Strona głównaUżytkownik

devenv | użytkownik

devenv
devenv
1 950,67
1695 dni, 20 godzin, 32 minuty temu
14 listopada, 2017
dotnetomaniak.pl

Wyobraź sobie sytuację, w której pojawia się nowa osoba w zespole. Dostaje zadanie. Po kilku dniach kłóci się z Lead Devem o coś, co ten jej wypomniał w ramach code review. Dokładnie w taki sposób zachowywałem się mojej w pierwszej pracy, w pierwszym projekcie. Koledzy obstawiali, że "gościu wytrzyma tu maksymalnie tydzień". Nie mieli racji :) Dziś pokażę Ci 5 błędów, które popełniają początkujący programiści. Dlaczego mogą stanowić problem oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić.

5 grzechów początkującego programisty - DevEnv

Sztuka programowania 1696 dni, 5 godzin, 55 minut temu devenv 136 źrodło rozwiń

Gościem występującym w 31 odcinku podcastu jest Andrzej Krzywda, na co dzień programista oraz CEO firmy Arkency. Rozmawiamy o CQRS (Command Query Responsibility Segregation), poruszając najważniejsze podstawy, ale także dyskutując o: CQRSie jako sposobie na walkę z legacy code, szczególnie w kontekście aplikacji opartych o Ruby on Rails, wykorzystaniu widoków bazodanowych w read modelach, czyli „CQRS po białostocku”, dużych formularzach, które mogą wywołać kilka akcji domenowych, Eventual Consistency.

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #31 CQRS z Andrzejem Krzywdą - DevEnv

Architektura 1964 dni, 5 godzin, 26 minut temu devenv 94 źrodło rozwiń

Wybór kierunków swojego programistycznego rozwoju nie jest łatwy. W gąszczu technologii, metodyk, bibliotek łatwo się zagubić i główkować co będzie dla nas lepsze. Wielokrotnie przechodziliśmy z Bartkiem przez dokładnie ten sam problem. Lepiej, będziemy do niego wracać co jakiś czas, ponieważ zawsze możemy usprawnić swoje działania, efektywniej wykonywać co dzienną pracę. Co nam pomogło w staniu się lepszym programistą? Podczas podcastu staraliśmy się odpowiedzieć na powyższe pytanie, definiując najważ...

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #30 Jak być lepszym programistą? - DevEnv

Sztuka programowania 1982 dni, 5 godzin, 53 minuty temu devenv 157 źrodło rozwiń

Dzielenie się wiedzą w zespołach programistycznych jest bardzo ważną sprawą. Nie wszystko co wiesz na temat projektu jest znane pozostałym członkom zespołu. Działa to także w drugą stronę – nie zawsze wszystko wiesz, a i też nie wszystkie zakamarki aplikacji musiałeś prześledzić. Budowanie silosu wiedzy, dotyczącego czy to aspektów biznesowych czy też technicznych nie wpływa korzystnie na utrzymanie projektu. Wyobraź sobie dłuższą nieobecność osoby odpowiadającej za funkcjonalność X, której nikt poza ni...

Dev:Cast – #29 Sposoby wymiany wiedzy w zespole - DevEnv

Sztuka programowania 1989 dni, 5 godzin, 59 minut temu devenv 88 źrodło rozwiń

Czy branża IT jest tylko dla programistów? Jak jako junior zahaczyć się w firmie technologicznej? Skąd wiedzieć czego dana firma oczekuje?

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #27 Wejście smoka do IT - DevEnv

Inne 2049 dni, 5 godzin, 51 minut temu devenv 32 źrodło rozwiń

Lead Developer. Kim jest i za co jest odpowiedzialny w projekcie? Czy istnieje jedna definicja tej roli? Czy Lead Developer jest niezbędny w projekcie?

