No i minął kolejny rok… Czas na podsumowanie i chwilę refleksji - co się udało, a co nie? Co zrobić, żeby w przyszłym roku było jeszcze lepiej?
Strona głównaUżytkownik
Weronika Mularczyk | użytkownik
W ubiegłym roku wzięłam udział w pierwszej edycji tego wydarzenia (pisałam o tym tutaj). W tym roku była organizowana druga edycja – na którą się zapisałam od razu. Czy było warto?
Od konferencji minął już prawie miesiąc, zdecydowanie czas napisać podsumowanie.
Wracamy do postów technicznych - i to z przytupem! Słyszeliście o różnych bibliotekach do testowania? Jedną z wartych uwagi bibliotek jest FluentAssertions - w poście szczegóły, czemu akurat ją warto wybrać.
Sztuka programowania 2203 dni, 18 godzin, 18 minut temu 65 źrodło rozwiń
opensource · Programowanie · Wydarzeniaprogrammer-girl Minęło trochę czasu od mojego ostatniego posta. Czas wrócić do pisania – materiału zebrało się aż nadto 🙂 Jak niektórzy z Was wiedzą, od kilku miesięcy pracowałam nad projektem open-source DevAdventCalendar. Co z tego wynika? O tym w poście
Kilka słów o listopadowej edycji konferencji 4developers we Wrocławiu - czy warto się wybrać? Jakie będą prelekcje? A na końcu wpisu bonus dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mają biletu.
Wyjątkowo krótki post o tym, jak wykorzystać Enum.ToString() z parametrem.
Sztuka programowania 2280 dni, 19 godzin, 45 minut temu 112 źrodło rozwiń
Część druga artykułu o wzorcu projektowym adapter. Tym razem będzie mowa i adapterze obiektu.
Architektura 2287 dni, 19 godzin, 46 minut temu 65 źrodło rozwiń
Nie każdy o tym wie, ale wzorzec adapter można rozdzielić na 2: adapter klasy i adapter obiektu. W tym wpisie opiszę pierwszy z nich.
Architektura 2294 dni, 19 godzin, 41 minut temu 86 źrodło rozwiń
Kończąc czytać książkę „Czysta Architektura” Wujka Boba, natknęłam się na rozdział poświęcony organizacji elementów aplikacji. Przedstawię więc 4 przykłady różnych architektur tego samego systemu.
Architektura 2301 dni, 19 godzin, 24 minuty temu 193 źrodło rozwiń
W poprzednim wpisie opisywałam, jak używać komendy merge do łączenia zmian. Dzisiaj czas na kolejną komendę – rebase. Chcesz zmienić historię? Zapraszam!
Kolejna część dotycząca zawierania przyjaźni z konsolą GitBash - tym razem przedstawiam tajniki łączenia zmian czyli metody merge
Wyobraźmy sobie następujący scenariusz. Mamy jakąś bazę danych i chcemy do niej wstawić gotowe testowe rekordy lub zaktualizować już istniejące. Jak możemy to zrobić?
Bazy danych i XML 2329 dni, 19 godzin, 44 minuty temu 150 źrodło rozwiń
Jeszcze parę lat temu, gdyby ktoś mi powiedział, że mam zrobić jakikolwiek rebase, to uciekłabym daleko. Wszelkie akcje w konsolowym GitBashu napawały mnie przerażeniem. Dzisiaj już wiem, że konsola nie gryzie i można z jej pomocą zrobić wiele ciekawych rzeczy - np. przydatny rebase interaktywny.
Kończąc zbiór wpisów dotyczących FluentValidation czas na napisanie testów.
Sztuka programowania 2350 dni, 20 godzin, 49 minut temu 53 źrodło rozwiń
W poprzednim wpisie pokazałam prosty (i przy okazji brzydki) sposób na użycie pakietu FluentValidation do walidacji danych po stronie serwera. Czas na refactoring.
Sztuka programowania 2356 dni, 19 godzin, 42 minuty temu 69 źrodło rozwiń
We wpisie pokazuję przykład walidacji po stronie serwera z wykorzystaniem pakietu FluentValidation. Na początek pokazuję proste użycie pakietu, w kolejnych wpisach - refactoring i testy.
Sztuka programowania 2362 dni, 19 godzin, 52 minuty temu 58 źrodło rozwiń
Gdy tworzymy jakąś aplikację, często trzeba ją tak dostosować, żeby wygląd podobał się użytkownikowi i pomagał w jej użytkowaniu. Do tego przydają się na przykład ikony. Tylko skąd pobrać darmowe i jak je dostosować do własnych potrzeb?
Jestem aktualnie w trakcie lektury „Czysta architektura” Wujka Boba. Natknęłam się w książce na część wyjaśniającą odwrócenie zależności (ostatnią z zasad SOLID) w całkiem przystępny sposób.Jak brzmi ta zasada i jak ją wytłumaczyć?
Architektura 2378 dni, 13 godzin, 28 minut temu 154 źrodło rozwiń
Wpis zainspirowany prezentacją Krzysztofa Kędzierskiego podczas konferencji BoilingFrogs 2018.
Architektura 2403 dni, 20 godzin, 42 minuty temu 73 źrodło rozwiń