Dość często jako informatycy dążymy do tego by pracować zdalnie a najlepiej jeszcze jakby można było pracować w różnych strefach czasowych. I idzie nam to całkiem nieźle. Mi też szło aż czegoś zabrakło. wtedy zdałem sobie sprawę, że bez tego bym nie wytrzymał w pracy zdalnej! :)
Welcome to the fourth episode of my course “Becoming a software developer”, which will give you a quick overview of the more advanced concepts of the C# language that allows writing a really neat and composable code.
Ostatnie kilka miesięcy mojego programistycznego życia to pełne skupienie na front-endzie. JavaScript – bo akurat na tej części skupiam się najbardziej – jest przed moimi oczami przez większość czasu poświęcanego na pracę i naukę. Pomimo tego, że spędzanie czasu z tym językiem i obserwowanie jego rozwoju nadal sprawia mi ogromną przyjemność, to od pewnego czasu czułem silną potrzebę spróbowania czegoś nowego – ot tak, dla rozrywki.
Pisze do mnie wiele osób, które planują zacząć swoją przygodę z zarządzaniem projektami lub byciu team leaderem. Rozmowy z tymi osobami maja zazwyczaj wspólny mianownik, chcą się dowiedzieć „od czego zacząć zarządzanie projektami? jakie książki polecam?”. W tym wpisie postanowiłem odpowiedzieć zbiorczo na te pytanie – poznasz moją opinię co czytać, o ile czytać.
OData... daje tak dużo i tak dużo może zabrać. Mi zabrała kilka dni z życia. Nikomu tego nie życzę!
Sztuka programowania 1474 dni, 13 godzin, 25 minut temu 138 źrodło rozwiń
Today’s post was written by Jenny Holt who asked me if she could write a contributed content for my blog. She did agree with one of my previous articles about working remotely and wanted to share her thoughts about that matter. Thank you, Jenny!
W programowaniu funkcyjnym pracuje się często znacznie bliżej matematyki, a co za tym idzie pewne pojęcia brzmią bardzo skomplikowanie choć wcale takie być nie muszą. Dziś zobaczymy czym jest monada oraz jak F# ułatwia nam korzystanie z monad przez wyrażenia komputacyjne.
Sztuka programowania 1474 dni, 13 godzin, 25 minut temu 107 źrodło rozwiń
Web idzie tak szybko do przodu, że łatwo się zgubić i zapomnieć, że pewne rzeczy nie są jeszcze tak powszechnie dostępne jakby się wydawało. Na przykład taka rzecz jak wgrywanie plików. Pamiętam czasy, że by to zrobić to trzeba było mieć flash. Potem się to robiło magicznie za pomocą iframe... a ja kto jest teraz?
Sztuka programowania 1476 dni, 23 godziny, 21 minut temu 312 źrodło rozwiń
Siadam do kodu i piszę… i piszę… i piszę… a potem save, commit, push. Done? No, nie bardzo. Jeśli pracujesz w TDD, to dobrze wiesz co to jest: red, green, refactor. REFACTOR!, REFAKTORYZACJA! Czyli moment kiedy po prawie skończonej pracy porządkujemy kod. To sprowadza się do posprzątania śmieci, usunięcia zbędnych zmiennych, metod i ...
Sztuka programowania 1476 dni, 23 godziny, 21 minut temu 194 źrodło rozwiń
ResharperVisual StudioAutor : Łukasz Zaborski2 min czytaniaDodaj komentarz Niedawno rzuciłem okiem na projekt Rider. Jest to nowe wieloplatformowe IDE nad którym pracuje firma JetBrains obecnie w wersji early build. W przyszłości może to być alternatywa dla Visual Studio ponieważ możemy za jego pomocą tworzyć projekty .NET/NET Core/Mono nie tylko na systemach Windows ale również Linux oraz macOS. Przeglądając kod przypadkiem znalazłem ciekawą funkcje Rider-a. Naciskając klawisz F12 na systemowej klasie...
Najnowszy odcinek Tydzien z Azure dostępny! :) Zapraszamy do oglądania.
W tym artykule można przeczytać o tym, jakie błędy robią początkujący i co robić, aby tych błędów uniknąć.
Nowa feature C# - Funkcje lokalne, coś na kształt Action i Func ale w naszej metodzie.
Programowanie rozproszone 1478 dni, 5 godzin, 26 minut temu 211 źrodło rozwiń
Programista journalista - targi IT Wrocław 2017 dla każdegoZakończenie na start Zacząłem od podsumowania by opisać swoje wrażenia po targach IT. Był to dzień wielu spotkań podczas, których można było dowiedzieć się czegoś o lokalnym (i nie tylko) rynku pracy. Miesko dla programistów również się znalazło. Pod względem technicznym nie ma się do czego przyczepić (owszem były jakieś delikatne opóźnienia ale nie wpłynęło to w żaden sposób na odbiór). Całe wydarzenie było skierowane dla osób, które poszukują ...
Niedawno miałam okazję poprowadzić prezentację na temat Visual Studio 2017 na białostockiej grupie .NET. Ponieważ w trakcie przygotowań udało mi się zebrać całkiem sporo materiału zdecydowałam się podzielić nim tutaj. Zacznijmy od mojej ulubionej nowości, mianowicie nowego skrótu Ctrl+T. Jest on powszechnie znany użytkownikom ReSharpera, ale tym razem Microsoft nie tylko skopiował pomysł od JetBrains. Poszedł o krok dalej i bardzo fajnie go rozwinął. W nowej wersji Visual Studio po wciśnięciu Ctrl+T do...
The web socket protocol is currently the most popular one for pushing data to browsers, however it's not the only one. The Server-Sent Events (SSE) is a very interesting alternative which can provide better performance for specific use cases. In this post I'm going to show it can be used with ASP.NET Core.
Formatowanie kodu to jedna z podstawowych czynności jaką możemy zrobić w ramach refaktoryzacji. Jest proste i bezbolesne (pod warunkiem, że w Twoim języku programowania nie programuje się białymi znakami*). Daje szybki efekt w postaci czytelniejszego kodu a to jest bardzo ważne, zresztą pisałem już o tym tutaj. Visual Studio posiada ...
Sztuka programowania 1480 dni, 18 godzin, 53 minuty temu 214 źrodło rozwiń
Jedną z ważniejszych nowości w najnowszym ASP.NET jest middleware. Zbieżność nazw z mechanizmem w nodejs nie jest przypadkowa. Do czego więc służy i czym się różni od ActionFilter ?
Nowości dotyczące edycji kodu i intellisense w VS 2017 - czyli dlaczego Resharper nie jest już MUST HAVE :)
Jakie nowe rzeczy doszły w debuggowaniu i jakie zostały znacząco usprawnione w VS 2017.