Są rzeczy, którymi dzielę się na socialach, ale niekoniecznie piszę o nich posty. Czas to zmienić! Dzisiejszy wpis będzie odnośnie nowości na GitHubie, o których już wcześniej wspominałam na moich socialach.
Strona głównaUżytkownik
Weronika Mularczyk | użytkownik
Prawdziwy problem i jego rozwiązanie, czyli Azure DevOps tips! Dzisiaj będzie o wizualizacji statusu deploymentu z poziomu Taska -czyli jak łatwo sprawdzić, na jakim środowisku jest zaimplementowana zmiana
Słyszeliście o czymś takim jak Facebook debugger i protokół Open Graph? We wpisie przykład z życia wzięty - w czym to pomaga i czy warto stosować :)
Jakiś czas temu dowiedziałam się, że na GitHubie jest opcja utworzenia specjalnego README widocznego bezpośrednio dla profilu, a nie w konkretnym repozytorium. Czas na przetestowanie tej funkcjonalności!
Często na GitHubie w opisach projektów można zobaczyć Badge – odznaki pokazujące status builda, pokrycia kodu, status testów i innych rzeczy. Jak zrobić coś takiego i czy w ogóle warto?
Ostatnio pisałam o tym, jak skonfigurować odpowiedni Board Process dla serwisu Boards naszego projektu. Dzisiaj czas na konkrety dotyczące tworzenia tablic i zarządzania zadaniami.
W ramach urlopu i siedzenia w domu postanowiłam zaprogramować coś ciekawego w celu poszerzenia swoich umiejętności dotyczących m.in. .NET Core i Web API. Tak powstał pet projekt MyNozbe oparty na Nozbe. W trakcie programowania natknęłam się na ciekawy problem dotyczący Entity Frameworka, którym chciałam się z Wami podzielić.
Bazy danych i XML 1564 dni, 22 godziny, 48 minut temu 146 źrodło rozwiń
Jakiś czas temu pisałam na temat innych serwisów Azure DevOps – Repos i Pipelines. Dzisiaj czas na Boards i konkretny problem ustawienia procesu dla naszego projektu.
Pisząc aplikację zwykle piszemy testy. Raczej nie muszę wyjaśniać po co 🙂 Czy tworząc różne procedury lub funkcje na bazie danych też sprawdzamy ich poprawność pisząc testy? Tu już niekoniecznie. A szkoda, bo pisanie testów w tSQLt nie różni się za bardzo od pisania zwykłych testów jednostkowych...
Bazy danych i XML 1578 dni, 21 godzin, 53 minuty temu 63 źrodło rozwiń
Od dłuższego czasu obowiązuje praca zdalna, a część osób próbuje się odnaleźć wśród różnych produktów ułatwiających zdalną komunikację. Postanowiłam więc zrobić kilka wpisów na temat narzędzia Microsoft Teams, z którego korzystam na co dzień. Ostatnio pisałam o czatach, kanałach i zespołach. Dzisiaj napiszę o części związanej z rozmowami i nagraniami.
Od dłuższego czasu obowiązuje praca zdalna, a część osób próbuje się odnaleźć wśród różnych produktów ułatwiających zdalną komunikację. Postanowiłam więc zrobić kilka wpisów na temat narzędzia Microsoft Teams, z którego korzystam na co dzień. Jest nawet specjalna oferta (darmowa) dla szkół! No i jest dostępna wersja polska oprogramowania.
Ostatnio pisałam o podstawach Cake. Dzisiaj czas na opis nowego projektu wykorzystującego Cake do uruchamiania skryptów np. az-cli. Stworzyłam na GitHubie specjalne repozytorium, z którego możecie korzystać.
Kto lubi ciasto? Ja uwielbiam! Zwłaszcza takie dotnetowe :) Cake pozwala pisać build skrypty w C#. Zamiast ręcznie uruchamiać skrypty, albo bawić się Powershellem, można je zaprogramować w znanym języku. Co lepsze, można stworzyć repozytorium i w nim trzymać cały kod związany z deploymentem
Programowanie rozproszone 1634 dni, 20 godzin, 40 minut temu 66 źrodło rozwiń
Już po raz trzeci pojawiłam się na wrocławskiej konferencji BoilingFrogs dotyczącej software craftsmanship. Na jakich wykładach byłam i czy było warto?
Jakiś czas temu w pracy miałam ciekawy przypadek. Mianowicie – losowo wywalał się jeden z testów. Powodem był NullReferenceException w logice. Żeby dojść do problemu, trzeba było przeanalizować trochę kodu, w którym był użyty Parallel.ForEach() i lista obiektów. Gdzie był błąd i jak go naprawiłam? O tym we wpisie.
Sztuka programowania 1654 dni, 21 godzin, 37 minut temu 172 źrodło rozwiń
Kolejna edycja konkursu DevAdventCalendar skończyła się już jakiś czas temu. Przed startem edycji napisałam post opisujący nowe zasady konkursu. Teraz czas na podsumowanie i odpowiedź na pytanie: czy DevAdventCalendar 2020 jest w ogóle możliwy?
W nowym wpisie czas na kolejny etap: Pipelines (wcześniej nazywane Builds), czyli budowanie aplikacji. Zaczynamy!
W prawie każdym projekcie jest potrzebna jakaś walidacja danych. Klasy służące do walidacji można napisać samemu, ale można również skorzystać z gotowych bibliotek. Najbardziej lubię FluentValidation. Jest to biblioteka, która ułatwia tworzenie „walidatorów” – klas zawierających reguły walidacji.
Ostatnio było szybkie wprowadzenie, dzisiaj już jedziemy z koksem! Zaczniemy od utworzenia repozytorium w Azure DevOps.
Zgodnie z wyborem części z Was, która wzięła udział w ankiecie na twitterze, czas na nowe wpisy dotyczące Azure DevOps! Zacznijmy od szybkiego wprowadzenia!