Strona głównaUżytkownik

markone | użytkownik

markone
markone
567,28
586 dni, 16 godzin, 2 minuty temu
22 lutego, 2013
dotnetomaniak.pl

W poprzednim wpisie pokazałem jakiej konfiguracji, a dokładnie jakich rozszerzeń Visual Studio Code używam na co dzień tworząc aplikacje w .NET na Linux Mint. W tym wpisie pokażę kilka dodatkowych rozszerzeń do VS Code z których korzystam na co dzień i które pomagają mi w codziennej pracy.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Programista .NET na Linuxie cz. 2 – IT w chmurach

Narzędzia 589 dni, 23 godziny, 19 minut temu markone 115 źrodło rozwiń

Cześć, tu Marek z firmy IT w Chmurach. Po dłuższej nieobecności wracamy z nowym wpisem. Dziś chcę pokazać wam w jaki sposób pracuję z dotnetem na Linuxie. Zapraszam.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Programista .NET na Linuxie cz. 1 – IT w chmurach

Narzędzia 632 dni, 21 godzin, 43 minuty temu markone 145 źrodło rozwiń

Właściwa obsługa kosztów jest jednym z najważniejszych aspektów o jaki musimy zadbać projektując i wdrażając rozwiązania IT w chmurze. Zapraszam do zapoznania się z tym, czym jest praktyka FinOps.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Cloud FinOps – IT w chmurach

Cloud 1347 dni, 22 minuty temu markone 40 źrodło rozwiń

Teraz każdy chce być DevOps, pisać mikroserwisy, mieć autonomiczne zespoły. Tylko mam wrażenie, że prawo Conwaya i obciążenie poznawcze dużo częściej dobija projekty niż technologie. Regularnie zastanawiam się czy architekci oprogramowania w dzisiejszych czasach są potrzebni. Sam przez dłuższy czas wahałem się mocno nad tytułowaniem siebie tak. Naskrobałem nieśmiało wpis, który zatytułowałem przekornie "Architect Manifesto". https://event-driven.io/en/architect_manifesto/ Jest to mój pierwszy wpis po ...

Tagi: architecture
Źródło: event-driven.io
Dziel się z innymi:
Architect Manifesto - Event-Driven

Architektura 1447 dni, 22 godziny, 30 minut temu oskar-at-net 132 źrodło rozwiń

W poprzednim artykule pokazałem w jaki sposób możemy użyć szablonów ARM do tworzenia infrastruktury w Azure, jako część podejścia Infrastructure as Code (IaC).  W tym artykule chcę przedstawić kolejne narzędzie, które możemy w tym celu wykorzystać – Azure CLI.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Infrastructure as Code? – Azure CLI ! – IT w chmurach

Cloud 1447 dni, 22 godziny, 30 minut temu markone 53 źrodło rozwiń

Czasy w których infrastrukturę IT tworzyło się ręcznie odchodzą do lamusa. Wraz z rozpowszechnieniem się wirtualizacji i praktyki DevOps specjaliści IT dostali szereg narzędzi pozwalających na optymalizację ich pracy. Jednym z nich jest Infrastructure as Code (IaC).

Tagi: Azure, cloud, devops, IaC
Dziel się z innymi:
Infrastructure as Code? – to proste! – IT w chmurach

Cloud 1520 dni, 23 godziny, 47 minut temu markone 88 źrodło rozwiń

Jest to drugie podejście Wizualizacja autobusów w Elasticsearch i Kibana. Tym razem wykorzystam napisany wcześniej program w Kafka Streams do obliczenia prędkości i orientacji autobusów, a następnie wrzucę Logstash-em z Apache Kafka do Elasticsearch.Spis treścihide1Środowisko2Data Flow3Wrzucanie rekordów do Apache Kafka4Logstash5Elasticsearch6Kibana7Mapa8Działanie9RepozytoriumPodziel się:Dodaj do ulubionych:PodobneŚrodowisko Docker-compose już trochę puchnie. Znajduje się w nim Elasticsearch, Kibana, Zo...

Wizualizacja autobusów w Elasticsearch i Kibana - podejście strumieniowe - Kafka Streams, Logstash - Wiadro Danych

Bazy danych i XML 1640 dni, 33 minuty temu mszymczyk 66 źrodło rozwiń

It is said that picture is worth a thousand words, and I agree. That’s why I like preparing technical drawings to explain various concepts. So, here it is – a short story of how async/await works in .NET.

Dziel się z innymi:
.NET async/await in a single picture – TooSlowException

Inne 1639 dni, 6 minut temu KonradKokosa 163 źrodło rozwiń

Hi, my name is Bartosz Frąckowiak, for over three years now qI’m the so-called Technical Leader at EcoVadis and I would like to tell you my story :)

Źródło: link.medium.com
Dziel się z innymi:
Technical Leader — identity disorder - EcoVadis Engineering - Medium

Pracując z klientami jako konsultant i architekt zauważam, że o ile większość moich rozmówców ma świadomość jak zbudować system oparty o mikrousługi, o tyle gdy przychodzi temat raportów i szeroko pojętego Business Intelligence to sprawy mają się różnie. W tym wpisie chciałbym pokazać z jakimi najczęściej wdrażanymi rozwiązaniami się spotykam, jakie mają wady/zalety oraz jak można to zrobić lepiej używając oczywiście chmury

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Raporty w systemach rozproszonych – IT w chmurach

Cloud 1637 dni, 20 godzin, 31 minut temu markone 66 źrodło rozwiń

Jak poprawnie skonfigurować autoryzację przez usługę Facebook w aplikacji mobilnej przy uzyciu Azure Mobile Service. Atrykuł prezentuje użycie komponentu na żywym przykładzie, w nowo powstającej aplikacji.

