Artykuł opisuje aplikację mobilną, którą przedstawił Daniel Plawgo i Dawid Cieszyński na pierwszym spotkaniu OLMUG Dzięki wykorzystaniu klasy SMSInterceptionHelper i odpowiednio spreparowanego smsa aplikacja pozwalała na wykonywanie poleceń na drugim telefonie.
Strona głównaUżytkownik
wrobel | użytkownik
Mobile development 5677 dni, 10 godzin, 32 minuty temu 161 źrodło rozwiń
Omówienie Wzorców projektowych. Obecnie omówione zostały wzorce takie jak - Strategia, Dekorator, Metoda Szablonowa, Adapter, Stan, Pośrednik, Polecenie oraz Parametr zbiorczy wraz z przykładami w C#.
Architektura 5694 dni, 20 godzin, 18 minut temu 271 źrodło rozwiń
Microsoft Expression Blend nie tylko umożliwia projektantom tworzenie atrakcyjnych wizualnie interfejsów aplikacji sieciowych i desktopowych, ale także czyni ich pracę znacznie łatwiejszą i bardziej wydajną. Jednym z najlepszych, praktycznych przykładów realizacji tej idei są zasoby – doskonały sposób na ponowne zastosowanie w projekcie wygenerowanych wcześniej obiektów i wartości. Zobaczmy więc, jak tworzyć i stosować zasoby z poziomu środowiska graficznego oraz kodu XAML.
Różne materiały ze świata .NET z Częstochowskiej grupy .NET. Lista ostatnio dodanych zawiera m.in.: Testy jednostkowe w nUnit oraz technologia nHibernate - Marcel Czok Fraktale w .NET - Maciej Grzybek High Level Shader Language w XNA 3.0 - Piotr Matyja Windows Comunication Foundation - Kamil Kemus Szczególnie godna polecenia jest prezentacja o HLSL.
Style i szablony w Microsoft Expression Blendzie są – obok omówionych w poprzednim odcinku kursu zasobów – jednym z podstawowych narzędzi pozwalających projektantowi interfejsu aplikacji na standaryzację wyglądu i zachowania elementów wizualnych. Nie wyklucza to oczywiście możliwości wprowadzania dowolnych modyfikacji właściwości poszczególnych obiektów. Wykorzystanie stylów pozwala jedynie na uzyskanie większej kontroli na skomplikowanymi układami kontrolek oraz znaczne skrócenie czasu, który zwykle twó...
Jedną z najbardziej efektownych funkcji aplikacji Microsoft Expression Blend jest możliwość tworzenia animowanych obiektów – począwszy od bardzo prostych rozwiązań, polegających na zmianie podstawowych parametrów elementu, aż po skomplikowane modele, których ważnym uczestnikiem jest użytkownik programu. Świat ruchomych obrazów staje więc przed nami otworem, a stosując narzędzia środowiska graficznego oraz instrukcje XAML, będziemy mogli pracować nie tylko wydajnie, ale i komfortowo. Przyjrzyjmy się zatem...
Prezentacja Marcina Najdera z 43. spotkania KGD.NET odnośnie Zaawansowanych zastosowań LINQ.
Na Polskich forach nie znajdziesz pytań ogólnych związanych z programowaniem. Dlaczego tak się dzieje? Czy Polscy programiści boją się dzielić wiedzą w obawie przed zawodową konkurencją? Że ktoś odbierze im pracę? A może po prostu nie są ekstrawertyczni?
Intellisense dla jQuery i innych bibliotek javascript. W Visual Studio 2008 mamy możliwość korzystania z intellisense dla różnych bibliotek javascript.
Compact Framework nie wspiera rysowania przezroczystych grafik. Wszelkie wyrysowane grafiki PNG lub GIF (z przezroczystością) zakończy się efektem jak poniżej: Grafika ToolBar-a wyrysowała się z zielonym tłem, ponieważ ten kolor był ustawiony jako kolor przezroczysty. Kod użyty do rysowania: // Grafika z resources Image img = Properties.Resources.Buttons; // Rysowanie graphics.DrawImage(img, 0, 0); Możemy jednak w prosty sposób wskazać Graphics-owi kolor, który ma zostać pominięty podczas rysowania, ...
Mobile development 5708 dni, 7 godzin, 16 minut temu 51 źrodło rozwiń
Usuwanie skutku błędu przed jego przyczyną jest kwintesencją obsługi błędów. Jeżeli jeszcze nie rozumiesz dlaczego try catch jest Twoim przyjacielem albo uważasz, że "ostatni błąd" ma sens tak samo jak "ostatni Mohikanin" (x2) to ten post jest dla Ciebie. Dziwisz się, czemu użytkownicy się denerwują? W tym poście dowiesz się wszystkiego na ten temat i jeszcze więcej, a może znajdziesz parę literuwek.
CUDA.NET czyli opis użycia zarządzanej wersji biblioteki CUDA - stworzonego przez nVidia pakietu do tworzenia złożonych obliczeniowo programów.
Relacja z konferencji c2c - a dokładnie ze ścieżki .Net. Dla nieobecnych - na stronie konferencji powinno już być dostępne nagranie video ze ścieżek .Net i Sql.
Piotr Łaskawiec dla portalu webservice.pl opisuje podstawowe procedury zabezpieczania aplikacji .net, a szczególnie asp.net
Grupa .NET Politechniki Częstochowskiej prezentuje sposób komunikacji sieciowej wykorzystywanej w technologi .NET Zapraszamy do zapoznania się z materiałem!
Ciekawy cykl artykułów prezentujący użyteczne a czasem nie do końca poznane elementy środowiska Visual Studio.
Artykuł omawia w jaki sposób możemy napisanego przez nas shadera i sposób użycia go w aplikacji napisane w WPF'ie.
Może nie zgodne to z kategorią , bo polski język powinien gurować, ale może zwrócę uwagę tym , którym umknęła ta świetna gra. Algorytmy + Silverlight = zabawa na długie dni :)
Silverlight 5717 dni, 18 godzin, 24 minuty temu 95 źrodło rozwiń
Artykuł prezentuje ciekawe rozwiązanie pozwalające programiście pisać kod strony w C#, a następnie część tego kodu przekształcić i uruchomić jako JavaScript.