Strona głównaUżytkownik

mnie | użytkownik

mnie
mnie
436,22
2304 dni, 6 godzin, 43 minuty temu
14 sierpnia, 2016
dotnetomaniak.pl

W artykule chciałem przedstawić sposób na alternatywne propagowanie błędów (nie polegające na wyjątkach) w GraphQL-Dotnet. Miłej lektury :)

Źródło: www.mnie.me
Dziel się z innymi:
GraphQL error propagation

Sztuka programowania 2308 dni, 7 godzin, 26 minut temu mnie 30 źrodło rozwiń

W artykule chciałem pokazać sposób na testowanie query GraphQL'owych za pomocą biblioteki FsCheck co pozwoli na wyłapanie błędów, które byłyby trudne do znalezienia przy manualnym testowaniu, bądź przy testach jednostkowych. Zapraszam do lektury :)

Źródło: www.mnie.me
Dziel się z innymi:
Testing GraphQL queries with FsCheck library

Sztuka programowania 2410 dni, 19 minut temu mnie 47 źrodło rozwiń

Krótki post o tym jakie problemy może przysporzyć update Visual Studio do najnowszej wersji. Na przykładzie VS 15.6.0 i solucji zawierającej projekty C/F# w nowym i starym formacie plików projektu.

Źródło: www.mnie.me
Dziel się z innymi:
Dlaczego czasami nie warto update'ować VS do najnowszej wersji.

Narzędzia 2465 dni, 5 godzin, 50 minut temu mnie 220 źrodło rozwiń

Mamy 2017 rok, Visual Studio 2017, .net core 2.0 i .net standard 2.0, jest więc to znakomity moment by przejść ze starego formatu plików cs/fsproj w naszych solucjach na nowy. Post opisuje plusy, minusy i problemy wynikające z takiej migracji. Zachęcam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Migracja ze starego formatu plików cs/fsproj na nowy

Sztuka programowania 2550 dni, 6 godzin, 38 minut temu mnie 170 źrodło rozwiń

Często w przypadku testów automatycznych napotykamy problem związany z badaniem zawartości plików w formacie csv generowanych podczas tychże testów. W jaki sposób możemy parsować ich zawartość? Z pomocą przychodzi nam biblioteka FSharp.Data i udostępniana w jej ramach klasa CsvFile. Zachęcam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Jak można użyć FSharp.Data przy testach automatycznych.

Sztuka programowania 2591 dni, 7 godzin, 13 minut temu mnie 41 źrodło rozwiń

Tworząc aplikacje webowe, często zastanawiamy się, czy tworzony przez nas kod nie pogorszy czasów odpowiedzi całej aplikacji. W jaki sposób możemy kontrolować te czasy, tak by kontrola była jednym z elementów całego procesu CI w naszym projekcie. Jednocześnie zapewniając losowość danych, o które odputujemy sprawdzaną aplikację. Właśnie o tym jest ten artykuł, zapraszam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Performance testing using FsCheck

Sztuka programowania 2674 dni, 8 godzin, 43 minuty temu mnie 68 źrodło rozwiń

Często tworząc oprogramowanie nie widzimy zawiłości w kodzie, która później powoduje problemy związane z jego utrzymaniem. Ten artykuł opisuje jak wykorzystać Code Metrics w Visual Studio i F# by w miarę automatyczny sposób wyłuskać fragmenty kodu (metody), które wymagają naszej uwagi. Zachęcam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Jak wykorzystać Code Metrics do obniżenia długu technologicznego

Sztuka programowania 2679 dni, 23 godziny, 21 minut temu mnie 129 źrodło rozwiń

Tworzyłeś kiedyś mikroserwis w C# przy pomocy NancyFx/Quart.Net? Zastanawiałeś się, jak to może wyglądać w F#? Zapraszam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Mikroserwis w F# i NancyFx

Web 2838 dni, 20 godzin, 19 minut temu mnie 140 źrodło rozwiń

Ile razy widziałeś już kata dotyczące TDD? Z pewnością wiele. Za każdym razem przy użyciu NUnita, XUnita, MSpeca.. ale czemu nie spróbować tego samego przy użyciu FsChecka, który wymusza trochę inne myślenie o/podejście do implementacji testowanej metody? Właśnie o tym jest artykuł, krótkie Kata przy użyciu FsCheck i C#/F#. Zachęcam do lektury :)

Tagi: C#, F#, FsCheck, Kata, TDD
Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
TDD Kata w F#/C# przy użyciu FsCheck

Sztuka programowania 2971 dni, 4 godziny, 46 minut temu mnie 145 źrodło rozwiń

Chciałbyś zaznajomić się z F#? Nie masz pomysłu co mógłbyś w nim zrobić? Czemu nie zacząć od testów? Post pokazuje jak w prosty sposób można przepisać istniejące testy z C# na F#. Zapraszam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Testy jednostkowe w F# za pomocą XUnit

