W kolejnym poście o GraphQL możesz dowiedzieć się dlaczego kody odpowiedzi HTTP często wprowadzają w błąd osoby, które zaczynają pracę z tym standardem.
Strona głównaUżytkownik
devenv | użytkownik
Tematem przewodnim szesnastego odcinka jest próba odpowiedzenia sobie na pytanie: KIEDY WARTO ZMIENIĆ PRACĘ ❓ Staramy się także odpowiedzieć na pytania pojawiające się podczas odcinka: 🔹 Czy kasa jest najważniejsza? 🔹 Czy zawsze mamy te same powody do zmiany pracy? 🔹 Jakie elementy skłoniłyby nas teraz do podjęcia decyzji o zmianie firmy?
Vendor lock-in, brak zarządzania zależnościami i brak abstrakcji - czyli historia fuckupu aplikacji po aktualizacji SDK pewnego dostawcy map.
Sztuka programowania 2230 dni, 2 godziny, 8 minut temu 82 źrodło rozwiń
Nowe osoby w projekcie i to takim trwającym już od pewnego czasu to niemałe wyzwanie. Baa, to cały proces, który może trwać dłuższy czas. Dotyczy nie tylko lidera zespołu ale także każdego członka zespołu. Różnorodność procesów, technologi, wzorców oraz rozwiązań typowych problemów sprawia, że łatwo przytłoczyć „nowego” 👶🏻 ilością informacji. Finalnie zapamiętując niewielki fragment. Podczas tego odcinka dzielimy się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z perspektywy lidera oraz osób zaczynających ...
My – programiści poświęcamy zbyt wiele czasu na sprawy o niskiej wartości biznesowej. Rozwiązujemy 🔨 problemy, które mogą się nie wydarzyć. Przeciwdziałamy zapobiegawczo sytuacjom, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest mniejsze niż 1% poświęcając na to olbrzymie pokłady energii, czasu oraz nadwyrężając budżet 💸 inwestora… Podczas tego odcinka podcastu, zahaczamy o tematy związane z praktykami Extreme Programming wspomagającymi rozwiązywanie problemów w łatwy i prosty sposób, starając się odpowi...
Sztuka programowania 2249 dni, 3 godziny, 12 minut temu 123 źrodło rozwiń
Chcesz zgarnąć darmową wejściówkę na konferencję JDD 2018? Weź udział w konkursie DevEnv. Dla wszystkich natomiast mamy -15% na konferencję JDD 2018!
Udostępnianie interfejsów programistycznych w formie WebAPI stało się pewnym standardem. Integrujemy ze sobą różne systemy – komunikując je w celu wymiany wymaganych danych. Popularne serwisy udostępniają swoje dane, by programiści mogli wykorzystać potencjał zagregowanych danych. 📑 Jak natomiast podejść do projektowania API, które będzie dostępne dla konsumentów? Na co zwracać uwagę? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w nowym odcinku podcastu Dev:Cast 📢
Architektura 2263 dni, 2 godziny, 29 minut temu 149 źrodło rozwiń
Kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset - łącznie tyloma hasłami do różnych usług i portali zdarza się nam posługiwać. Taki natłok skutecznie zniechęca każdego użytkownika do stosowania bezpiecznych haseł, gdyż są one po prostu zbyt trudne do zapamiętania. W takim razie, jak powinniśmy zarządzać hasłami? Czym powinny się charakteryzować hasła uznawane na bezpieczne? Czy faktycznie musimy je pamiętać?
W jaki sposób zaplanować proces testowy by przynosił zespołowi developerskiemu jak najwięcej korzyści? Tym razem nieco na temat: implementacji, wykonania, oceny, raportowania i zamykania czynności testowych.
Sztuka programowania 2280 dni, 2 godziny, 44 minuty temu 69 źrodło rozwiń
Co to jest proces testowy? W jaki sposób zaplanować proces testowy by przynosił zespołowi developerskiemu jak najwięcej korzyści?
Sztuka programowania 2303 dni, 22 godziny, 10 minut temu 106 źrodło rozwiń
Team Leader musi być osobą techniczną? Czy może może to być osoba po kierunkach humanistycznych? W DevCast #12 rozmawiamy na temat roli Team Leader.
Kod nigdy nie kłamie, komentarze czasami. Są jednak dobre komentarze które warto stosować ze względu na swoją wartość.
Sztuka programowania 2321 dni, 2 godziny, 46 minut temu 118 źrodło rozwiń
Nagle dowiadujesz się, że firma, w której pracujesz została „zhakowana”, a wszystkie dane zostały upublicznione. Czy można było temu zapobiec?
W 10-tym odcinku podcastu przedstawiamy swoje 10 dobrych praktyk tworzenia oprogramowania. Nie mówimy o SOLID, DRY, KISS i reszcie "popularesów". O tym poczytasz już u wszystkich specjalistów. My przygotowaliśmy swoje własne zestawienie. TOP 10 Dobrych Praktyk Tworzenia Oprogramowania.
Sztuka programowania 2332 dni, 1 godzinę, 44 minuty temu 96 źrodło rozwiń
Czy testy są potrzebne? Jaką wartość przynosi nam testowanie aplikacji? Jak testować oprogramowanie? W artykule m.in. o 7 zasadach testowania, które powinien znać programista w kontekście wykrywania błędów.
Sztuka programowania 2334 dni, 14 godzin, 49 minut temu 132 źrodło rozwiń
Sposób wymiany wiedzy może przyjmować różną formę - pasywną i aktywną. Coding Dojo sprawia, że wszyscy uczestnicy muszą wnieść jakąś wartość w spotkanie. W dziewiątym odcinku Dev:Cast rozmawiamy czym jest i dlaczego warto stosować Coding Dojo.
Ostatnio opisywałam po co i jak piszemy przypadki testowe. Dzisiaj chciałabym odpowiedzieć na pytanie - co jest nam potrzebne aby przetestować aplikację. Natychmiast przychodzi nam do głowy, środowisko, odpowiednie narzędzia, dane testowe itd.. I na tym ostatnim dzisiaj chciałabym się skupić. Dane testowe są jednym z kluczowych elementów dobrze przeprowadzonego testu. Dlaczego tak uważam?
Sztuka programowania 2339 dni, 4 godziny, 1 minutę temu 39 źrodło rozwiń
W jaki sposób można sprawić by ludzie nie pozostawali w poczuciu zdemotywowania? W jaki sposób możemy próbować zrozumieć ich reakcję? O demotywacji wynikającej z poczucia niesprawiedliwości oraz o tym jak liderzy oraz sami pracownicy mogą z tym stanem walczyć.
Podział odpowiedzialności w zespołach często bywa bardzo jasno określony. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy wymagania względem wykonywanej pracy nie mają za dużo wspólnego z faktyczną rolą projektową np. wtedy gdy do końca iteracji brakuje nam rąk do testowania... Zastanawiamy się, czemu programiści nie chcą testować?
Sztuka programowania 2346 dni, 18 godzin, 5 minut temu 64 źrodło rozwiń