Strona głównaUżytkownik

sierzput | użytkownik

sierzput
sierzput
44,67
1722 dni, 20 godzin, 19 minut temu
8 kwietnia, 2017
dotnetomaniak.pl

Kilka dni przed napisaniem artykułu o drodze od czeladnika do mistrza, zostałem poproszony przez jednego ze znajomych managerów, aby odpowiedzieć na ankietę prowadzoną przez pewną politechnikę. Sprowadzała się ona do pytania, jakich umiejętności brakuje absolwentom studiów inżynierskich, którzy zaczynają karierę w branży IT. Padł wtedy również pomysł, aby podejść do tematu nieco szerzej i spisać doświadczenia moje i kolegów.

Tagi: inne
Źródło: geek.justjoin.it
Dziel się z innymi:
Od czeladnika do mistrza. Jak nie zostać początkującym ekspertem - Just Geek IT

Inne 1890 dni, 7 godzin, 15 minut temu Piotr Stapp 290 źrodło rozwiń

Dzisiaj napiszemy własnie polecenie do GITa. Nie będę pokazywał jak napisać własne polecenie, aby tylko nauczyć się czegoś nowego. Nasze polecenie będzie bardzo praktyczne. Będzie służyło do dodania na końcu wiadomości commita dodatkowego tekstu.

Tagi: bash, git
Źródło: tomaszprasolek.pl
Dziel się z innymi:
Jak napisać własne polecenie w gicie - Tomasz Prasołek

Inne 2201 dni, 2 godziny, 59 minut temu tomaszprasolek 72 źrodło rozwiń

Co oznaczają pojęcia boxing i unboxing? Jeśli ktoś kiedyś przygotowywał się do rozmowy kwalifikacyjnej czy do zaliczenia z podstaw języka C# na studiach, na pewno słyszał/czytał, że powyższe pytanie to pewniak na 100% o to spytają. Może i tak było, ale czy oprócz wykutych regułek orientujecie się, kiedy boxing występuję w praktyce na placu boju. W artykule omówię znane mi przykłady boxingu.

Boxing w C# - przypadki występowania - DevKR

Sztuka programowania 2232 dni, 4 godziny, 25 minut temu Krzysztof_DevKR 201 źrodło rozwiń

Pamiętasz sytuacje, gdy czas implementacji nowych funkcjonalności rósł w nieskończoność? Może to wina kiepskiego kodu? Dziś poruszam ten temat na blogu. Zapraszam.

Źródło: jerzywickowski.pl
Dziel się z innymi:
Kiepski kod - 1 - Powolne tworzenie nowych funkcjonalności - Jerzy Wickowski

Sztuka programowania 2255 dni, 4 godziny, 58 minut temu tazos333 136 źrodło rozwiń

Podstawy gita są bardzo proste. Aby zacząć korzystać z gita wystarczy znać tylko kilka poleceń. Jednak git jest potężnym narzędziem. Jeśli będziemy chcieli zrobić bardziej zaawansowane rzeczy możemy w pewnym momencie czuć się zagubieni. Możemy nawet bać się czegoś zrobić w obawie przed tym, że coś popsujemy. Warto najpierw przetestować różne polecenia bez obawy o utratę naszej pracy.

Tagi: git
Źródło: tomaszprasolek.pl
Dziel się z innymi:
Dopiero uczysz się gita? Najpierw przetestuj "na sucho" w narzędziu visualizing-git - Tomasz Prasołek

Narzędzia 2256 dni, 4 godziny, 29 minut temu tomaszprasolek 195 źrodło rozwiń

W aplikacjach bardzo często używamy zewnętrznych zasobów. A to trzeba wykonać zapytanie na bazie danych. Pobrać dane z usługi lub wysłać wiadomość email. Zasoby te charakteryzują się tym, że mogą być przez jakiś czas niedostępne, bo na przykład wystąpił jakiś problem z siecią lub zasób jest zbyt mocno obciążony. W takich sytuacjach zastanawiamy się, czy od razu pokazać użytkownikowi informacje o błędzie, czy może spróbować ponowić operację po jakimś czasie i do...

Źródło: plawgo.pl
Dziel się z innymi:
Jak ponawiać operacje w .NET z wykorzystaniem Polly? - Blog Daniela Plawgo

Inne 2268 dni, 4 godziny, 44 minuty temu danielplawgo 243 źrodło rozwiń

Przykładowe zadanie rekrutacyjne dla seniora

Źródło: piatkosia.k4be.pl
Dziel się z innymi:
Sum

Sztuka programowania 2269 dni, 4 godziny, 51 minut temu piatkosia 267 źrodło rozwiń

Kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset - łącznie tyloma hasłami do różnych usług i portali zdarza się nam posługiwać. Taki natłok skutecznie zniechęca każdego użytkownika do stosowania bezpiecznych haseł, gdyż są one po prostu zbyt trudne do zapamiętania. W takim razie, jak powinniśmy zarządzać hasłami? Czym powinny się charakteryzować hasła uznawane na bezpieczne? Czy faktycznie musimy je pamiętać?

