Na co dzień w pracy mam okazję korzystać z Azure DevOps. Tam znajduje się kod, wszystkie pull requesty, pipeliny do CI, a także tablice z taskami. Ostatnio na comiesięcznym spotkaniu WrocNetIrek Patalas pochwalił się, że napisał dodatek do VSCode, w którym nowe taski można… ZAKODOWAĆ! Jak dla mnie bomba 🙂
Strona głównaUżytkownik
Weronika Mularczyk | użytkownik
Uruchamiacie pewnego dnia komputer, patrzycie na dysk i widzicie czerwony pasek? Pełny dysk? We wpisie powiem o tym, jak nowe wersje .NET Core mogą zapychać kompa i co z tym zrobić.
MsBuild, czyli Microsoft Build, to konferencja dla developerów korzystających z technologii Microsoftu. Wprawdzie nie byłam w Seattle, ale we wpisie podzielę się notatkami z wykładów, które miałam okazję oglądać.
Jako, że tematy ślubne od dłuższego czasu mają monopol na każde moje wolne chwile, postanowiłam coś z tym zrobić. Ślubu raczej nie odwołam :D, ale przynajmniej mogę podzielić się częścią swojej pracy. A mianowicie: szablonami projektów w Nozbe.
Ostatnio okazało się, że nie mogę zbudować projektu wykorzystującego .NET Core 2.2 za pomocą Visual Studio 2017.
BoilingFrogs, czyli konferencja dotycząca software craftsmanship. Uniwersalna – dla każdego programisty, bez względu na doświadczenie czy używane technologie. Pora na recenzję tegorocznej edycji.
Od jakiegoś czasu sporo programuję, wykorzystując Visual Studio Code. Podczas tworzenia kodu przydaje się również dokumentacja. Ostatnio odkryłam funkcję podglądu plików .md, a także wtyczkę, która umożliwia sprawdzanie składni takich plików.
To była już trzecia edycja konferencji Wroc#, w której brałam udział. Ale tym razem po raz pierwszy nie byłam zwykłym uczestnikiem. Chcesz pzeczytać więcej? Zapraszam!
Brałam ostatnio udział w warsztatach z Node.js, na których poznałam przydatną komendę npm audit. Pozwala ona na sprawdzenie pakietów wykorzystywanych w projekcie pod względem nieprawidłowości. Ale zacznijmy od początku...
Zainspirowana radami przyjaciela, postanowiłam ruszyć z nowym projektem. Będą to cokwartalne podsumowania osiągnięć. Po co? Dlaczego? Jak możecie na tym skorzystać? Przeczytajcie ;)
Co zwykle robicie, gdy chcecie porównać jakieś stringi? Np. w takim języku, jak niemiecki, gdy nie zawsze dwa słowa są identyczne?
Sztuka programowania 2098 dni, 10 godzin, 8 minut temu 134 źrodło rozwiń
A gdyby tak instalować moduły o połowę szybciej? Z npm ci da radę zaoszczędzić trochę czasu :)
Często zdarza się, że potrzeba zrobić screen jakiś kawałka ekranu. Ostatnio kolega polecił mi Screenpresso - mały programik, który przyda się każdemu.
Jakiś czas temu miałam okazję uczestniczyć w pracy w warsztatach prowadzonych przez Radka Maziarkę na temat Event Stormingu. Co to jest te Event Stormin i czemu o nim tak głośno ostatnio? O tym w poście.
Projektem informatycznym trzeba jakoś zarządzać. Do tego przydaje się np. Trello. Do zarządzania taskami w projekcie przydaje się tablica kanbanowa, pozwalająca zwizualizować kolejne etapy tworzenia oprogramowania.
Git flow, o którym wspominałam już wcześniej, to fajna rzecz. Trzeba jednak pamiętać, że odpowiednio nazywać branche (w skrócie: feature/featurename i bugfix/bugname). Czasami zdarza się jednak, że zapomnimy o tej konwencji, a już wyślemy zmiany na serwer. Co wtedy?
Często pracując z Typescriptem przychodzi moment, w którym należy sobie zadać pytanie – chcę użyć null czy undefined? Czasami może nam się wydawać, że jest to obojętne – ale jednak różnica jest.
Sztuka programowania 2146 dni, 9 godzin, 55 minut temu 100 źrodło rozwiń
Dzisiaj post o czymś, o czym zwykle nie myślimy, nie zwracamy na to uwagi. O nagłówku strony. Okazuje się, że jego konfiguracja jest bardzo ważna, w momencie gdy chcemy dzielić się linkiem do strony np. na fb/tt.
Mieliście kiedyś potrzebę przetestowania aplikacji na tablecie lub komórce? Najlepiej z funkcją debuggera? Przydaje się do tego opcja Remote debugging w Chrome.
Część druga dotycząca prowadzenia projektu opensource na GitHubie. Kilka słów o GitFlow, wersjonowaniu oraz kontrybucji.