Strona głównaUżytkownik

Paweł Łukasik | użytkownik

Paweł Łukasik
Paweł Łukasik
32 895,6
1645 dni, 3 godziny, 54 minuty temu
27 stycznia, 2009
dotnetomaniak.pl

How to test Azure function on localhost from the Internet? It is not easy, but doable. But we all know that everything in the computer science is doable, the only problem is the cost (time+money). Below a quick solution, worth less than 5 minutes of your time, including reading the post below, so I hope the effort is enough profitable.

Tagi: Azure, developer
Źródło: stapp.space
Dziel się z innymi:
[EN] How to test azure function on localhost from the Internet? in Stapp.space

Cloud 2679 dni, 19 godzin temu Piotr Stapp 29 źrodło rozwiń

Debugging ASP.NET Core apps in Visual Studio Code is not as simple as in „Windows version” but it’s still pretty easy to setup. So if you have ever had some troubles with that, here’s an explanation of the entire process.  Adding configuration Before configuring VSC, you need to install C# extension if you don’t have it yet. I’d say, it’s a must-have for every .NET developer working with Code since it offers lots of features like IntelliSense, useful sni...

Źródło: foreverframe.net
Dziel się z innymi:
Debugging ASP.NET Core apps in Visual Studio Code - Forever F[r]ame

Narzędzia 2673 dni, 12 godzin, 46 minut temu dpawlukiewicz 60 źrodło rozwiń

When I started learning .Net Core some time ago I was constantly encountering a ‘.Net Standard’. I knew what it means and that it is (somehow 😉 ) important for me but didn’t really care about it. It’s just the standard, right? Who would care about it, when there is so many new things to discover (yep, I was an ignorant!). I changed my mind the last week – when the .Net Standard 2.0 was finally released. So, what the .Net Standard is? It is the standard common for every .Net technology. It ensures ...

.Net Standard 2.0 is here! – A Girl Among Geeks

Inne 2678 dni, 13 godzin, 55 minut temu AGirlAmongGeeks 193 źrodło rozwiń

This post explores various approaches to concurrent requests limit.

Tagi: Asp.Net Core
Źródło: www.tpeczek.com
Dziel się z innymi:
[EN] Implementing concurrent requests limit in ASP.NET Core for fun and education

Web 2675 dni, 14 godzin, 5 minut temu tpeczek 65 źrodło rozwiń

/ mkurpinski Ostatnio w projekcie tworzonym podczas praktyk spotkaliśmy się z wymaganiem, aby po trzech nieudanych próbach logowania pojawiała się reCaptcha, której poprawne wypełnienie umożliwia przeprowadzenie kolejnej próby. Po krótkim research’u na temat sposobu rozpoznawania użytkownika wybór padł na przypisywaniu do IP ilości niepoprawnych prób logowania. Z kilku możliwych sposobów przechowywania takiej informacji, postanowiliśmy wybrać in-memory caching. In-memory caching jest najprostszą we...

Dziel się z innymi:
In-memory caching.. | Michał Kurpiński

Web 2673 dni, 12 godzin, 46 minut temu macabre13 168 źrodło rozwiń

Zacząłem ostatnio pracować nad aplikacją do certyfikowania sędziów dla Polskiej Ligi Quidditcha. Postanowiłem napisać ją w F# i Suave, mając na celu zrobić jak najlepszą robotę pod względem bezpieczeństwa. Postanowiłem zaimplementować swój własny system sesji, który jest prostszy od gotowego w Suave.

Tagi: .Net, cookies, F#, session, web
Dziel się z innymi:
Tworzenie systemu sesji aplikacji webowej | MD Tech Blog

Web 2682 dni, 10 godzin, 57 minut temu manio143 133 źrodło rozwiń

It’s been over 2 weeks since the .NET Core Tour ended. In this summary, I’d like to share with you the journey that lasted for over 4 months.

