dotnetomaniak.pl - Najnowsze artykuły o .NET - Strona 72

Są rzeczy ważne, ważniejsze i testy jednostkowe. No i może kakałko wypadałoby umieścić na końcu listy, przynajmniej zimą. Wracając jednak do testów, uważam je za podstawowe narzędzie do poprawy jakości kodu. Pozwalają nam szybko przetestować, czy nasza twórczość działa poprawnie i (jeśli testy są prawidłowo napisane) zgodnie z założeniami biznesowymi. W dzisiejszym, dość krótkim, artykule chciałbym Wam przedstawić narzędzie Coverlet służące do obliczania pokrycia kodu przez testy jednostkowe. Jest to kró...

Źródło: bd90.pl
Dziel się z innymi:
Coverlet - Mierzenie pokrycia kodu testami - bd90

Narzędzia 1508 dni, 1 godzinę, 5 minut temu bd90 99 źrodło rozwiń

Używając FluentAssertion musimy zwracać uwagę w którym miejscu użyjemy Should(). W zależności od położenia Should() błędy zwracane z asercji mogą być lepszej lub gorszej jakości.

Tagi: csharp, dotnet
Dziel się z innymi:
FluentAssertions and code formatting

Sztuka programowania 1508 dni, 1 godzinę, 5 minut temu asciiBlade 124 źrodło rozwiń

Git flow, o którym wspominałam już wcześniej, to fajna rzecz. Trzeba jednak pamiętać, że odpowiednio nazywać branche (w skrócie: feature/featurename i bugfix/bugname). Czasami zdarza się jednak, że zapomnimy o tej konwencji, a już wyślemy zmiany na serwer. Co wtedy?

Dziel się z innymi:
Git rename branch – programmer-girl

Inne 1508 dni, 1 godzinę, 5 minut temu Weronika Mularczyk 40 źrodło rozwiń

Kontynujemy dział o dependency innjection, w tym artykule rektoryzujemy kod z poprzedniej części, który jeszcze będzie później dostosowywany do dependency injection.

Źródło: devman.pl
Dziel się z innymi:
Dependency Injection - Refaktoryzacja projektu | devman.pl

Architektura 1508 dni, 1 godzinę, 5 minut temu slawas 106 źrodło rozwiń

Ostatnio w pracy, został poruszony temat ogólnoświatowej recesji wieszczonej od jakiegoś czasu i jej wpływu na naszą, stricte IT, branżę. Sprawa zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłem napisać coś w tym temacie. Jak wiadomo, ogólnoświatowa gospodarka, od czasu do czasu przeżywa „załamanie”. Okres od jednego spadku do drugiego nie zawsze jest taki sam, ale wiemy już (jako ludzkość) że dzieje się to, mniej więcej, w okresach 30-to letnich, a najbliższa nam następna zapaść ekonomiczna (dla średniej dł...

Dziel się z innymi:
Recesja a Twój stołek -

Inne 1511 dni, 1 godzinę, 27 minut temu patrykkubiela 255 źrodło rozwiń

Rozwijanie usługi systemowej stworzonej z domyślnego szablonu w Visual Studio nie jest prostym zajęciem. Szczególnie debugowanie takiej aplikacji sprawia sporo problemów. Nie można z poziomu IDE uruchomić usługi i jej debugować. Trzeba podpinać się pod działający proces. W przypadku gdy chcemy zdebugować start usługi, musimy posiłkować się różnymi dziwnymi konstrukcjami, które zatrzymają start usługi do momentu podpięcia się debugera. W dzisiejszym wpisie będę...

Źródło: plawgo.pl
Dziel się z innymi:
Topshelf – tworzenie usługi systemowej - Blog Daniela Plawgo

Windows 1512 dni, 48 minut temu danielplawgo 159 źrodło rozwiń

Dzięki artykułowi dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o poziomach testów w projekcie. Jakie mamy poziomy oraz jakie cele spełniają.

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Poziomy testów - czyli co musisz wiedzieć o poziomach testów w projekcie

Sztuka programowania 1512 dni, 48 minut temu devenv 160 źrodło rozwiń

If you're interested in C# 8.0 new features, come and read about nullable reference types :) We'll continue exploring next interesting features of C#8 in the weeks to come.

Tagi: C#, C# 8.0, csharp, dotnet
Dziel się z innymi:
C# 8: Nullable Reference Types - CodeJourney.net

Simple .NET Core REST API CQRS implementation with raw SQL and DDD - Kamil Grzybek

[EN] Simple CQRS implementation with raw SQL and DDD - Kamil Grzybek

Architektura 1512 dni, 48 minut temu kamgrzybek 211 źrodło rozwiń

As part of my talk about real-time technologies in ASP.NET Core I mention that Web Push can be scaled with Azure Functions. In this post I'm showing how.

[EN] Scaling Web Push Notifications with Azure Functions

Cloud 1512 dni, 48 minut temu tpeczek 31 źrodło rozwiń

Często pracując z Typescriptem przychodzi moment, w którym należy sobie zadać pytanie – chcę użyć null czy undefined? Czasami może nam się wydawać, że jest to obojętne – ale jednak różnica jest.

Dziel się z innymi:
Null a undefined – programmer-girl

Sztuka programowania 1514 dni, 2 godziny, 10 minut temu Weronika Mularczyk 97 źrodło rozwiń

Ostatni w pracy koleżanka spytała się mnie jak może cofnąć zmiany ze złego merge commita. Zorientowała się, że jest błąd tuż po wrzuceniu kodu na serwer. Zobaczmy jak to można naprawić używając polecenia git revert.