Dev:Cast – #26 Lead Developer? Kto to #$%#@ jest?! - DevEnv

Inne 2052 dni, 5 godzin, 50 minut temu devenv 100 źrodło rozwiń

W jaki sposób prezentować błędy aplikacji w środowisku produkcyjnym? W jaki sposób podejść do komunikowania nt. błędów aplikacji oraz co robić z nimi dalej?

Organizacja błędów aplikacji w środowisku produkcyjnym - DevEnv

Sztuka programowania 2052 dni, 5 godzin, 50 minut temu devenv 110 źrodło rozwiń

Komu tak na prawdę wysoka efektywność w IT przynosi największą wartość? Czy tylko pracodawcy czy jednak pracownik może także na tym zyskać? Kiedy efektywność nie jest pożądana, nie przynosi wartości programiście i jest totalnie przez nich olewana? Podczas dwudziestego piątego odcinka razem z Bartkiem poruszamy temat, który dzieli zamiast łączyć dwa światy – świat pracodawcy oraz pracownika. Pracodawca wymaga efektywności działań programisty, natomiast programista oczekuje otoczenia które pozwala mu dobr...

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #25 Efektywność w pracy programisty + EBOOK - DevEnv

Inne 2076 dni, 6 godzin, 41 minut temu devenv 122 źrodło rozwiń

Front-End rządzi się swoim niesamowicie szybkim tempem rozwoju. Jak w takim razie podejść to tworzenia nowych projektów - jakich narzędzi i bibliotek użyć?

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #24 Front-End Development - DevEnv

Web 2080 dni, 5 godzin, 42 minuty temu devenv 71 źrodło rozwiń

Dzięki artykułowi dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o typach testów w projekcie - jakie mamy poziomy testów oraz jakie cele spełniają.

Typy testów - Czyli kilka słów o typach testów i ich celu - DevEnv

Sztuka programowania 2087 dni, 6 godzin, 9 minut temu devenv 132 źrodło rozwiń

Przykład agregacji i centralizacji logów aplikacji uruchomionej jako Docker Container z wykorzystaniem usługi Amazon CloudWatch Logs.

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Logi z kontenera Docker w Amazon CloudWatch Logs - DevEnv

Cloud 2087 dni, 6 godzin, 9 minut temu devenv 27 źrodło rozwiń

Tym razem jednak skupiliśmy się na definicji kilku dobrych praktyk wspomagających tworzenie testów jednostkowych. Takich testów, które dobrze weryfikują implementacje, zapewniają jakość oraz łatwo jest je utrzymywać. Jakie dobre praktyki warto stosować podczas pisania testów jednostkowych? Wśród popularnych aspektów jak zasady FIRST czy grupowanie implementacji testu w trzy grupy – Given, When, Then pojawiły się także inne warte uwagi techniki. Jesteś ciekawy jakie? To serdecznie zapraszam Cię do odsłu...

Dev:Cast – #23 Unit Tests - Dobre praktyki. - DevEnv

Sztuka programowania 2133 dni, 5 godzin, 31 minut temu devenv 109 źrodło rozwiń

Dzięki artykułowi dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o poziomach testów w projekcie. Jakie mamy poziomy oraz jakie cele spełniają.

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Poziomy testów - czyli co musisz wiedzieć o poziomach testów w projekcie

Sztuka programowania 2144 dni, 3 godziny, 30 minut temu devenv 162 źrodło rozwiń

Podczas pracy nad rozwojem oprogramowania dostrzegamy pewne rozwiązania, które są jasnym sygnałem do podjęcia się refaktoryzacji danego fragmentu kodu. Kenta Beck zdefiniował termin Code Smells – to cechy kodu, które świadczą o złej implementacji, utrudniającej utrzymanie oraz rozwój kodu. W tym odcinku podcastu skupiamy się na Code Smells, które z naszej perspektywy pojawiają się najczęściej i nad którymi warto popracować.

