Comet to paczka do MAUI, która pozwala na porzucenie wysłużonego i zakurzonego XAMLa w MAUI i użycie świeżego podejścia MVU niczym we Flutterze.
Strona głównaUżytkownik
djfoxer | użytkownik
Mobile development 797 dni, 5 godzin, 34 minuty temu 119 źrodło rozwiń
Aplikacje mobilne pisane w .NET nigdy nie miały łatwo, podobnie jak i ich deweloperzy. Oto historia od Windows Mobile 6.x (.NET Compact Framework) i dylogię Windows Phone (Silverlight, WinPRT), poprzez Windows 10 Mobile (UWP),a na Xamarinie i .NET MAUI kończąc.
Mobile development 1169 dni, 14 godzin, 11 minut temu 63 źrodło rozwiń
Od słów Ballmera z 2001 roku 'Linux is a cancer' Microsoft zmienił się na tyle, że można uznać go za jednego z głównych kontrybtorów wielu projektów OSS. Mimo tego nadal ma on problemy z projektami OSS na których bazuje świat .NET: Docker, IdentityServer4, Ocelot, pokazały MSowi czerwoną kartkę.
The story behind creating my first general use, performance-first library.
Test wydajności .NET na Linux (Ubuntu 20.04) i Windows 10. Użyte środowiska uruchomieniowe .NET: .NET Core 3.1, .NET 5.0 i Mono
.NET Core (3.x) i .NET 5 - olbrzymi skok wydajnościowy
Architektura 1715 dni, 14 godzin, 45 minut temu 208 źrodło rozwiń
Dziś liczy się tylko jedna wiadomość! I nie jest ona ze świata MS, acz dotyczy KAŻDEGO, kto kiedykolwiek programował. Do tego kilka innych ciekawostek ;)
Kolejne test różnych runtime .NET. Tym razem doszedł .NET 5, plus nowe benchamarki pod regexy.
Mała konsolowa apka na GitHubie do porównywania wydajności .NET Framework i .NET Core, plus opisane wyniki w porównaniu Intel vs AMD. Testuje kilka najbardziej używane ficzery z .NET
Sztuka programowania 1778 dni, 14 godzin, 58 minut temu 188 źrodło rozwiń
Zespół .NET od zawsze marzył, aby programiści znający język C# mogli bez problemu tworzyć aplikacje webowe. Podejść było kilka i różnie z tym wychodziło. W czasach prehistorycznych (wiem, że niektórzy w tym jeszcze programują, ale tak samo gdzieś żyją jeszcze ludzie bez prądu, więc obu grupom współczuję) strony www i .NET kojarzone były z ASP.NET WebForms. Była to szybka (i dość średnio zrobiona) odpowiedź na potrzebę tworzenia aplikacji webowych, ale przez osoby nie mające pojęcia jak działa web, za to ...
Sztuka programowania 2013 dni, 16 godzin, 45 minut temu 275 źrodło rozwiń
Tworzenie oprogramowania, to nie tylko pisanie kodu lub zbieranie wymagań od klienta, a proces znacznie szerszy i bardziej czasochłonny. Jednym z elementów tego łańcucha zależności są testy. Każda stworzona linijka kodu powinna być sprawdzona pod różnym kątem, aby uniknąć błędów, które mogą spowodować niewielkie niedogodności po stronie klienta lub olbrzymi straty w firmie. Stąd też temat testowania jest niezmienienie ważny.
Sztuka programowania 2015 dni, 16 godzin, 41 minut temu 101 źrodło rozwiń
Przemyślenia o code review, czym jest, po co je robić i na co warto zwrócić uwagę plus trochę statystyk i dobrych rad. Bazując na własnych doświadczeniach oraz badaniach przeprowadzonych pośród developerów w Microsofcie.
Sztuka programowania 2016 dni, 15 godzin, 55 minut temu 136 źrodło rozwiń
Programiści technologii .NET nie mają łatwego życia od roku 2016. To wówczas wypuszczono pierwsze wydanie .NET Core - nowego frameworku od Microsoftu, który to podczas premiery mocno namieszał w dość zamkniętym świecie .Net...
Sztuka programowania 2016 dni, 15 godzin, 55 minut temu 295 źrodło rozwiń
Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne są tak zwane bootcampy programistyczne. Są to szkolenia, które w szerokim zakresie obiecują nauczenie kursanta sztuki kodowania w określonym języku. Najczęściej trwają one kilka tygodni lub miesięcy i mogą odbywać się zarówno w weekendy, ale także w przeciągu tygodnia. Ilość wiedzy jaką przekazują bootcampy jest naprawdę spora, ale z drugiej strony nie są to tanie kursy. Ceny wachą się od 2-3 tysięcy złotych do nawet 15 tysięcy i więcej za najbardziej obszerne i o...
Sztuka programowania 2027 dni, 16 godzin, 15 minut temu 122 źrodło rozwiń
A może jednak WF i WCF będzie na około w .NET Core?
Architektura 2049 dni, 16 godzin, 47 minut temu 85 źrodło rozwiń
Make The Sound, to moja autorska wtyczka, której jeszcze nie znasz i nie jesteś jeszcze świadom tego, jak mocno jej potrzebujesz ;) To mały dodatek do Visual Studio, który dodaje dźwięki do zdarzeń/akcji podczas kodowania. W tym momencie dodane są trzy zdarzenia, do których podpięto efekt dźwiękowy: -save (efekt dźwiękowy zapisu na dyskietkę) -save all (efekt dźwiękowy zapisy na dyskietkę [dłuższy]) -build failed (efekt rysowanej płyty z kreskówek)
Wprowadzanie do programowania w Xamarin.Forms: dlaczego warto wybrać ten framework i jaki sprzęt oraz oprogramowanie będzie nam potrzebne? Kilka przemyśleń plus szybkie "Hello World" w Xamarin.Forms na iOS i Androida.
Mobile development 2250 dni, 14 godzin, 12 minut temu 153 źrodło rozwiń
C# 8.0 zbliża się wielkimi krokami. Premiera planowana jest razem z .NET Core 3.0 (nieokreślona data w 2019 roku), aczkolwiek pierwsze wersje podglądowe mają być dostępne już z wersjami beta Visual Studio 2019. Co ciekawe, nowości w C# 8.0 nie będą dostępne dla wszystkich (tak, tak, klasyczny .NET Framework będzie zapewne wygaszany!). Cóż zatem nowego możemy spodziewać się w C# 8.0? Sprawdźmy to!
Sztuka programowania 2254 dni, 12 godzin, 25 minut temu 329 źrodło rozwiń
Recenzja książki "Krew, pot i piksele" Obowiązkowa lektura nie tylko dla chętnych wejść w gamedev, ale również dla graczy czy programistów. Dużo o kulturze pracy, nadgodzinach, zarządzaniu projektem, depresjach, zwolnieniach, sukcesach i porażkach. Polecam.
Architektura 2268 dni, 14 godzin, 26 minut temu 96 źrodło rozwiń
Kim jest data scientist? Co to za twór? Jakie języki programowania warto znać, aby pracować w świeżej gałęzi IT - czyli data science?
Bazy danych i XML 2303 dni, 15 godzin, 1 minutę temu 80 źrodło rozwiń