Sztuka programowania 2971 dni, 4 godziny, 46 minut temu mnie 43 źrodło rozwiń

Masz potrzebę stworzenia prostego endpointu, który będzie Ci zwracał dane, a nie chcesz do tego tworzyć aplikacji webowej? Chcesz stworzyć joba, który będzie się wykonywał wtedy gdy coś wpadnie do Twojej kolejki? Użuj azure functions! Właśnie o azure functions w połączniu z F# jest ten post. Zachęcam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Azure functions in F#

Inne 3015 dni, 22 godziny, 14 minut temu mnie 70 źrodło rozwiń

Many of us, and I’m not speaking just about folks within the IT industry, sometimes have this feeling about the missed opportunity. It might be related to the job, some project or anything else that somehow we didn’t manage to accomplish due to some specific reasons (maybe just a bad luck or even the laziness). However, sometimes missing a particular opportunity doesn’t mean that the world has come to an end, actually, it might turn into something even better and unexpected.

Dziel się z innymi:
[EN] The missed opportunities | Piotr Gankiewicz

Inne 3034 dni, 20 godzin, 10 minut temu spetz 131 źrodło rozwiń

Do you know the trees used in Cassandra, Git, Bitcoin or Lucene? Check this post to find interesting trees, usually not covered on Computer Science lectures.

Tagi: algorithms
Dziel się z innymi:
[EN]: Algorithms and data structures - non-academic trees

Dziś będzie bardzo nietypowo jak na mnie, bo o tym co jest ważne w życiu. My Informatycy, tak wiem że to takie ogólne sformułowanie, lubimy zwięzłość. Kod zero-jedynkowy to to co do nas najlepiej przemawia. Czasami jednak stajemy przed problemem gdzie cała nasza wiedza technologiczna czy umiejętność zarządzania projektami (itp) stają się bezużyteczne…

Tagi: rozwój
Źródło: odkryj.it
Dziel się z innymi:
Co jest ważne w życiu - Odkryj IT

Inne 3037 dni, 7 godzin, 30 minut temu TSzulczewski 395 źrodło rozwiń

Na swoich stronach często udostępniamy możliwość dodawania komentarzy, bo chcielibyśmy by nasza aplikacja/witryna jak najlepiej spełniała oczekiwania naszych użytkowników. W jaki sposób możemy wyłapać komentarze o dobrym/złym wydźwięku by wiedzieć jak modyfikować naszą aplikację? Przecież nie będziemy czytali wszystkich komentarzy, jeżeli ich liczba idzie w setki/tysiące.. właśnie o tym jest tenże post. Zachęcam do lektury :)

Źródło: mnie.github.io
Dziel się z innymi:
Azure Text Analytics Api - Czy użytkownicy są zadowoleni?

Inne 3041 dni, 8 godzin, 5 minut temu mnie 84 źrodło rozwiń

Klasa (immutable) Tuple istniała aż od .NET Framework 4.0. W C# 7.0 mamy jednak wsparcie dla tuple od strony języka. Jednym z problemów klasy Tuple było, że każda właściwość nazywała się kolejno Item1, Item2 itp. W tym wpisie dowiemy się jak to rozwiązano w C# 7.0

Tagi: .Net, C#, Tuple
Dziel się z innymi:
C# 7.0 – Tuples

Sztuka programowania 3053 dni, 7 godzin, 36 minut temu rroszczyk 398 źrodło rozwiń

Reading time ~2 minutes In the previous post I’ve wrote about why I think the ability to schedule tasks for later execution is a fundamental technical feature, but also a must have from a business point of view. We are passed the whys, so lets get to the hows. The answer is simple - Hangfire. I’ve wrote about it here, here and here, so yeah, I like it. Hangfire is an amazing library. It has proved itself in my pet project (cookit.pl) and in a huge ERP system that we are building at work, where we repla...

Dziel się z innymi:
Don't do it now! Part 2. Background tasks, job queuing and scheduling with Hangfire – IndexOutOfRange

Architektura 3046 dni, 7 godzin, 29 minut temu maklipsa 153 źrodło rozwiń

Behavior Driven Development – dosyć niedawno nawet słyszałem, że to Test Driven Development Done Right 🙂 Co, jak, czemu i po co? Czytaj by się dowiedzieć jak ja to widzę :)

Źródło: paweltymura.pl
Dziel się z innymi:
Moje małe DDD -> BDD to the resque. | Blog Pawełka

Sztuka programowania 3046 dni, 7 godzin, 29 minut temu pawelek 222 źrodło rozwiń

Najaktywniejsi w tym miesiącu