Źródło: radekkoduje.pl
Dziel się z innymi:
Autoryzacja Facebook w aplikacji mobilnej

Daj się poznać 2017 2765 dni, 18 godzin, 23 minuty temu Bartosz Radlak 96 źrodło rozwiń

Kto kiedykolwiek pisał kod pod urządzenie z systemem iOS dobrze wie, że producent nie ułatwia życia programisty. Jak odnaleźć się w tzw. provisioning hell i co zrobić aby nasza aplikacja była w stanie obsługiwać powiadomienia? W dwóch artykułach postaram się wyjaśnić jak tego dokonać.

Xamarin.iOS - Push Notifications

Daj się poznać 2017 2761 dni, 11 godzin, 15 minut temu Bartosz Radlak 62 źrodło rozwiń

Jak sprawić aby poszczególne elementy aplikacji napisanej za pomocą Xamarin.Forms wyglądały podobnie na obu platformach ? Z pomocą przychodzą custom renderery.

Tagi: C#, xamarin.forms
Źródło: radekkoduje.pl
Dziel się z innymi:
Xamarin.Forms – Custom Renderers

Daj się poznać 2017 2761 dni, 11 godzin, 15 minut temu Bartosz Radlak 64 źrodło rozwiń

Poznaj jeden ze sposobów ochrony swoich danych przechowywanych w usłudze Microsoft Azure.

Źródło: radekkoduje.pl
Dziel się z innymi:
Azure SQL Geo-replication

Daj się poznać 2017 2761 dni, 11 godzin, 15 minut temu Bartosz Radlak 44 źrodło rozwiń

~ MJ Jednym z mniej znanych i dość mocno zapomnianych – subiektywna opinia – przez środowisko programistów jest prawo Demeter. W potocznym języku – zasada jednej kropki. Cóż to takiego?...

Hipsterskie prawa i zasady – vol. 1 | maciejjędrzejewski

Sztuka programowania 2884 dni, 20 godzin, 47 minut temu jedmac 237 źrodło rozwiń

~ MJ Jest w życiu wiele zasad, reguł, którymi się kierujemy. Zazwyczaj nie podążamy jednak ślepo za nimi. Wyciągamy z nich to co jest nam w konkretnej sytuacji najbardziej potrzebne. W programowaniu również.

SOLID, DRY, KISS | maciejjędrzejewski

Sztuka programowania 2886 dni, 22 godziny, 57 minut temu jedmac 247 źrodło rozwiń

Nowy miesiąc duże zmiany w Visual Studio Code, bo zbliża się okres świąteczny, więc trzeba było zrobić nowych funkcjonaliści „na zapas”. Styczeń powinien być chudy jeżeli chodzi o usprawnienia mojego ulubionego edytora. Pełna wersja angielska jest dostępna pod grudniowym adresem. A najlepsze kąski po polsku znajdziesz w poście.

Źródło: blog.soltysiak.it
Dziel się z innymi:
Visual Studio 1.8 Tryb Zen, Wyjście na gorąco oraz łatwiejsza edycja ustawień aplikacji.

Narzędzia 2893 dni, 11 godzin, 42 minuty temu Paweł Sołtysiak 222 źrodło rozwiń

Wczoraj opisałem pusty projekt, który dostajemy w Visual Studio, tworząc projekt F# > Android. Dziś czas na zbudowanie krok po kroku naszej pierwszej aplikacji - prostej listy zadań.

Tagi: .Net, F#, ToDo, Xamarin
Dziel się z innymi:
Aplikacja To Do - Xamarin | MD Tech Blog

Inne 2888 dni, 21 godzin, 29 minut temu manio143 126 źrodło rozwiń

~ MJ Parę lat temu napisałem posta o ciekawych pozycjach programistycznych do przeczytania. Jednak jak to zazwyczaj bywa w naszym świecie IT – ulegają one szybkiemu przedawnieniu.

Książki programistyczne | maciejjędrzejewski

Inne 2888 dni, 21 godzin, 29 minut temu jedmac 306 źrodło rozwiń

Myślę, że o czymś takim jak dekompilacja wiele osób już słyszało. Jednak na wstępie przypomnę jeszcze czym właściwie ona jest. Jak wskazuje sama nazwa, jest to proces odwrotny do procesu kompilacji programu. Polega ona, więc na zamianie kodu maszynowego z powrotem na język wyższego poziomu. Należy przy tym zaznaczyć, że dekompiler podczas dekompilacji nie odtwarza oryginalnego kodu, jaki istniał przed kompilacją. Jednak odtwarza kod o takim samym działaniu jak ten źródłowy. W przypadku C# dekompilacja je...

Tagi: Dekompilacja
Źródło: csharp-dev.pl
Dziel się z innymi:
Dekompilacja aplikacji pisanych w .NET – Blog CSharp-Dev.pl

Inne 2892 dni, 18 godzin, 2 minuty temu luki 216 źrodło rozwiń

1 2 3 4 5 6