W poprzednim wpisie pokazałem jak w aplikacji ASP.NET MVC wysyłać wiadomości email z wykorzystaniem biblioteki Postal. Wspomniałem również, że wysyłka email w ramach żądania HTTP nie jest dobrym pomysłem, że lepiej skorzystać z jakiego mechanizmu kolejek oraz ponawiania operacji. Jednym z dostępnych narzędzi jest biblioteka Hangfire, która w prosty sposób jest wstanie wysłać email w tle, a do tego ponowić operację w momencie wystąpienia błędu.Hangfire Ostatnio do kolejkow...
Strona głównaUżytkownik
devenv | użytkownik
W standardowym Azure AppService mieliśmy sekcję “Application settings” gdzie mogliśmy przeciążyć wszystkie ustawienia z pliku appsettings.json a następnie zrestartować aplikację. W Azure Service Fabric niestety nie ma takiego ekranu do zarządzania. Ba! Nie można nawet zrestartować aplikacji. W artykule postaram się przedstawić rozwiązanie tego problemu.
Czy testy są potrzebne? Jaką wartość przynosi nam testowanie aplikacji? Jak testować oprogramowanie? W artykule m.in. o 7 zasadach testowania, które powinien znać programista w kontekście wykrywania błędów.
Sztuka programowania 2320 dni, 6 godzin, 55 minut temu 132 źrodło rozwiń
Sposób wymiany wiedzy może przyjmować różną formę - pasywną i aktywną. Coding Dojo sprawia, że wszyscy uczestnicy muszą wnieść jakąś wartość w spotkanie. W dziewiątym odcinku Dev:Cast rozmawiamy czym jest i dlaczego warto stosować Coding Dojo.
Ostatnio opisywałam po co i jak piszemy przypadki testowe. Dzisiaj chciałabym odpowiedzieć na pytanie - co jest nam potrzebne aby przetestować aplikację. Natychmiast przychodzi nam do głowy, środowisko, odpowiednie narzędzia, dane testowe itd.. I na tym ostatnim dzisiaj chciałabym się skupić. Dane testowe są jednym z kluczowych elementów dobrze przeprowadzonego testu. Dlaczego tak uważam?
Sztuka programowania 2324 dni, 20 godzin, 7 minut temu 39 źrodło rozwiń
W jaki sposób można sprawić by ludzie nie pozostawali w poczuciu zdemotywowania? W jaki sposób możemy próbować zrozumieć ich reakcję? O demotywacji wynikającej z poczucia niesprawiedliwości oraz o tym jak liderzy oraz sami pracownicy mogą z tym stanem walczyć.
Podział odpowiedzialności w zespołach często bywa bardzo jasno określony. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy wymagania względem wykonywanej pracy nie mają za dużo wspólnego z faktyczną rolą projektową np. wtedy gdy do końca iteracji brakuje nam rąk do testowania... Zastanawiamy się, czemu programiści nie chcą testować?
Sztuka programowania 2332 dni, 10 godzin, 11 minut temu 64 źrodło rozwiń
Egoless Programming czyli definicja 10 przykazań programowania bez ego. Przykazań które pomagają oddzielić nasze przywiązanie do kodu oraz wiarę w swoje nadzwyczajne umiejętności tworzenia najlepszego kodu w zespole, firmie czy cholera wie gdzie jeszcze.
Sztuka programowania 2335 dni, 12 godzin, 34 minuty temu 65 źrodło rozwiń
Coding Dojo to spotkanie podczas którego programiści razem pracują nad wybranym zagadnieniem/zadaniem. Cel jest prosty - doskonalenie umiejętności programistycznych. Na śląsku powstała inicjatywa Coding Dojo Silesia aby wspólnie się uczyć i programować!
Sztuka programowania 2360 dni, 19 godzin, 48 minut temu 80 źrodło rozwiń
Code Europe to cykliczne wydarzenie poświęcone najważniejszym trendom na rynku IT. Serwis DevEnv wraz z organizatorami przygotował konkurs w którym do zgadnięcia są darmowe wejściówki na Code Europe Poznań 2018!