Tagi: .net core
Dziel się z innymi:
.NET Core Tour summary | Piotr Gankiewicz

Inne 2676 dni, 14 godzin, 5 minut temu spetz 85 źrodło rozwiń

Posted on by krystiankolad W poprzednim poście omówiliśmy podstawy używania Dockera na przykładzie prostego programu konsolowego w Pythonie. Wspomniałem w nim o różnicy pomiędzy komendami: docker kill [containerName/containerId] oraz docker stop [containerName/containerId] Teraz przedstawię tę różnicę na przykładzie prostego programu konsolowego napisanego w C#. Stworzy on wątek, który można przerwać poprzez wpisanie naszego (lub nie ;)) imienia, co skończy działanie aplikacji, lub naciśnięcia klawisz...

Tagi: .net core, docker
Dziel się z innymi:
Docker część II: kill/stop oraz .Net Core – Krystian Kolad – o .Necie i nie tylko

Web 2681 dni, 4 godziny, 44 minuty temu krystiankolad 123 źrodło rozwiń

Do budowy Modelu Dziedziny (ang. Domain Model), wykorzystujemy kilka bazowych składowych powiązanych ze sobą relacjami.Asocjacje (ang. associations) Asocjacja to swoista abstrakcja stanowiąca o związku pomiędzy bytami wchodzącymi w skład Modelu Dziedziny (ang. Domain Model), jaką twórca uznał za odpowiednią. O czym należy pamiętać tworząc asocjacje:elim...

Dziel się z innymi:
Domain-Driven Design - podstawowe części składowe - Good Developer

Architektura 2675 dni, 14 godzin, 5 minut temu gocom 235 źrodło rozwiń

Witaj w kolejnej części cyklu o bibliotekach .Net do komunikacji ze sterownikami Siemensa. Moim zdaniem najlepiej uczyć się nowych rozwiązań za pomocą działających przykładów. W związku z tym, zamiast prezentować “na sucho” działanie bibliotek zdecydowałem się przygotować trochę kodu, który pozwoli je przetestować w praktyce. W związku z tym przygotowałem projekt prostego programu dla sterownika oraz szkic prostej aplikacji WinForms, która posłuży nam do testów.

Tagi: .Net, Siemens
Źródło: strejczek.com
Dziel się z innymi:
Biblioteki .Net do komunikacji ze sterownikami PLC Siemens – projekty testowe | PAWEŁ STREJCZEK

Inne 2681 dni, 4 godziny, 44 minuty temu pstrejczek 37 źrodło rozwiń

Tworząc aplikacje webowe, często zastanawiamy się, czy tworzony przez nas kod nie pogorszy czasów odpowiedzi całej aplikacji. W jaki sposób możemy kontrolować te czasy, tak by kontrola była jednym z elementów całego procesu CI w naszym projekcie. Jednocześnie zapewniając losowość danych, o które odputujemy sprawdzaną aplikację. Właśnie o tym jest ten artykuł, zapraszam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Performance testing using FsCheck

Sztuka programowania 2675 dni, 14 godzin, 5 minut temu mnie 68 źrodło rozwiń

Często tworząc oprogramowanie nie widzimy zawiłości w kodzie, która później powoduje problemy związane z jego utrzymaniem. Ten artykuł opisuje jak wykorzystać Code Metrics w Visual Studio i F# by w miarę automatyczny sposób wyłuskać fragmenty kodu (metody), które wymagają naszej uwagi. Zachęcam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Jak wykorzystać Code Metrics do obniżenia długu technologicznego

Sztuka programowania 2681 dni, 4 godziny, 44 minuty temu mnie 129 źrodło rozwiń

Microservices are still pretty popular in our industry since they imply lots of benefits. However working with that kind of architecture might be annoying when it comes to commit the changes using GIT. Why? Simply because in a common approach, each microservice should be put in a separate repository. Therefore, instead of doing your typical „GIT sequence” once, you end up with few terminals where you do pretty much the same job. Fortunately, you can avoid that with no big deal. ...

Źródło: foreverframe.net
Dziel się z innymi:
Working with microservices and GIT - Forever F[r]ame

Narzędzia 2682 dni, 10 godzin, 57 minut temu dpawlukiewicz 135 źrodło rozwiń

Piszą i mówią o Scrumie wszyscy, od lat wydaje się być nieprzemijającą modą. Zanim zaczęłam pracować w jakiejkolwiek metodologii Agile, byłam wielką entuzjastką;) Po jakimś czasie okazało się, że nie jest jednak tak kolorowo...

