Internet jest wypełniony po brzegi materiałami do nauki programowania. Zarówno płatnymi, jak również darmowymi. Jest tylko jeden problem – trzeba wiedzieć czego szukać. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z programowaniem może to nie być wcale takie oczywiste.Zatem, skąd czerpać materiały do nauki programowania?
Strona głównaUżytkownik
AdrianBystrek | użytkownik
Paczka wartościowych materiałów, które możecie znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz zapoznać się z pozostałymi ciekawymi linkami możesz zrobić to tutaj.
Z każdą kolejną godziną spędzoną z Gitem utwierdzam się w przekonaniu jak potężne jest to narzędzie w przyborniku programisty. Dzisiaj przedstawiam wam 7 przydatnych tricków które będziecie mogli stosować używając tego właśnie systemu kontroli wersji.
I can’t be the only person who hates waiting for the code to compile and run… Especially when I want to test only a small part of it! That’s a total waste of time! But good news everyone, I found a way to run a part of my C# code without building the whole project!Ctrl + E, E – the magical shortcut!
Parę tygodni temu Microsoft przedstawił wersje robocze „Application Architecture Guidance”, czyli poradników dotyczących architektury aplikacji budowanych przy wykorzystaniu narzędzi Microsoftu. Gratka dla każdego .Netowca.
Architektura 2719 dni, 19 godzin, 53 minuty temu 604 źrodło rozwiń
Korzystanie z systemu kontroli wersji Git z poziomu konsoli obrosło wieloma mitami. W dzisiejszym poście chciałbym pokazać wam, że nie taki diabeł straszny, go malują.
Porady na temat zdrowia dla osób pracujących za biurkiem. O zespole cieśni nadgarstka, zdrowym odżywianiu i chorobach będących konsekwencją braku ruchu.
Daj się poznać 2017 2734 dni, 13 godzin, 31 minut temu 261 źrodło rozwiń
Zastanawiałeś się kiedyś, co czyni danego programistę atrakcyjnym na rynku pracy? Czy chodzi o godziny spędzone przy komputerze? Może o liczbę poznanych języków? Narzędzi którymi się posługuje? Oczywiście, że te kwestie się liczą, ale z mojego doświadczenia wiem, że… …umiejętności twarde nie są najważniejsze. A przynajmniej nie zawsze.
W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy.
Od drugiego roku studiów tworzę prezentacje związane z programowaniem i próbuje swoich sił w występach na żywo. Raz wychodzi lepiej, raz gorzej, jednak z każdym kolejnym wystąpieniem uczę się czegoś nowego. Czym dla mnie jest sztuka prezentacji i skąd w ogóle pomysł na prezentowanie swoich przemyśleń przed szerszą publicznością? Czy programista powinien szlifować umiejętność występowania na żywo? O tym w dzisiejszym wpisie.
Oprócz głównego IDE, z którego korzystamy każdego dnia istnieje masa pobocznych narzędzi, które pomagają nam w przeróżnych zadaniach. Dzisiaj prezentujemy Wam listę programów (większość z nich jest darmowa), które ułatwiają nam pracę oraz, o których istnieniu każdy web developer wiedzieć powinien.
W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.
Każdy z nas zaczynał z pustym CV. Jest to normalna kolej rzeczy. Niestety widząc prawie pustą kartkę możemy poczuć pewien dyskomfort. Trzeba przyznać, że jest on w pewnym stopniu zasadny, bo jak odróżnimy się od innych? Dlaczego pracodawca ma wybrać nas, a nie kogoś innego? Wolałbym, żeby ta decyzja na opierała się na podstawie moich danych osobowych i zdjęcia.
Paczka wartościowych materiałów, które możecie znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz zapoznać się z pozostałymi ciekawymi linkami możesz zrobić to tutaj...
Porównywanie wartości zmiennych to jedna z podstawowych operacji każdego języka programowania. Często przyjdzie nam sprawdzić czy w danej kolekcji jest dokładnie n-elementów, czy parametr przekazany do funkcji ma dokładnie taką wartość o jaką nam chodzi, albo czy jedna wartość jest większa od drugiej.
W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy.
Z elektroniką oraz technologiami embedded i IoT jest troszkę tak, że żeby zacząć się nimi bawić trzeba przeskoczyć (co prawda nie wysoki, ale jednak) jakiś finansowy próg wejścia. Mam tu na myśli zakup płytki Arduino (lub jakiegoś klona). Zakup płytki stykowej, kabelków połączeniowych, rezystorów, diód, przycisków itp. Co jednak zrobić, jeżeli chcemy się tylko pobieżnie zapoznać z tematem elektroniki i/lub programowania ...
Daj się poznać 2017 2784 dni, 20 godzin, 43 minuty temu 123 źrodło rozwiń
Nice journey behind us! You did really great job to be here with us in episode 6. We started this course with introduction where we tried to explain goal, rules and technology stack. Next we did core architecture of our application, few first features and we showed you basic concepts...
First bunch of features are done and it’s time to look at very important matter – security. As long as we create apps only for ourselves we don’t care about it. Sometimes we release one of those applications somewhere on the Internet and we still don’t care about security. Why? We forgot o...