Czy da się przechowywać hasło użytkownika w taki sposób aby móc je zweryfikować podczas logowania ale nie znać jego treści? Brzmi to jak niezły paradoks, prawda? Okazuje się, że istnieje sposób aby tego dokonać. Wykorzystuje się w tym celu właśnie tytułowe funkcje skrótu.
Daj się poznać 2017 3347 dni, 2 godziny, 1 minutę temu 92 źrodło rozwiń
W końcu nadszedł ten moment. Uznałem, że moja aplikacja WPF jest już na tyle rozwinięta, że warto by przygotować dla niej jakiś prosty instalator. Robiłem to już w przeszłości w innych projektach, więc miałem już dość wyrobiony pogląd na ten temat. Postanowiłem użyć produktu, który jak do tej pory, nigdy mnie nie zawiódł i pozwalał dostosować instalator do konkretnych wymagań. Chodzi tu o WiX Toolset. Jest to darmowe narzędzie umożliwiające tworzenie instalatorów w oparciu ...
Daj się poznać 2017 3350 dni, 3 godziny, 55 minut temu 73 źrodło rozwiń
Siemanko. Jak już wspominałem we wcześniejszych postach od pewnego czasu staram się zgłebiać wiedzę na temat systemów rozproszonych i podejścia DDD. Im głebiej w las tym bardziej się jaram i zarazem dostrzegam ułomności standardowego monolitycznego podejścia do budowania aplikacji z pseudo warstwami abstrakcji, ...
Programowanie rozproszone 3348 dni, 15 godzin, 16 minut temu 306 źrodło rozwiń
W ten świąteczny wieczór zapraszam na podsumowanie kolejnego tygodnia prac nad Home Wallet.
Daj się poznać 2017 3352 dni, 17 godzin, 42 minuty temu 62 źrodło rozwiń
Jak już wspominałem w jednym z postów, bardzo odpowiada mi pełna separacja UI od reszty kodu jaką zapewnia wzorzec MVVM i doceniam w pełni jego zalety. Czasem jednak pojawia się klasyczne “g..no w szprychy” podczas jakieś prostej do wykonania w code-behind czynności. Dzisiaj, podczas pracy nad desktopową aplikacją do robota pojawił się problem z bindigiem hasła z PasswordBox-a. O ile w przypadku TextBox-a nie ma z tym żadnego problemu, t...
Daj się poznać 2017 3353 dni, 14 godzin, 22 minuty temu 226 źrodło rozwiń
MVVM Light jest moją ulubioną biblioteką wspomagającą implementację wzorca MVVM. Używam jej w zasadzie w większości projektów WPF, a wkrótce będę testował jej wykorzystanie w Xamarin Forms. Dzisiaj kilka słów o klasie Messenger, wchodzącej w skład tej biblioteki. W dużym skrócie, Messenger pozwala na wymianę wiadomości (messages) pomiędzy obiektami. W praktyce, stosowany jest najczęściej do wysyłania wiadomości pomiędzy ViewModel-ami. Dzięki zastos...
Daj się poznać 2017 3355 dni, 11 godzin, 37 minut temu 139 źrodło rozwiń
Dzisiaj bohaterem mojego posta będzie Satellite Assembly. Jeżeli wiesz co to jest i miałeś już okazję z tego korzystać, to być może Cię rozczaruję, ale nie dowiesz się tutaj nic nowego. Jeżeli jednak jeszcze się z tym nie zetknęliście – zachęcam do krótkiej lektury. .Net daje nam możliwość zdefiniowania różnych zasobów, w zależności od kultury w kontekście której działa nasza aplikacja. Najczęściej wykorzystywane jest to w aplikacjach wspierających wiele języków. Tworzy si...
Daj się poznać 2017 3356 dni, 15 godzin, 30 minut temu 93 źrodło rozwiń
Dzisiaj na szybko postaram się wytłumaczyć jak dodać wykresy do naszej aplikacji .NET Core MVC za pomocą biblioteki Highcharts. Zapraszam do czytania.