Tagi: git
Źródło: tomaszprasolek.pl
Dziel się z innymi:
Jak cofnąć zmiany z merge commit'a wypchniętego na serwer - git revert? - Tomasz Prasołek

Inne 1514 dni, 2 godziny, 10 minut temu tomaszprasolek 156 źrodło rozwiń

Co tu tak brzydko pachnie? A może to mój kod? O niepokojącym braku wrażliwości na brzydkie zapaszki w kodzie pisze Wujek Bob Martin:

fekofile

Sztuka programowania 1514 dni, 2 godziny, 10 minut temu coola 111 źrodło rozwiń

“Ref structs were introduced in C# 7.2, and this is not the place to reiterate their usefulness, but in return they come with some severe limitations, such as not being able to implement interfaces. Ref structs can now be...

Tagi: C#, struct
Dziel się z innymi:
Disposable ref structs in C# 8.0 – TooSlowException

Sztuka programowania 1517 dni, 14 godzin, 45 minut temu KonradKokosa 144 źrodło rozwiń

Podczas pracy nad rozwojem oprogramowania dostrzegamy pewne rozwiązania, które są jasnym sygnałem do podjęcia się refaktoryzacji danego fragmentu kodu. Kenta Beck zdefiniował termin Code Smells – to cechy kodu, które świadczą o złej implementacji, utrudniającej utrzymanie oraz rozwój kodu. W tym odcinku podcastu skupiamy się na Code Smells, które z naszej perspektywy pojawiają się najczęściej i nad którymi warto popracować.

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Dev:Cast – #22 Code Smells. Czyli co śmierdzi w kodzie. - DevEnv

Sztuka programowania 1517 dni, 14 godzin, 45 minut temu devenv 98 źrodło rozwiń

Ósmy odcinek kursu „Distributed .NET Core” jest już na YouTube więc do dobry moment, aby kontynuować kolejne zagadnienia związane z naszą implementacją mikroserwisów. W poprzednich wpisach omówiłem kolejno zapis i odczyt danych z systemu bazującego na wzorcu CQRS tym samym „zamykając” temat komunikacji użytkownik-system. Istnieje jednak jeszcze jedna, istotna forma komunikacji, niewidoczna dla zewnętrznych podmiotów. Mowa o wewnętrznej wymianie informacji między konkretnymi usługami.  Po co usługi komun...

Źródło: foreverframe.net
Dziel się z innymi:
CQRS i mikroserwisy: komunikacja wewnętrzna między usługami - Forever F[r]ame

Architektura 1518 dni, 17 godzin, 6 minut temu dpawlukiewicz 257 źrodło rozwiń

Przez ostatnie kilka miesięcy moją uwagę, w wolnym czasie, zabierał mi Domain Driven Design. Wieczory umilała mi lektura Evansa, Vernon-a, Folwer-a. Pogłębianie wiedzy dało mi do myślenia.  Zacząłem się zastanawiać jak wygląda domena mojego projektu i w jaki sposób mogę ją zamodelować przy pomocy kodu. W tym artykule chciałby Ci, mój drogi czytelniku, przedstawić trzy sposoby modelowania encji jakie towarzyszyły mi podczas mojej kariery programisty. Na wstępie zaznaczę, że nie jest to kolejny wstęp do DD...

Źródło: bd90.pl
Dziel się z innymi:
Trzy sposoby modelowania encji - bd90

Sztuka programowania 1518 dni, 17 godzin, 6 minut temu bd90 196 źrodło rozwiń

Logowanie działania aplikacji jest bardzo przydatne podczas późniejszej analizy tego, co się stało. Na ogół prawie każda aplikacja loguje jakieś informacje. Niestety zauważyłem, że równie często nie do końca dobrze logujemy wiadomości. Jest to szczególnie widoczne w aplikacjach webowych (na przykład w ASP.NET MVC). Przy dużej liczbie użytkowników wiadomości z poszczególnych żądań są wymieszane między sobą, przez co ich późniejsza analiza jest bardzo utrudniona ...

Źródło: plawgo.pl
Dziel się z innymi:
Grupowanie wiadomości w NLogu w ramach żądania HTTP - Blog Daniela Plawgo

Inne 1519 dni, 16 godzin, 54 minuty temu danielplawgo 131 źrodło rozwiń

Dzisiaj post o czymś, o czym zwykle nie myślimy, nie zwracamy na to uwagi. O nagłówku strony. Okazuje się, że jego konfiguracja jest bardzo ważna, w momencie gdy chcemy dzielić się linkiem do strony np. na fb/tt.

Dziel się z innymi:
Headery strony w social mediach – programmer-girl

Inne 1519 dni, 16 godzin, 54 minuty temu Weronika Mularczyk 59 źrodło rozwiń

Przyczyn powstawania brzydkiego kodu jest cała masa. Nie sposób wymienić wszystkich. Stworzyłem tę listę bazując na własnych obserwacjach. Są to elementy powtarzalne. Spotykane w różnych projektach dla różnych klientów. Dziele się nimi z Tobą. Bierz i korzystaj! Oto przyczyny złego kodu specjalnie dla Ciebie!

8 przyczyn złego kodu | Jerzy Wickowski

Sztuka programowania 1520 dni, 17 godzin, 19 minut temu tazos333 263 źrodło rozwiń

1 2... 70 71 72 73 74 75... 464 465

Najaktywniejsi w tym miesiącu