Durable Functions to rozszerzenie standardowych Azure Functions pozwalające na pisanie stanowych funkcji w bezserwerowym środowisku. Jak opisuje Microsoft: Behind the scenes, the extension manages state, checkpoints, and restarts for you, allowing you to focus on your business logic. Co oznacza to w praktyce? Rozszerzenie Durable Functions pozwala nam tworzyć długotrwałe procesy. W tym wpisie zobaczysz teorię, praktykę jak i dwa przykłady z życia wzięte. Pozytywny i negatywny. Zaciekawiony? Zaprasza!
Strona głównaUżytkownik
devonboard | użytkownik
Testy integracyjne stanowią ważną część naszego systemu. Pozwalają zweryfikować naszą aplikację w szerokim kontekście, włączając w to infrastrukturę. Testy kontrolerów zapewniają nam poprawne działanie warstwy wejściowej do naszej aplikacji.
Sztuka programowania 1081 dni, 5 godzin, 26 minut temu 117 źrodło rozwiń
Przetwarzanie bezserwerowe powstało w celu rozwiązania konkretnych problemów. Zdecydowanie nie jest lekiem na wszystko, jednak doskonale nadaje się do odpowiednich zagadnień. Powyższy wpis przedstawia podstawowe zagadnienia związane z Azure Functions.
Językiem biznesu nazywamy ogół słownictwa używany przez różnych ekspertów domenowych. Język ten powinien być w pełni transparentny i jednoznaczny. Posługiwanie się takim językiem wiąże się z licznymi korzyściami. Wśród nich można wymienić sprawniejszą komunikację, większe zrozumienie problemów, ułatwienie współpracy pomiędzy zespołami, zacieśnianie więzów w firmie czy ułatwiony proces pisania testów.
Sztuka programowania 1143 dni, 6 godzin, 57 minut temu 73 źrodło rozwiń
Zaczyna się HactoberFest, więc kiedy jak nie teraz zacząć swoją przygodę z Open Source? Garść porad i przemyśleń bazujących na moim doświadczeniu z pracy w Marten i innych OSS.
Sztuka programowania 1154 dni, 7 godzin temu 76 źrodło rozwiń
Architektura heksagonalna jest znana pod kilkoma nazwami. Na szczęście, niezależnie od nazwy, w każdym opisie cechuje się takimi samymi rzeczami. Po pierwsze – świetnie separuje aspekty biznesowe od technicznych. Po drugie – projektowanie prostych adapterów pozwala na podejmowanie pewnych decyzji na późniejszym etapie projektu. Na koniec, po trzecie – wymienność adapterów ułatwia testowanie, jak i eksperymentowanie.
Architektura 1154 dni, 7 godzin temu 222 źrodło rozwiń
Pierwszy techniczny artykuł w Cesarstwie-Dev, i od razu coś ekstra! Połączenie dwóch tematów, które są bardzo bliskie memu sercu – integracje z zewnętrznymi systemami oraz testy! To co? Zaczynajmy!
Sztuka programowania 1168 dni, 7 godzin, 16 minut temu 77 źrodło rozwiń
Tym razem chciałbym się skupić na tym, jak dostarczyć odpowiednie fragmenty kodu klienta API do pozostałych członków zespołu tak, by każdy mógł go używać w odpowiedni sposób.
Sztuka programowania 1165 dni, 7 godzin, 17 minut temu 113 źrodło rozwiń
Dziś będzie solidna i skondensowana dawka wiedzy. Od początku wiedziałem, że tematu architektury nie może zabraknąć w Cesarstwie-Dev. Długo myślałem o tym, od jakiego tematu rozpocząć wpisy o tej tematyce. Zdecydowałem się na krótki opis aż czterech architektur, bądź wzorców architektonicznych. Zapraszam!
Architektura 1162 dni, 7 godzin, 3 minuty temu 183 źrodło rozwiń
Pasja a początki w IT. Czy musimy być pasjonatem od samego początku? Trochę bardziej psychologiczne spojrzenie na IT.
Sztuka programowania 1158 dni, 6 godzin, 59 minut temu 80 źrodło rozwiń
Trochę o wzorcu „pipes & filters”. Będzie dużo mięcha :).
Sztuka programowania 1533 dni, 9 godzin, 1 minutę temu 145 źrodło rozwiń
Writing your code for better scaling. Quick summary inspired by Damian Edwards and David Fowler.
Architektura 1742 dni, 6 godzin, 52 minuty temu 88 źrodło rozwiń
Want to see an example of implementing IEquatable and usage of protobuf? Jump in! :)
Sztuka programowania 1746 dni, 7 godzin, 14 minut temu 46 źrodło rozwiń
Boty nie są nowym rozwiązaniem. Istnieją na rynku od wielu lat. Obecnie, ich znaczenie i wykorzystanie w komunikacji z klientami istotnie rośnie, między innymi za sprawą coraz większej popularności komunikatorów internetowych. Dzięki połączeniu ChatBota z używanymi na co dzień kanałami komunikacji typu Facebook Messenger, możemy zaproponować nasze usługi za pośrednictwem i...
Niech ten konkurs wpędzi Was w "ostrą jazdę bez trzymanki". Kto będzie pierwszy? Na kogo spadnie szacunek .Net'owej społeczności? Do zwycięzcy wyślę ładnie zapakowane 0.7 Jack’a Daniels’a i dziesięć setek Wiśniówki Lubelskiej. Tematem konkursu jest zoptymalizowanie procesu zamiany ciągu bajtów na obiekty. Wersja uznana jest za najszybszą jeśli od poprzedniej najszybszej wersji będzie szybsza o 5% w każdym z 10 powtórzeń testu. Nagroda zwycięscy zostaje przyznana wówczas gdy po pull request z najsz...
Sztuka programowania 2046 dni, 7 godzin, 41 minut temu 142 źrodło rozwiń
Krótko o unchecked, unsigned i problemach z Entity Frameworkiem...
Sztuka programowania 2043 dni, 5 godzin, 38 minut temu 42 źrodło rozwiń
Kolejny z cyklu o wzorcach projektowych..
Sztuka programowania 2221 dni, 8 godzin, 24 minuty temu 199 źrodło rozwiń
Wspólna nauka wzorców projektowych, na pierwszą linię idzie Obserwator. Zachęcam do komentowania i dzielenia się spostrzeżeniami.
Sztuka programowania 2237 dni, 7 godzin, 24 minuty temu 291 źrodło rozwiń
abstrakcyjność, hermetyzacja, polimorfizm i dziedziczenie - czyli podstawy każdego programisty obiektowego.
Sztuka programowania 2449 dni, 20 godzin, 2 minuty temu 88 źrodło rozwiń
Pingwiny no i typy generyczne! Czym są typy generyczne? Jakie mamy korzyści z korzystania z typów generycznych?
Sztuka programowania 2454 dni, 18 godzin, 18 minut temu 83 źrodło rozwiń