Przyjęło się, że gdy podzielimy problem na mniejsze fragmenty będzie on prostszy w realizacji. Z logicznego punktu widzenia nie powinno mieć to znaczenia – dekompozycja projektu na małe kawałki nie zmniejsza poziomu skomplikowania, ani nie redukuje zakresu – to tylko logiczny podział. Więc jak to jest z rozmiarem zadania? „Czy rozmiar ma znaczenie? ;)”
Co mają wspólnego lody o smaku słonego karmelu z code-behind w MVVM? O tym w dzisiejszym poście.
Architektura 2169 dni, 15 godzin, 46 minut temu 144 źrodło rozwiń
Exactly one year ago I’ve published first post on this blog. It was simple “Hello world” that were followed by some posts related to 2016 edition of Get Noticed contest and after that by some more or less technical related stuff. Since it’s first anniversary of this first, lame “Hello world” post I can’t just write simple “Hi there” again. And because I’m taking a little breath before 2017 edition of said contest I don’t want to write any hard, technical stuff. So let me tell you about some things that I...
Daj się poznać 2017 2169 dni, 16 godzin, 14 minut temu 70 źrodło rozwiń
Prepare backend environment and working ASP.NET Core project with memebership system
Nabraliśmy tempa z Darkiem dlatego żeby dotrzymać tradycji – kolejny tydzień to kolejny odcinek naszego webcastu 🙂 Zapraszamy zatem do oglądania, like’owania, komentowania i share’owania! Oglądaj!Posted on Author wisniaCategories Azure, Azure Active Directory, Azure Backup, DocumentDB, Key Vault, Storage, Tydzien z Azure, Virtual MachinesTags Azure, Azure Backup, documentdb, security, Storage, virtual machinesLeave a Reply Cancel reply Your email address will not be published. Required fields are mark...
As they say: there are two kinds of people in the World - those who back up their files and those who haven't experienced losing all their files yet. Which category do you fall in?
O tym, dlaczego niezwalidowane przekierowania nie są najlepszym pomysłem i jak przekierowywać użytkownika w bezpieczny sposób w ASP.NET Core.
W poprzedniej części o GC przybliżyłem jak działa alokowanie pamięci w .Net oraz czym różnią się systemy, które liczą referencje od tych, które je śledzą. Przed nami część druga czyli... Generacje!
Architektura 2171 dni, 3 godziny, 47 minut temu 174 źrodło rozwiń
Kolejny wpis na blogu. Tym razem trochę o przyjemności korzystania z systemu i pomysłów jak powinna wyglądać integracja z systemem.
Wpadłem ostatnio na pomysł, aby przeanalizować jakie pytania są najczęściej zadawane na StackOverflow. Ponieważ wiele słyszałem, jaki to F# jest pomocny w analizowaniu danych, to postanowiłem napisać w nim skrypt, który mi pomoże. Zacząłem od pobrania paczki FSharp.Data...
Jestem jeszcze w dość młodym wieku, ale muszę przyznać, że z każdym kolejnym rokiem przekonuję się co raz bardziej, że jednak chyba wszystko jest możliwe. Wiele rzeczy, które kiedyś wydawały mi się nie do osiągnięcia – dziś mam za sobą. Czemu zatem kiedyś były to tylko marzenia “ściętej głowy”?
Pisząc w Angularze logikę wraz z warstwą prezentacji możemy reużywać tworząc dyrektywy. A co jeśli widoki budujemy na serwerze ? W ASP.NET można skorzystać z nowego mechanizmu View Components.
Krótkie porównanie trzech najpopularniejszych serwisów oferujących hosting git: GitHub, BitBucket i GitLab
Rozmowa była podzielona na dwa etapy.
Reading time ~16 minutes While I’m working on the next angle on how to speed up calculating similarities I started investigating how to get better telemetry from cookit. Getting telemetry is easy - making sense of it is the hard part. This also brought another pain point of current setup - logging and monitoring. Since cookit is my pet, nonprofit project it was time to do something. There is a comparison table at the end, and what I’ve choose.The current state of logging and monitoringRequirementsThe ...
Architektura 2172 dni, 1 godzinę, 32 minuty temu 213 źrodło rozwiń
Czas: początek dwudziestego pierwszego wieku. Dzień bliżej nieokreślony. Pora dnia: zaraz po obiedzie. Miejsce: Biuro Microsoft’u. Bohaterowie: Osoby odpowiedzialne za WPF. O tym jak prosto poradzić i ładnie poradzić sobie z NotifyIcon.
Sztuka programowania 2172 dni, 14 godzin, 23 minuty temu 150 źrodło rozwiń
Witajcie w kolejnej części cyklu na temat nowości w Visual Studio. Poprzednią znajdziecie tutaj: Co nowego w Visual Studio 2017 – część 1 Niedawno Microsoft ogłosił datę publikacji nowej wersji, która obecnie jest dostępna w wersji Release Candidate. Będzie to 7 marca 2017. Trzeba wspomnieć, iż edycja 2017 jest dość wyjątkowa, ponieważ w tym roku mija dokładnie 20 lat od pierwszej edycji Visual Studio czyli Visual Studio 97. W poprzednim artykule opisałam mój ulubiony nowy skrót klawiaturowy czyli Ctr...
Dość często jako informatycy dążymy do tego by pracować zdalnie a najlepiej jeszcze jakby można było pracować w różnych strefach czasowych. I idzie nam to całkiem nieźle. Mi też szło aż czegoś zabrakło. wtedy zdałem sobie sprawę, że bez tego bym nie wytrzymał w pracy zdalnej! :)
Welcome to the fourth episode of my course “Becoming a software developer”, which will give you a quick overview of the more advanced concepts of the C# language that allows writing a really neat and composable code.
Ostatnie kilka miesięcy mojego programistycznego życia to pełne skupienie na front-endzie. JavaScript – bo akurat na tej części skupiam się najbardziej – jest przed moimi oczami przez większość czasu poświęcanego na pracę i naukę. Pomimo tego, że spędzanie czasu z tym językiem i obserwowanie jego rozwoju nadal sprawia mi ogromną przyjemność, to od pewnego czasu czułem silną potrzebę spróbowania czegoś nowego – ot tak, dla rozrywki.