Mikroserwisy rozwiązują wiele problemów występujących w tradycyjnym tworzeniu oprogramowania. Niestety żeby architektura rozproszona spełniała swoje zadania wymaga dobrego zaprojektowania i dużej wiedzy. W tym artykule zebrano informacje, które kwestie powinny być przemyślane podczas projektowania systemu.
Architektura 2373 dni, 17 godzin, 2 minuty temu 228 źrodło rozwiń
Gdy słyszysz Legacy Code dostajesz gęsiej skórki? Nic dziwnego. Jest wiele negatywnych elementów, które w odziedziczonym kodzie utrudniają dalszy rozwój oprogramowania. To chociażby spagetti code, duplicated code, czy nie deterministyczne testy jednostkowe.
Sztuka programowania 2380 dni, 19 godzin, 8 minut temu 82 źrodło rozwiń
Początkujący programiści często zadają pytanie jaki powinien być lub jaki wybrać pierwszy język programowania? W gąszczu dostępnych form komunikacji ze światem binarnym ciężko na początku się odnaleźć. Nie wiadomo jaki punkt zaczepienia chwycić, czym się sugerować. Bywa i tak, że ten pierwszy język programowania jest wynikiem wielu losowych czynników – studia, post na forum, znajomy programista. W piątym odcinku Dev:Cast rozmawiamy o wyborze pierwszego języka – jak się zabrać za wybór, czym się kierować.
Zasada skautów brzmi ";zawsze zostawiaj obóz czystszy, niż go zastałeś". Programiści bardzo upodobali sobie zasadę skautów i chętnie stosują ją w codziennej pracy. Należy jednak uważać z nadmiarowością "sprzątania obozowiska" ponieważ często prowadzi do zaciemniania docelowej implementacji. Zasada Skautów by Uncle Bob
Sztuka programowania 2404 dni, 17 godzin, 23 minuty temu 123 źrodło rozwiń
Czy automatyzując analizę kodu do maksimum, ciągle potrzebujemy przeprowadzać Code Review? Czy czynnik ludzki będzie jeszcze wtedy potrzebny? Czy nie jest to moment kiedy fundamenty przeglądu kodu nie mają racji bytu? W czwartym odcinku Dev:Cast rozmawiamy o sensowności procesu Code Review. Szukamy elementów, które ciężko będzie zastąpić nawet najbardziej wyrafinowanymi automatami. Zastanawiamy się i rozmawiamy o wymianie wiedzy poprzez Code Review.
Sztuka programowania 2407 dni, 6 godzin, 6 minut temu 33 źrodło rozwiń
Odcinek #03 Dev:Cast. Jak efektywnie pracować zdalnie? Na co zwracać uwagę? Jak się przygotować technicznie, mentalnie oraz przestrzennie? Między innymi Dariusz opowiada nam o swoich 3 miesiącach z kariery programisty podczas, których musiał pracować zdalnie.
Nadeszła pora aby przedstawić drugi odcinek podcastu Dev:Cast. Tym razem dyskutujemy o temacie Tomasza, który brzmiał: "dlaczego developerzy boją się odbijania notek". Rozmawialiśmy o tym czemu boimy się popełniać błędy i co jest przyczyną strachu. Staraliśmy się szukać rozwiązania w oparciu o budowanie przyjaznego środowiska, które pozwala na popełnianie błędów. Błędów które powinny służyć nauce.
Sztuka programowania 2442 dni, 7 godzin, 25 minut temu 109 źrodło rozwiń
Pilotażowy odcinek Dev:Cast. Rozważamy sposoby rozwiązania problemu przeciągającego się Daily Scrum z użyciem Scrum Board oraz wytycznych zawartych w Scrum Guide.
Obietnice szturmem zdobyły uznanie wśród programistów JavaScript dając im lepszą kontrolę nad asynchronicznością. W artykule przedstawiona została natywna implementacja w przeglądarkach internetowych.