Prowadzenie projektu opensource to nie przelewki. Na początku musimy ustalić, gdzie będziemy trzymać kod. W moim przypadku decyzja była prosta – GitHub. Jak skonfigurować repozytorium, żeby praca zespołu była łatwa i przyjemna?
Strona głównaUżytkownik
Weronika Mularczyk | użytkownik
No i minął kolejny rok… Czas na podsumowanie i chwilę refleksji - co się udało, a co nie? Co zrobić, żeby w przyszłym roku było jeszcze lepiej?
W ubiegłym roku wzięłam udział w pierwszej edycji tego wydarzenia (pisałam o tym tutaj). W tym roku była organizowana druga edycja – na którą się zapisałam od razu. Czy było warto?
Od konferencji minął już prawie miesiąc, zdecydowanie czas napisać podsumowanie.
Wracamy do postów technicznych - i to z przytupem! Słyszeliście o różnych bibliotekach do testowania? Jedną z wartych uwagi bibliotek jest FluentAssertions - w poście szczegóły, czemu akurat ją warto wybrać.
Sztuka programowania 2302 dni, 23 godziny, 59 minut temu 65 źrodło rozwiń
opensource · Programowanie · Wydarzeniaprogrammer-girl Minęło trochę czasu od mojego ostatniego posta. Czas wrócić do pisania – materiału zebrało się aż nadto 🙂 Jak niektórzy z Was wiedzą, od kilku miesięcy pracowałam nad projektem open-source DevAdventCalendar. Co z tego wynika? O tym w poście
Kilka słów o listopadowej edycji konferencji 4developers we Wrocławiu - czy warto się wybrać? Jakie będą prelekcje? A na końcu wpisu bonus dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mają biletu.
Wyjątkowo krótki post o tym, jak wykorzystać Enum.ToString() z parametrem.
Sztuka programowania 2380 dni, 1 godzinę, 25 minut temu 112 źrodło rozwiń
Część druga artykułu o wzorcu projektowym adapter. Tym razem będzie mowa i adapterze obiektu.
Architektura 2387 dni, 1 godzinę, 26 minut temu 65 źrodło rozwiń
Nie każdy o tym wie, ale wzorzec adapter można rozdzielić na 2: adapter klasy i adapter obiektu. W tym wpisie opiszę pierwszy z nich.
Architektura 2394 dni, 1 godzinę, 21 minut temu 86 źrodło rozwiń
Kończąc czytać książkę „Czysta Architektura” Wujka Boba, natknęłam się na rozdział poświęcony organizacji elementów aplikacji. Przedstawię więc 4 przykłady różnych architektur tego samego systemu.
Architektura 2401 dni, 1 godzinę, 4 minuty temu 193 źrodło rozwiń
W poprzednim wpisie opisywałam, jak używać komendy merge do łączenia zmian. Dzisiaj czas na kolejną komendę – rebase. Chcesz zmienić historię? Zapraszam!
Kolejna część dotycząca zawierania przyjaźni z konsolą GitBash - tym razem przedstawiam tajniki łączenia zmian czyli metody merge
Wyobraźmy sobie następujący scenariusz. Mamy jakąś bazę danych i chcemy do niej wstawić gotowe testowe rekordy lub zaktualizować już istniejące. Jak możemy to zrobić?
Bazy danych i XML 2429 dni, 1 godzinę, 24 minuty temu 150 źrodło rozwiń
Jeszcze parę lat temu, gdyby ktoś mi powiedział, że mam zrobić jakikolwiek rebase, to uciekłabym daleko. Wszelkie akcje w konsolowym GitBashu napawały mnie przerażeniem. Dzisiaj już wiem, że konsola nie gryzie i można z jej pomocą zrobić wiele ciekawych rzeczy - np. przydatny rebase interaktywny.
Kończąc zbiór wpisów dotyczących FluentValidation czas na napisanie testów.
Sztuka programowania 2450 dni, 2 godziny, 30 minut temu 53 źrodło rozwiń
W poprzednim wpisie pokazałam prosty (i przy okazji brzydki) sposób na użycie pakietu FluentValidation do walidacji danych po stronie serwera. Czas na refactoring.
Sztuka programowania 2456 dni, 1 godzinę, 22 minuty temu 69 źrodło rozwiń
We wpisie pokazuję przykład walidacji po stronie serwera z wykorzystaniem pakietu FluentValidation. Na początek pokazuję proste użycie pakietu, w kolejnych wpisach - refactoring i testy.
Sztuka programowania 2462 dni, 1 godzinę, 33 minuty temu 58 źrodło rozwiń
Gdy tworzymy jakąś aplikację, często trzeba ją tak dostosować, żeby wygląd podobał się użytkownikowi i pomagał w jej użytkowaniu. Do tego przydają się na przykład ikony. Tylko skąd pobrać darmowe i jak je dostosować do własnych potrzeb?
Jestem aktualnie w trakcie lektury „Czysta architektura” Wujka Boba. Natknęłam się w książce na część wyjaśniającą odwrócenie zależności (ostatnią z zasad SOLID) w całkiem przystępny sposób.Jak brzmi ta zasada i jak ją wytłumaczyć?
Architektura 2477 dni, 19 godzin, 9 minut temu 154 źrodło rozwiń