MvvmCross: Opiszę jak rozwiązać problem nawigacji do pierwszego widoku, w którym model widoku wykonuje operację asynchroniczną w metodzie Initialize.
Strona głównaUżytkownik
Krzysiek Baranowski | użytkownik
Mobile development 1946 dni, 23 godziny, 16 minut temu 77 źrodło rozwiń
Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak poprawnie utworzy solucję Xamarin Native z pełną konfiguracją MvvmCross. Stworzymy razem trzy projekty: Core, Android oraz iOS. Dowiesz się co należy zrobić oraz co z czym połączyć, aby Twój projekt korzystał ze wszystkich funkcjonalności MvvmCross
Mobile development 1977 dni, 23 godziny, 5 minut temu 43 źrodło rozwiń
Dzisiaj znowu temat Androida. Dokładnie o tym w jaki sposób dynamicznie kolorować przygotowane drawable.
Mobile development 1982 dni, 23 godziny, 12 minut temu 40 źrodło rozwiń
Pokażę Ci dzisiaj jak w kilku prostych krokach i linijkach kodu przygotować zaawansowaną animację, która zachwyci wszystkich. Przygotuj ulubioną herbatę, a ja wszystko Ci opowiem!
Mobile development 1988 dni, 23 godziny, 7 minut temu 69 źrodło rozwiń
W końcu udało mi się zrealizować jeden z celów. Dokończyłem bibliotekę do nawigowania za pomocą UISegmentedControl pomiędzy kilkoma widokami używając wsparcia MvvmCross. Od teraz dzięki mojej bibliotece możesz korzystać z domyślnego flow dla nawigacji (IMvxNavigationService) i wrzucić swoje widoki do kontenera i nawigować pomiędzy nimi za pomocą UISegmentedControl.
Mobile development 2110 dni, 19 godzin, 12 minut temu 29 źrodło rozwiń
Część trzecia. Po pokazaniu podstaw w poprzedniej części, nadeszła chwila, aby zająć się naszą aplikacją. Nadamy odpowiednią strukturę projektom, zainstalujemy MvvmCross oraz kilka bibliotek. Rozwiniemy projekt Core oraz uruchomimy pierwszą wersję aplikacji na platformie Android.
Mobile development 2143 dni, 21 godzin, 33 minuty temu 39 źrodło rozwiń
Dzisiaj pierwsza praktyczna część serii. Jeżeli nie czytałeś części pierwszej, zachęcam do nadrobienia zaległości. Wyjaśniam tam, co dokładnie będziemy robić. W tej serii zakładam, że masz podstawowe pojęcie na temat platformy Android oraz iOS. Będę starał się wyjaśniać większość rzeczy technicznych, ale nie w każdą będę się zagłębiać. Okej, dzisiaj dodamy solucję, a wewnątrz niej trzy magiczne projekty. Już za chwilę dowiesz się jakie!
Mobile development 2166 dni, 22 godziny, 32 minuty temu 41 źrodło rozwiń
Stworzysz prostą aplikację do zarządzania klientami. Ekranem startowym będzie ich lista, dodasz możliwość ich dodawania, edytowania oraz usuwania. Skorzystasz z Xamarin Native przy wsparciu frameworka MvvmCross jako głównego motoru napędowego. Zawrzemy większość logiki w warstwie corowej. Będziesz zaskoczony tym, w jak krótkich czasie dostarczysz aplikację na obie platformy. Użyjemy gotowych bibliotek, które pozwolą natychmiastowo uzyskać np. okna dialogowe i uwaga – bez pisania kodu po stronie każdej z ...
Mobile development 2169 dni, 22 godziny, 34 minuty temu 64 źrodło rozwiń
A dzisiaj o tym jak nieznajomość angielskiego może wpłynąć na Twoją karierę.
Kilka zdań o moich spostrzeżeniach po rozpoczęciu przygody z TDD
Sztuka programowania 2197 dni, 22 godziny, 33 minuty temu 143 źrodło rozwiń
Wejdź jeżeli chcesz być bardziej świadomym programistą!
W prowadzonym projekcie korzystam z biblioteki Refit do komunikacji z Firebase, wspomagając całość biblioteką o nazwie Akavache. Czym jest Akavache i jak może pomóc Ci poprawić wydajność aplikacji przy wykonywaniu żądań sieciowych?
Mobile development 2379 dni, 22 godziny, 36 minut temu 34 źrodło rozwiń
Od długiego czasu jestem bezpośrednio związany z technologiami mobilnymi. Moim konikiem jest Xamarin, co nie oznacza, że ograniczam się tylko do niego. Zaraz obok Xamarina stoi programowanie natywne (głównie Android). Chcę wykorzystać to z czym mam do czynienia na codzień. Co oznacza, że większość wpisów będzie traktować o technologii Xamarin. Ok, ale czy mam coś do zaproponowania już teraz?
Mobile development 2383 dni, 1 godzinę, 8 minut temu 74 źrodło rozwiń
Zastanawiałeś się nad tym, czy możesz nakazać Visual Studio, aby zrobiło coś przed zbudowaniem projektu? Otóż istnieje taki mechanizm - build events.
Ile czasu spędzamy w transporcie miejskim w drodze do pracy czy szkoły? Jeżeli posiadasz własny środek transportu to zero jednostek, natomiast w drugim przypadku często jest to mnóstwo czasu, który można spożytkować
W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy.
„Hej, jesteś ambitnym człowiekiem! Możesz być z siebie dumny!”. Często słyszałem i nadal spotykam się z tym stwierdzeniem skierowanemu ku mojej osobie. Wydaje się, że bycie osobą ambitną i żądną spełniania kolejnych wyzwań jest czymś czym można się pochwalić i być z tego dumnym. Na pierwszy rzut oka, tak jest w istocie i mnie też tak na początku się wydawało. Natomiast po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że brak kontroli nad własną ambicją może być dla nas destrukcyjne.
Daj się poznać 2017 2674 dni, 21 godzin, 50 minut temu 126 źrodło rozwiń
Większość postów, które dodałem na bloga jest pisane bardzo stonowanym językiem, czasami zbyt wyrafinowanym. Szczególnie widać to w felietonach, chociaż jeden z nich jest trochę luźniejszy w formie.
I tak dotarliśmy do ostatniego artykułu opisującego zasady SOLID. Dzisiaj przyszła kolej na zasadę odwracania zależności (ang. Dependency Inversion Principle). Co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym zwrotem? Już wyjaśniam! Co mówi nam ta zasada? Okej, ale o co w tym chodzi? Głównym założeniem tej zasady jest to, aby posługiwać się interfejsami zamiast konkretnymi implementacjami. Dosadnie można rozumieć to następująco:Żadna zmienna nie powinna zawierać wskaźnika lub referenc...
Daj się poznać 2017 2685 dni, 13 godzin, 31 minut temu 131 źrodło rozwiń
Jesteśmy programistami! Tak, brzmi to dzisiaj bardzo dumnie. Same profity: duże stawki, bonusy, przebywanie w klimatyzowanym biurze. Wszystko super ale – zastanów się – czy w tym wszystkim nie zapominasz o sobie i tym jak się prezentujesz? Myślę, że czasy programistów czy informatyków(zdecydowanie rozdzielam te pojęcia), którzy nie przywiązywali wagi do swojego wyglądu oraz zdrowia już dawno odeszły w zapomnienie. Mamy XXI wiek i przyszedł czas na eleganckich i zdrowych programistów ...
Daj się poznać 2017 2695 dni, 15 godzin, 14 minut temu 141 źrodło rozwiń