Durable Functions to rozszerzenie standardowych Azure Functions pozwalające na pisanie stanowych funkcji w bezserwerowym środowisku. Jak opisuje Microsoft: Behind the scenes, the extension manages state, checkpoints, and restarts for you, allowing you to focus on your business logic. Co oznacza to w praktyce? Rozszerzenie Durable Functions pozwala nam tworzyć długotrwałe procesy. W tym wpisie zobaczysz teorię, praktykę jak i dwa przykłady z życia wzięte. Pozytywny i negatywny. Zaciekawiony? Zaprasza!
Strona głównaUżytkownik
devonboard | użytkownik
Testy integracyjne stanowią ważną część naszego systemu. Pozwalają zweryfikować naszą aplikację w szerokim kontekście, włączając w to infrastrukturę. Testy kontrolerów zapewniają nam poprawne działanie warstwy wejściowej do naszej aplikacji.
Sztuka programowania 1450 dni, 8 godzin, 40 minut temu 122 źrodło rozwiń
Przetwarzanie bezserwerowe powstało w celu rozwiązania konkretnych problemów. Zdecydowanie nie jest lekiem na wszystko, jednak doskonale nadaje się do odpowiednich zagadnień. Powyższy wpis przedstawia podstawowe zagadnienia związane z Azure Functions.
Językiem biznesu nazywamy ogół słownictwa używany przez różnych ekspertów domenowych. Język ten powinien być w pełni transparentny i jednoznaczny. Posługiwanie się takim językiem wiąże się z licznymi korzyściami. Wśród nich można wymienić sprawniejszą komunikację, większe zrozumienie problemów, ułatwienie współpracy pomiędzy zespołami, zacieśnianie więzów w firmie czy ułatwiony proces pisania testów.
Sztuka programowania 1512 dni, 10 godzin, 11 minut temu 76 źrodło rozwiń
Zaczyna się HactoberFest, więc kiedy jak nie teraz zacząć swoją przygodę z Open Source? Garść porad i przemyśleń bazujących na moim doświadczeniu z pracy w Marten i innych OSS.
Sztuka programowania 1523 dni, 10 godzin, 14 minut temu 79 źrodło rozwiń
Architektura heksagonalna jest znana pod kilkoma nazwami. Na szczęście, niezależnie od nazwy, w każdym opisie cechuje się takimi samymi rzeczami. Po pierwsze – świetnie separuje aspekty biznesowe od technicznych. Po drugie – projektowanie prostych adapterów pozwala na podejmowanie pewnych decyzji na późniejszym etapie projektu. Na koniec, po trzecie – wymienność adapterów ułatwia testowanie, jak i eksperymentowanie.
Architektura 1523 dni, 10 godzin, 14 minut temu 235 źrodło rozwiń
Pierwszy techniczny artykuł w Cesarstwie-Dev, i od razu coś ekstra! Połączenie dwóch tematów, które są bardzo bliskie memu sercu – integracje z zewnętrznymi systemami oraz testy! To co? Zaczynajmy!
Sztuka programowania 1537 dni, 10 godzin, 30 minut temu 80 źrodło rozwiń
Tym razem chciałbym się skupić na tym, jak dostarczyć odpowiednie fragmenty kodu klienta API do pozostałych członków zespołu tak, by każdy mógł go używać w odpowiedni sposób.
Sztuka programowania 1534 dni, 10 godzin, 31 minut temu 116 źrodło rozwiń
Dziś będzie solidna i skondensowana dawka wiedzy. Od początku wiedziałem, że tematu architektury nie może zabraknąć w Cesarstwie-Dev. Długo myślałem o tym, od jakiego tematu rozpocząć wpisy o tej tematyce. Zdecydowałem się na krótki opis aż czterech architektur, bądź wzorców architektonicznych. Zapraszam!
Architektura 1531 dni, 10 godzin, 17 minut temu 184 źrodło rozwiń
Pasja a początki w IT. Czy musimy być pasjonatem od samego początku? Trochę bardziej psychologiczne spojrzenie na IT.
Sztuka programowania 1527 dni, 10 godzin, 13 minut temu 81 źrodło rozwiń
Trochę o wzorcu „pipes & filters”. Będzie dużo mięcha :).
Sztuka programowania 1902 dni, 12 godzin, 15 minut temu 148 źrodło rozwiń
Writing your code for better scaling. Quick summary inspired by Damian Edwards and David Fowler.
Architektura 2111 dni, 10 godzin, 6 minut temu 90 źrodło rozwiń
Want to see an example of implementing IEquatable and usage of protobuf? Jump in! :)
Sztuka programowania 2115 dni, 10 godzin, 28 minut temu 46 źrodło rozwiń
Boty nie są nowym rozwiązaniem. Istnieją na rynku od wielu lat. Obecnie, ich znaczenie i wykorzystanie w komunikacji z klientami istotnie rośnie, między innymi za sprawą coraz większej popularności komunikatorów internetowych. Dzięki połączeniu ChatBota z używanymi na co dzień kanałami komunikacji typu Facebook Messenger, możemy zaproponować nasze usługi za pośrednictwem i...
Niech ten konkurs wpędzi Was w "ostrą jazdę bez trzymanki". Kto będzie pierwszy? Na kogo spadnie szacunek .Net'owej społeczności? Do zwycięzcy wyślę ładnie zapakowane 0.7 Jack’a Daniels’a i dziesięć setek Wiśniówki Lubelskiej. Tematem konkursu jest zoptymalizowanie procesu zamiany ciągu bajtów na obiekty. Wersja uznana jest za najszybszą jeśli od poprzedniej najszybszej wersji będzie szybsza o 5% w każdym z 10 powtórzeń testu. Nagroda zwycięscy zostaje przyznana wówczas gdy po pull request z najsz...
Sztuka programowania 2415 dni, 10 godzin, 55 minut temu 145 źrodło rozwiń
Krótko o unchecked, unsigned i problemach z Entity Frameworkiem...
Sztuka programowania 2412 dni, 8 godzin, 52 minuty temu 44 źrodło rozwiń
Kolejny z cyklu o wzorcach projektowych..
Sztuka programowania 2590 dni, 11 godzin, 38 minut temu 199 źrodło rozwiń
Wspólna nauka wzorców projektowych, na pierwszą linię idzie Obserwator. Zachęcam do komentowania i dzielenia się spostrzeżeniami.
Sztuka programowania 2606 dni, 10 godzin, 38 minut temu 292 źrodło rozwiń
abstrakcyjność, hermetyzacja, polimorfizm i dziedziczenie - czyli podstawy każdego programisty obiektowego.
Sztuka programowania 2818 dni, 23 godziny, 16 minut temu 88 źrodło rozwiń
Pingwiny no i typy generyczne! Czym są typy generyczne? Jakie mamy korzyści z korzystania z typów generycznych?
Sztuka programowania 2823 dni, 21 godzin, 32 minuty temu 85 źrodło rozwiń