Już minęła połowa stycznia, wszelkie noworoczne postanowienia powinny już być wprowadzane w życie. U mnie noworoczną nowością jest redukcja etatu do 7/8. Dlaczego? Czy warto?
Strona głównaUżytkownik
Weronika Mularczyk | użytkownik
Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że bot umie rozpoznać, że się z nim witacie i odpowiednio odpowiada? Bez względu na to, czy napiszecie „Hi”, „Hello” czy „Good morning”? W tym poście pokażę, co się dzieje w środku.
Jak zapewne zauważyliście, od pewnego czasu u mnie cisza. Brak wpisów na blogu od miesiąca, aktywność na socialach też ograniczona. Dlaczego tak się stało i czy tak pozostanie? Już mówię.
W ubiegłym miesiącu odbywała się w Warszawie dwudniowa międzynarodowa konferencja .NET Developer Days. Wraz z kilkoma osobami z mojej pracy otrzymaliśmy od firmy bilety i ruszyliśmy podbijać stolicę 🙂 Czy było warto?
Minęło już trochę czasu od tej konferencji, czas na podsumowanie. To była pierwsza edycja, w której wzięłam udział. Konferencja w innym mieście i do tego dwudniowa to nie jest dla mnie codzienność. Czy było warto?
Cykl chatboty odcinek #2 opisuje, jak stworzyć w C# najprostszego EchoBota, który będzie z nami rozmawiał.
Sztuka programowania 1895 dni, 10 godzin, 18 minut temu 74 źrodło rozwiń
Byłam ostatnio na konferencji BBQ4IT, gdzie uczestniłam w warsztatach Tomka Dubikowskiego „From Great Engineer to Great Leader”. Jednym z ważnych puntków tych warsztatów była inteligencja emocjonalna (EQ – emotional quotient). I o tym właśnie będzie wpis.
Bbq4it to konferencja organizowana w ramach BBDays4IT. Jest to cały tydzień różnego rodzaju spotkań organizowanych w Bielsku-Białej, zakończony hackatonem. Pierwszy raz wybrałam się na ten event. Czy było warto?
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się, jak podzielić się swoją wiedzą dotyczącą chatbotów, ale jednocześnie nie zaniedbać innych tematów ogólnych, o których zwykle piszę. I właśnie stąd powstała nowa inicjatywa: cykl postów dotyczących chatbotów. Cykl chatboty odcinek #1 opisuje narzędzie azure-cli oraz komendę az account
Potrzebowałam kiedyś w pracy dowiedzieć się, czy dllka, którą wrzucam na serwer, jest aktualna. Ale jak to zrobić? Nie można jej po prostu otworzyć i „podejrzeć”, sprawdzić, czy dana linijka kodu jest zmieniona. Co w takim razie można było zrobić? Wykorzystać specjalny program dotPeek.
Ostatnio miałam okazję konfigurować logowanie w aplikacji. Użyłam do logowania paczki NLog. We wpisie opowiem, jak za pomocą jednego pliku skonfigurować loger.
O tym, jak dodać analizatory do projektu, pisałam całkiem niedawno. Dzisiaj czas na opisanie, jak takie analizatory skonfigurować. Wystarczy jeden prosty plik ruleset.
Sztuka programowania 1937 dni, 10 godzin, 48 minut temu 50 źrodło rozwiń
Zostałam partnerem konferencji programistycznej DevConf. Odbędzie się ona 25 września w Krakowie. We wpisie dzielę się moją agendą na 2 dni konferencji, a także zapraszam do KONKURSU, w którym jest do wygrania 2x zniżka aż 70% na bilet!
Zaczniemy od tego, co tak na prawdę robi AutoFixture? Jak go używać? I dlaczego jest taki pomocny w testowaniu?
Informacja o przedsprzedaży kursu gita Maćka Aniserowicza poszła w świat pod koniec września 2018. Wtedy zdecydowałam, że skorzystam z okazji i go kupię. Minął prawie rok i dopiero teraz mogę powiedzieć z czystym sumieniem – ukończyłam kurs. Czas więc na rzetelną recenzję, bez owijania w bawełnę :)
Otwieramy solucję, buildujemy projekt, czekamy chwilę i co widzimy? Wszystkie projekty się zbudowały. Chyba jest więc dobrze? No i właśnie niekoniecznie. StyleCop i FxCop pomogą pokazać, co można by poprawić w naszym projekcie.
Programowanieprogrammer-girl W pracy od dłuższego czasu korzystam z Visual Studio 2019. Wzbraniałam się przed ściągnięciem najnowszej wersji dobrych kilka tygodni, ale w końcu się przełamałam. Co uważam po kolejnych kilku tygodniach użytkowania? O tym we wpisie.
Jestem właśnie w trakcie lektury książki „Testy jednostkowe” Roya Osherove. Jest w niej ciekawy rozdział dotyczący frameworków izolacji i ich typów.
Sztuka programowania 1984 dni, 10 godzin, 16 minut temu 138 źrodło rozwiń
Życie stało się właśnie wygodniejsze! Microsoft przygotował specjalną wtyczkę dla tych, którzy korzystają z Visual Studio 2019, Azure DevOps i Pull Requestów.