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #22 Code Smells. Czyli co śmierdzi w kodzie. - DevEnv

Sztuka programowania 2149 dni, 17 godzin, 27 minut temu devenv 100 źrodło rozwiń

Nasza branża szybko się zmienia, dostarczając nam co raz to nowszych narzędzi do rozwiązywania problemów. Nie wszystkie jesteśmy w stanie wykorzystać od razu w projektach produkcyjnych – ze względu na poziom skomplikowania, zupełnie nowy koncept. Czy pracodawca powinien zapewnić nam czas na ich poznawanie? Czy programista powinien rozwijać się po godzinach pracy? W tym odcinku podcastu dyskutujemy czy rozwój programisty powinien odbywać się tylko i wyłącznie podczas wykonywanej pracy, czy może wręcz prz...

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #21 Kto jest odpowiedzialny za rozwój programisty? - DevEnv

Inne 2171 dni, 3 godziny, 26 minut temu devenv 126 źrodło rozwiń

Micromanagement czyli styl zarządzania, który nie kojarzy nam się w sposób pozytywny. To kontrola i wywieranie wpływu na osoby w zespole. Coś z czym większość z nas nie chciała by mieć na co dzień styczności. Mi mocno kojarzy się z korporacją, hierarchiczną strukturą, raportowaniem postępu prac w formalny sposób. 📊 Relikt przeszłości. Zresztą nasz tytuł mocno nawiązuje do czasów w których komunizm był codziennością naszych rodziców.

Dev:Cast – #20 Micromanagement - kontrola, a zaufanie - DevEnv

Inne 2188 dni, 23 godziny, 27 minut temu devenv 58 źrodło rozwiń

Jest piątek, wybija godzina 15:00. Pozostała zaledwie godzina do końca pracy. Do Twojego zespołu dociera informacja, że koniecznie teraz musicie wdrożyć na produkcję zmiany, które w ostatnim czasie wprowadziliście. Wdrożenia w piątek = istny koszmar? 😲 Pojawia się natychmiastowa negacja pomysłu, czy raczej z swobodą udajecie się w odpowiednie miejsce aby kliknąć w magiczny przycisk wrzucaj wszystko na proda!

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #19 Wdrożenia w piątek. Dlaczego się ich boimy? - DevEnv

Sztuka programowania 2203 dni, 3 godziny, 43 minuty temu devenv 64 źrodło rozwiń

Ups! Właśnie do ciebie dotarło, że wraz z twoimi zmianami, do serwera powędrowało twoje hasło, zapisane gdzieś w kodzie! Natychmiastowo usuwasz hasło z plików źródłowych ❌, tworzysz nowy commit i ponownie: push.Uff… już po sprawie… Czy aby na pewno? 💣

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Usuwanie haseł z repozytorium Git - DevEnv

Sztuka programowania 2206 dni, 4 godziny, 10 minut temu devenv 134 źrodło rozwiń

Pod koniec września 2018 swoją premierę miała platforma Azure DevOps. Aby sprawdzić, co oferuje nowe narzędzie Microsoftu postanowiliśmy na początek stworzyć za jego pomocą procesy ciągłej integracji oraz ciągłego wdrażania (CI/CD) dla prostej (monolitycznej) aplikacji web’owej. Na potrzeby niniejszego artykułu posłużymy się zbudowaną przez ...

Źródło: asc.altkom.pl
Dziel się z innymi:
CI/CD dla aplikacji web z wykorzystaniem Azure DevOps - Software House

Narzędzia 2228 dni, 4 godziny, 2 minuty temu Piotr Stapp 78 źrodło rozwiń

W poprzednim wpisie wspomniałam o narzędziu Cypress, które umożliwia nam uruchamianie testów z poziomu przeglądarki dzięki czemu bardzo przyjemnie się z nim pracuje. Dziś pokażę Wam jak pisać testy i jak je uruchamiać.

Tagi: e2e, testing
Źródło: programistka.com
Dziel się z innymi:
Cypress - jak zacząć pracę z testami | programistka.com

Narzędzia 2224 dni, 2 godziny, 6 minut temu Maga 107 źrodło rozwiń

1 2 3 4

Najaktywniejsi w tym miesiącu