Myślę, że w każdym biurze/teamie można wyróżnić “specjalistę”. Gościa, który zawsze jest na bieżąco. Wie co nowego na rynku, jaki nowy framework, jaki update, jakie nowe narzędzia. No właśnie tylko, jak on to robi?
Strona głównaUżytkownik
AdrianBystrek | użytkownik
Sztuka programowania 2916 dni, 11 godzin, 27 minut temu 576 źrodło rozwiń
Jeśli dopiero zaczynasz swoją walkę z JavaScriptem, to przeskok pomiędzy “nie wiem o co chodzi” a “używam Angulara” może się odbyć nie do końca świadomie. Mając za sobą kilka tygodni stażu trudno wywnioskować, że dany framework jest właśnie tym czego potrzebujesz. Internet huczy, nie chcesz zostać w tyle więc po prostu próbujesz – konsekwencje przyjdą później.
Sztuka programowania 2925 dni, 2 godziny, 22 minuty temu 152 źrodło rozwiń
~ MJ Code review, czyli przeglądanie kodu innego programisty w zespole, uważam za jedną z najlepszych technik tworzenia dobrego kodu i osobistego rozwoju – niezależnie od tego, czy ktoś przegląda moją pracę, czy ja jego. Pamiętam jak dziś swoje pierwsze code review. Ukończyłem pisanie jednego dosyć sporego modułu. Przyzwyczajony do tego, że zawsze po prostu commitowałem swój kod, który działał, myślałem, że jestem prawdziwym artystą, a mój kod jest perfekcyjny. Och, jakże byłem głupi. Review zakończyło...
Sztuka programowania 2923 dni, 12 godzin, 20 minut temu 256 źrodło rozwiń
Czy warto czytać książki programistyczne?
Sztuka programowania 2929 dni, 12 godzin, 57 minut temu 228 źrodło rozwiń
Today I’ll show you a quite nice example of the Strategy pattern from a real project I was working on some time ago.
Sztuka programowania 2933 dni, 9 godzin, 3 minuty temu 197 źrodło rozwiń
Zastanawiasz się o co chodzi z całym tym hałasem dotyczącym języka JavaScript? Czemu powstają o nim dziesiątki memów i żartów? Dlaczego ludzi poświęcają tysiące godzin na prelekcje dotyczące tej właśnie technologii? W dzisiejszym poście przedstawię Ci 10 powodów przez które język JavaScript jest w dzisiejszych czasach tak popularny.
Konferencje i meetupy programistyczne to jedna z najprzyjemniejszych części życia programisty. W ich trakcie możesz nie tylko poznać najnowsze technologie i rozwiązania z obszaru który cię pasjonuje, ale co zdecydowanie ważniejsze – możesz porozmawiać na żywo z programistami z innych firm, państw a nawet kontynentów.
Załóżmy, że stoi przed nami zadanie wykonania aplikacji mobilnej. Klient nalega oczywiście, żeby zrobić to szybko, dobrze i tanio. Jak podejdziemy do tematu? Na rynku dostępnych mamy wiele narzędzi, które można wykorzystać w tym celu. Które wybrać?
Mobile development 2950 dni, 2 godziny, 1 minutę temu 316 źrodło rozwiń
Zaczynając naukę programowania stoi przed Tobą wiele wyborów. Ten, który najbardziej wszystkich trapi to wybór języka programowania. Decyzja ta jest mocno związana ze specyfiką projektów w jakich będziesz chciał brać udział. Chcesz pisać aplikacje webowe? Desktopowe? A może, no właśnie, mobilne? Dziś przedstawię Ci co trzeba wiedzieć, aby zacząć pisać aplikacje mobilne.
Mobile development 2957 dni, 9 godzin, 30 minut temu 171 źrodło rozwiń
Poszedłeś na studia informatyczne, żeby nauczyć się programowania? Chcemy przedstawić Ci zalety studiów. Pokazać, że jeżeli masz taką możliwość to na pewno warto ją wykorzystać oraz podsunąć parę porad, które pomogą Ci wycisnąć ze studiów 120%!
Przedstawiam Ci przygotowany przeze mnie krótki Git tutorial. Skierowany jest on głównie do osób początkujących. Zapraszam do zapoznania się z tematem! System kontroli wersji jest na dzień dzisiejszy standardowym narzędziem pracy każdego programisty. Rzeczą wymaganą jest biegła znajomość posługiwania się tym narzędziem, więc czym prędzej zapoznaj się z tym tematem!