Strona głównaUżytkownik

markone | użytkownik

markone
markone
567,28
655 dni, 9 godzin, 8 minut temu
22 lutego, 2013
dotnetomaniak.pl

W poprzednim wpisie pokazałem jakiej konfiguracji, a dokładnie jakich rozszerzeń Visual Studio Code używam na co dzień tworząc aplikacje w .NET na Linux Mint. W tym wpisie pokażę kilka dodatkowych rozszerzeń do VS Code z których korzystam na co dzień i które pomagają mi w codziennej pracy.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Programista .NET na Linuxie cz. 2 – IT w chmurach

Narzędzia 658 dni, 16 godzin, 26 minut temu markone 116 źrodło rozwiń

Cześć, tu Marek z firmy IT w Chmurach. Po dłuższej nieobecności wracamy z nowym wpisem. Dziś chcę pokazać wam w jaki sposób pracuję z dotnetem na Linuxie. Zapraszam.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Programista .NET na Linuxie cz. 1 – IT w chmurach

Narzędzia 701 dni, 14 godzin, 50 minut temu markone 145 źrodło rozwiń

Właściwa obsługa kosztów jest jednym z najważniejszych aspektów o jaki musimy zadbać projektując i wdrażając rozwiązania IT w chmurze. Zapraszam do zapoznania się z tym, czym jest praktyka FinOps.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Cloud FinOps – IT w chmurach

Cloud 1415 dni, 17 godzin, 29 minut temu markone 40 źrodło rozwiń

W poprzednim artykule pokazałem w jaki sposób możemy użyć szablonów ARM do tworzenia infrastruktury w Azure, jako część podejścia Infrastructure as Code (IaC).  W tym artykule chcę przedstawić kolejne narzędzie, które możemy w tym celu wykorzystać – Azure CLI.

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Infrastructure as Code? – Azure CLI ! – IT w chmurach

Cloud 1516 dni, 15 godzin, 37 minut temu markone 53 źrodło rozwiń

Czasy w których infrastrukturę IT tworzyło się ręcznie odchodzą do lamusa. Wraz z rozpowszechnieniem się wirtualizacji i praktyki DevOps specjaliści IT dostali szereg narzędzi pozwalających na optymalizację ich pracy. Jednym z nich jest Infrastructure as Code (IaC).

Tagi: Azure, cloud, devops, IaC
Dziel się z innymi:
Infrastructure as Code? – to proste! – IT w chmurach

Cloud 1589 dni, 16 godzin, 54 minuty temu markone 88 źrodło rozwiń

Pracując z klientami jako konsultant i architekt zauważam, że o ile większość moich rozmówców ma świadomość jak zbudować system oparty o mikrousługi, o tyle gdy przychodzi temat raportów i szeroko pojętego Business Intelligence to sprawy mają się różnie. W tym wpisie chciałbym pokazać z jakimi najczęściej wdrażanymi rozwiązaniami się spotykam, jakie mają wady/zalety oraz jak można to zrobić lepiej używając oczywiście chmury

Źródło: itwchmurach.pl
Dziel się z innymi:
Raporty w systemach rozproszonych – IT w chmurach

Cloud 1706 dni, 13 godzin, 37 minut temu markone 66 źrodło rozwiń

Visual studio simplifies creating of WCF service by providing project templates. First way to create WCF service is to use the New Web Site option and then choose WCF Service. It will create a new web site with a sample WCF service implementation linked to a .svc file, with related configuration in the web.config file. In this approach Visual Studio does not just create the core WCF project and add the needed assembly references, but it also builds the host application.

Tagi: .Net, C#, WCF
Źródło: goo.gl
Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: 70-487 Create a WCF Service part 3

Programowanie rozproszone 2961 dni, 11 godzin, 8 minut temu markone 73 źrodło rozwiń

Very often WCF is translated to ABC which corresponds to basic WCF concepts such as: Address, Binding, Contract.

Tagi: .Net, C#, WCF
Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: 70-487 Create a WCF Service part 2

Programowanie rozproszone 2965 dni, 16 godzin, 21 minut temu markone 40 źrodło rozwiń

The first problem raised on the exam from WCF technology is Creating a WCF Service. Here are the subtasks for the problem: Create contracts (service, data, message callback, and fault);Implement message inspectors;Implement asynchronous operations in the service; First let's start from question what WCF is?

Tagi: .Net, C#, WCF
Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: 70-487 [WCF] Create a WCF Service part 1

Programowanie rozproszone 2966 dni, 5 godzin, 36 minut temu markone 154 źrodło rozwiń

Od pewnego czasu chodził mi głowie pomysł by napisać coś o DDD. Tak się złożyło, ze u mnie w firmie powstaje element systemu o nazwie Audit, który będzie służył do zarządzania (planowanie, wykonanie, raportowanie) audytami. Zdecydowałem się pokazać na blogu jak napisać taki system w oparciu o reguły DDD (głównie ze względu na to, że w obecnym projekcie nie korzystamy z DDD). Aby urealnić cały proces, wymagania które będziemy implementować będą pochodzić z rzeczywistej domeny. Oczywiście będzie ...

Tagi: .Net, architecture, C#, DDD
Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: DDD w praktyce #0 - Model domeny

Architektura 3020 dni, 12 godzin, 55 minut temu markone 261 źrodło rozwiń

W poprzednim wpisie przedstawiłem różnice pomiędzy logiką aplikacji, a logiką biznesową. Taki podział doskonale ilustruje zasadę podziału odpowiedzialności, tzw. Separation of Concerns, w skrócie SoC. Cofnijmy się do wspomnianego artykułu na moment i przypomnijmy sobie główne różnice pomiędzy logiką aplikacji, a logiką biznesową...

Blog piwno-programistyczny: Podział odpowiedzialności - SoC

Sztuka programowania 3497 dni, 4 godziny, 2 minuty temu markone 354 źrodło rozwiń

Ten post jest pierwszym z cyklu poświęconego architekturze systemów informatycznych. Zaczynamy od wyjaśnienia pojęć logiki biznesowej i logiki aplikacji na przykładzie małej aplikacji ASP.NET MVC. Więcej na temat MVC w kolejnym artykule. Już teraz zapraszam. Uczestnicząc w dyskusjach zarówno w życiu zawodowym jak i wirtualnym spotykam się z myleniem wymienionych w tytule artykułu pojęć, bądź używaniem ich zamiennie...

Tagi: architecture, mvc
Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: Logika aplikacji, a logika biznesowa

Architektura 3701 dni, 9 godzin, 58 minut temu markone 886 źrodło rozwiń

Czasami musimy połączyć kilka dokumentów PDF w jeden. W moim przypadku polegało to na stworzeniu jednego dokumentu pdf z kilku dokumentów wgranych na serwer przez użytkownika, oraz dołączeniu pliku z podpisem na początku lub końcu dokumentu w zależności od konfiguracji.

Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: Łączenie dokumentów PDF przy użyciu iTextSharp

Web 3708 dni, 21 godzin, 42 minuty temu markone 232 źrodło rozwiń

Wszyscy wiemy, że prawdziwi programiści nie korzystają z myszki. Wiedzą to i twórcy GIT-a. Po zainstalowaniu wersji dla Windows otrzymujemy dostęp do konsoli gita za pomocą standardowego wiersza poleceń - cmd, a wygląda to tak...

Tagi: git, porady
Dziel się z innymi:
Blog piwno-programistyczny: GIT + Console2

Narzędzia 3716 dni, 16 godzin, 9 minut temu markone 366 źrodło rozwiń