Są rzeczy, którymi dzielę się na socialach, ale niekoniecznie piszę o nich posty. Czas to zmienić! Dzisiejszy wpis będzie odnośnie nowości na GitHubie, o których już wcześniej wspominałam na moich socialach.
Strona głównaUżytkownik
Weronika Mularczyk | użytkownik
Prawdziwy problem i jego rozwiązanie, czyli Azure DevOps tips! Dzisiaj będzie o wizualizacji statusu deploymentu z poziomu Taska -czyli jak łatwo sprawdzić, na jakim środowisku jest zaimplementowana zmiana
Słyszeliście o czymś takim jak Facebook debugger i protokół Open Graph? We wpisie przykład z życia wzięty - w czym to pomaga i czy warto stosować :)
Jakiś czas temu dowiedziałam się, że na GitHubie jest opcja utworzenia specjalnego README widocznego bezpośrednio dla profilu, a nie w konkretnym repozytorium. Czas na przetestowanie tej funkcjonalności!
Często na GitHubie w opisach projektów można zobaczyć Badge – odznaki pokazujące status builda, pokrycia kodu, status testów i innych rzeczy. Jak zrobić coś takiego i czy w ogóle warto?
Ostatnio pisałam o tym, jak skonfigurować odpowiedni Board Process dla serwisu Boards naszego projektu. Dzisiaj czas na konkrety dotyczące tworzenia tablic i zarządzania zadaniami.
W ramach urlopu i siedzenia w domu postanowiłam zaprogramować coś ciekawego w celu poszerzenia swoich umiejętności dotyczących m.in. .NET Core i Web API. Tak powstał pet projekt MyNozbe oparty na Nozbe. W trakcie programowania natknęłam się na ciekawy problem dotyczący Entity Frameworka, którym chciałam się z Wami podzielić.
Bazy danych i XML 1664 dni, 10 godzin, 51 minut temu 146 źrodło rozwiń
Jakiś czas temu pisałam na temat innych serwisów Azure DevOps – Repos i Pipelines. Dzisiaj czas na Boards i konkretny problem ustawienia procesu dla naszego projektu.
Pisząc aplikację zwykle piszemy testy. Raczej nie muszę wyjaśniać po co 🙂 Czy tworząc różne procedury lub funkcje na bazie danych też sprawdzamy ich poprawność pisząc testy? Tu już niekoniecznie. A szkoda, bo pisanie testów w tSQLt nie różni się za bardzo od pisania zwykłych testów jednostkowych...
Bazy danych i XML 1678 dni, 9 godzin, 56 minut temu 63 źrodło rozwiń
Od dłuższego czasu obowiązuje praca zdalna, a część osób próbuje się odnaleźć wśród różnych produktów ułatwiających zdalną komunikację. Postanowiłam więc zrobić kilka wpisów na temat narzędzia Microsoft Teams, z którego korzystam na co dzień. Ostatnio pisałam o czatach, kanałach i zespołach. Dzisiaj napiszę o części związanej z rozmowami i nagraniami.
Od dłuższego czasu obowiązuje praca zdalna, a część osób próbuje się odnaleźć wśród różnych produktów ułatwiających zdalną komunikację. Postanowiłam więc zrobić kilka wpisów na temat narzędzia Microsoft Teams, z którego korzystam na co dzień. Jest nawet specjalna oferta (darmowa) dla szkół! No i jest dostępna wersja polska oprogramowania.
Ostatnio pisałam o podstawach Cake. Dzisiaj czas na opis nowego projektu wykorzystującego Cake do uruchamiania skryptów np. az-cli. Stworzyłam na GitHubie specjalne repozytorium, z którego możecie korzystać.
Kto lubi ciasto? Ja uwielbiam! Zwłaszcza takie dotnetowe :) Cake pozwala pisać build skrypty w C#. Zamiast ręcznie uruchamiać skrypty, albo bawić się Powershellem, można je zaprogramować w znanym języku. Co lepsze, można stworzyć repozytorium i w nim trzymać cały kod związany z deploymentem
Programowanie rozproszone 1734 dni, 8 godzin, 42 minuty temu 66 źrodło rozwiń
Już po raz trzeci pojawiłam się na wrocławskiej konferencji BoilingFrogs dotyczącej software craftsmanship. Na jakich wykładach byłam i czy było warto?
Jakiś czas temu w pracy miałam ciekawy przypadek. Mianowicie – losowo wywalał się jeden z testów. Powodem był NullReferenceException w logice. Żeby dojść do problemu, trzeba było przeanalizować trochę kodu, w którym był użyty Parallel.ForEach() i lista obiektów. Gdzie był błąd i jak go naprawiłam? O tym we wpisie.
Sztuka programowania 1754 dni, 9 godzin, 40 minut temu 172 źrodło rozwiń
Kolejna edycja konkursu DevAdventCalendar skończyła się już jakiś czas temu. Przed startem edycji napisałam post opisujący nowe zasady konkursu. Teraz czas na podsumowanie i odpowiedź na pytanie: czy DevAdventCalendar 2020 jest w ogóle możliwy?
W nowym wpisie czas na kolejny etap: Pipelines (wcześniej nazywane Builds), czyli budowanie aplikacji. Zaczynamy!
Ostatnio było szybkie wprowadzenie, dzisiaj już jedziemy z koksem! Zaczniemy od utworzenia repozytorium w Azure DevOps.
Zgodnie z wyborem części z Was, która wzięła udział w ankiecie na twitterze, czas na nowe wpisy dotyczące Azure DevOps! Zacznijmy od szybkiego wprowadzenia!
Już minęła połowa stycznia, wszelkie noworoczne postanowienia powinny już być wprowadzane w życie. U mnie noworoczną nowością jest redukcja etatu do 7/8. Dlaczego? Czy warto?