Źródło: blog.d9k.info
Dziel się z innymi:
Czego nauczyła mnie praca w Scrumie? | Mój skrawek Sieci

Sztuka programowania 2681 dni, 4 godziny, 44 minuty temu de9ka 232 źrodło rozwiń

Aplikacje mobilne w Xamarinie można tworzyć zarówno pod Windows jak i Mac OS. Jednak, który system wybrać do codziennej pracy? Osobiście tworzę aplikacje mobilne pod iOS oraz Android, więc od jakiegoś czasu przesiadłem się tylko i wyłącznie na Mac OS. Wcześniej pracowałem na Windowsie z podłączonym Makiem do kompilacji iOS. Jednak takie podejście przysporzyło mi sporo problemów, o których będę pisać w tym poście.

Tagi: .Net, Xamarin
Dziel się z innymi:
Dlaczego przesiadłem się na Mac OS jako programista Xamarin? – Damian Antonowicz

Mobile development 2681 dni, 4 godziny, 44 minuty temu Damian 137 źrodło rozwiń

Miałem już zakończyć serię o serverless w gogle gdyż o cloud functions dużo więcej napisać się po prostu nie dało. Tak przynajmniej myślałem. Mimo wszystko kontynuowałem czytanie na temat funkcji, co jest możliwe a co nie. Jakie są opcje i gdzie te funkcje mogą być wykorzystane. I gdyby nie ślepy traf to tego postu by nie było a moja opinia o funkcjach w googlach była by dość słaba – przynajmniej gorsza niż teraz jest.

Źródło: blog.gutek.pl
Dziel się z innymi:
Serverless – Non-blocking debugowanie na produkcji (Cloud Functions Część 3) - Jakub Gutkowski

Cloud 2697 dni, 2 godziny, 52 minuty temu Paweł Łukasik 56 źrodło rozwiń

Dalszy ciąg walki z długiem technologicznym. Usuwanie drobnych niedociągnięć i problemów w kodzie przy użyciu narzędzia NDepend i własnej wiedzy.

Źródło: blog.octal.pl
Dziel się z innymi:
[EN] Fighting technical debt with NDepend - part2 - .net blog - octal.pl | Paweł Łukasik

Narzędzia 2697 dni, 2 godziny, 52 minuty temu Paweł Łukasik 45 źrodło rozwiń

Usuwanie długu technolgicznego to żmudny i niewdzięczny proces. Ale można go spobie ułatwić stosując narzędzia typu NDepend. We wpisie pokazuje jak usunąć trochę naleciałości w kodzie kierując się wynikami tego narzędzia.

Źródło: blog.octal.pl
Dziel się z innymi:
[EN] Fighting Technical Debt with NDepend - .net blog - octal.pl | Paweł Łukasik

Narzędzia 2703 dni, 36 minut temu Paweł Łukasik 68 źrodło rozwiń

NDepend to narzędzie, które pozwala trzymać w ryzach projekt i dzięki któremu nasz dług technologiczny uda się utrzymać w ryzach. A dzięki metrykom poznasz słabe strony swojego kodu lepiej niż po 20h patrzenia się w suchy kod Zapraszam do lektury.

Źródło: blog.octal.pl
Dziel się z innymi:
[EN] NDepend - medical checkup for your code - .net blog - octal.pl | Paweł Łukasik

Narzędzia 2705 dni, 23 godziny, 46 minut temu Paweł Łukasik 123 źrodło rozwiń

Ostatnio w projekcie zdarzyło się, że musiałem debugować skomplikowany proces wyliczania, który był zrównoleglony przy pomocy metody Parallel.ForEach(). Moja konfiguracja sprzętowa pozwoliła na uruchomienie kilku wątków naraz co sprawiło, że proces debugowania stał się dość uciążliwy. W różnych, bliżej nieokreślonych momentach, byłem przerzucany pomiędzy różnymi wątkami, a co za tym idzie pomiędzy różnymi kontekstami i miejscami w kodzie.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Parallel debugging – jak sobie radzić | Łukasz Kurzyniec

Programowanie rozproszone 2713 dni, 8 godzin, 42 minuty temu lkurzyniec 214 źrodło rozwiń

1 2... 16 17 18 19 20 21... 70 71

Najaktywniejsi w tym miesiącu