Daj się poznać 2017 3360 dni, 2 godziny, 1 minutę temu 157 źrodło rozwiń
Cześć 🙂 Dzisiaj przedstawię nowe mockup’y na których będę się wzorować podczas dalszej implementacji Home Wallet.
Daj się poznać 2017 3361 dni, 6 godzin, 52 minuty temu 46 źrodło rozwiń
Kilka słów o konferencji 4Developers
Daj się poznać 2017 3362 dni, 10 godzin, 42 minuty temu 99 źrodło rozwiń
Hey everyone, I haven’t been asking anyone for help with developing the software for quite some time now, but well, the time is the crucial part here. I wish that the day lasted much longer than it currently is, yet, since I can’t do much about it, I want to ask you for help with contributing to the open source projects that I’ve been working on. It could be anything, like a feedback or an actual contribution (e.g. via Pull Request) and maybe you will find some of the projects interesting as there is a f...
Jest niedziela, jest podsumowanie prac nad HomeWallet, czyli aplikacją do śledzenia domowych finansów. Zapraszam!
Daj się poznać 2017 3367 dni, 13 godzin, 52 minuty temu 30 źrodło rozwiń
Jakiś czas temu poszukiwałem prostej bazy danych dla mojej aplikacji desktopowej. Oczywiście mogłem sam zaimplementować jakieś rozwiązanie, ale wolałem skorzystać z gotowca, a przynajmniej zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami. Moje wymagania nie były zbyt duże. Chciałem żeby było to coś bardzo prostego. Od razu odrzuciłem wszystkie serwerowe bazy danych, ponieważ jednym z podstawowych założeń jest, że moja aplikacja będzie działać offline. Mam świadomość, że prawdopodobn...
Daj się poznać 2017 3366 dni, 7 godzin, 1 minutę temu 195 źrodło rozwiń
W tym tygodniu w końcu nastąpiło wdrożenie projektu, o którym już wcześniej pisałem we wpisach. Postanowiłem, że przeleję trochę doświadczeń na ten wirtualny papier.
Daj się poznać 2017 3368 dni, 3 godziny, 58 minut temu 82 źrodło rozwiń
Siemanko Ostatnio (dopiero?) podczas zgłębiania wiedzy o mikroserwisach usłyszałem o serverless – czyli architekturze webowej, która nie wymaga klasycznego serwera. Opiera się ona na wywoływaniu funkcji będących w chmurze. Oczywiście my te funkcje musimy napisać i wrzucić do chmury. Obsługę funkcji wg mojej wied...
Programowanie rozproszone 3372 dni, 14 godzin, 41 minut temu 77 źrodło rozwiń
Almost every application needs some kind of config. We can store it in file, database or cloud. But have we got any solution to help us manage those configs?Configuration Configuration builder provides a way to manage name-value configuration even from multiple sources.
Daj się poznać 2017 3374 dni, 15 godzin, 57 minut temu 35 źrodło rozwiń
Niedziałający Chosen, trochę usprawnień i wprowadzanie czytelników w błąd 😉 Tak minął ten tydzień przy pracach nad HomeWallet. Zapraszam do czytania.
Daj się poznać 2017 3375 dni, 3 godziny, 18 minut temu 28 źrodło rozwiń
Należy pamiętać, że Xamarin jest rozwiązaniem, które nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Warto wiedzieć w jakim typie aplikacji opłaca się po niego sięgnąć, żeby wydobyć cały potencjał jaki drzemie w tej technologii. Równie ważne jest środowisko w jakim pracujemy i posiadane przez nas doświadczenie. Poniżej przedstawiam kilka sytuacji, w których wg mnie użycie Xamarina może być dla nas najbardziej korzystne:
Mobile development 3375 dni, 11 godzin, 57 minut temu 178 źrodło rozwiń