Źródło: devenv.pl
Dziel się z innymi:
Jak pracować z hasłami? - DevEnv

Inne 2274 dni, 5 godzin, 7 minut temu devenv 142 źrodło rozwiń

Oryginalnie Dangling Commas (lub comma-dangle) to reguła pozwalająca na pozostawienie przecinka przy ostatnim elemencie typu wyliczeniowego, tablicy, czy też obiektu (podczas inicjalizacji). W związku z tym kompilatory oraz lintery w dobrej wierze zezwalają na ten niepoprawny znak przy ostatnim elemencie umożliwiając nam...

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Dyndające przecinki, czyli notacja przecinkowa | Łukasz Kurzyniec

Sztuka programowania 2281 dni, 4 godziny, 24 minuty temu lkurzyniec 137 źrodło rozwiń

Witaj w trzeciej odsłonie cyklu poświęconego programowaniu funkcyjnemu! W części pierwszej omówiłem najważniejsze podstawy. Część druga skupiała się na kluczowym aspekcie tego paradygmatu programowania – tworzeniu programu poprzez komponowanie funkcji. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, czym są monady oraz jakie są ich praktyczne zastosowania.

Źródło: devstyle.pl
Dziel się z innymi:
Niecodzienne zastosowania LINQ, czyli monady w C# | devstyle.pl

Sztuka programowania 2319 dni, 5 godzin, 7 minut temu Piotr Stapp 151 źrodło rozwiń

Zaczynamy dzisiaj kolejny wzorzec projektowy, nazywa się Pamiątka(Memento) jest to bardzo prosty do zrozumienia wzorzec, również obrazek główny tego artykułu tłumaczy też wzorzec, przy okazji bardzo przyciąga uwagę 🙂 Oczywiście wszelkie rady i uwagi mile widziane również w wersji angielskiej.

Źródło: devman.pl
Dziel się z innymi:
Wzorce projektowe: Pamiątka(Memento) | devman.pl

Architektura 2335 dni, 4 godziny, 52 minuty temu slawas 139 źrodło rozwiń

Lots of developers do pet projects besides their job. Things are pretty straightforward when you work alone. You code some functionality, then commit the changes and push it to the repository like GitHub, Bitbucket or Gitlab. Simple is that. But at some point, your code might turn into a full product. Folks start using it, new contributors come and your repository becomes their workspace as well. As you probably guess, if you want to keep the control over t...

Źródło: foreverframe.net
Dziel się z innymi:
Preparing GitHub repository for open source - Forever F[r]ame

Narzędzia 2602 dni, 5 godzin, 38 minut temu dpawlukiewicz 109 źrodło rozwiń

W życiu każdego developera przychodzi taki moment, że trzeba rozpocząć pracę nad zupełnie nowym projektem. Pojawia się wiele pytań i wątpliwości na temat architektury, języku programowania, frameworków itp. W dużej mierze jest to uwarunkowane specyfiką projektu. Na rynku mamy wiele rozwiązań które pasują lepiej lub gorzej. W tym wpisie nie będę starał się dopasować najlepszych rozwiązań do danej specyfiki projektu, ale skupię się na porównaniu dwóch frameworków od Microsoft’u ...

Źródło: dotnetcore.pl
Dziel się z innymi:
.NET Standard i .NET Core vs .NET Framework

Architektura 2805 dni, 4 godziny, 7 minut temu Mariusz Jernalczyk 1180 źrodło rozwiń

Od dłuższego czasu po głowie chodziła mi pewna myśl – w ostatnich dniach udało mi się ją wyklarować. Chodzi o dwa rodzaje developerów – biznesowych i technicznych. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi w tym momencie, pozwól mi wyjaśnić. Warto też zaznaczyć, że pojęcia developer biznesowy i developer techniczny istnieją wyłącznie w mojej nomenklaturze – przedstawię więc jak ja je rozumiem.

Tagi: developer
Źródło: wojciszko.com
Dziel się z innymi:
Dwa typy developerów – którym jesteś? – Karol Wójciszko

Inne 2654 dni, 12 godzin, 35 minut temu mijagi 373 źrodło rozwiń

Często spotykałem się z fikcyjnymi awansami, które polegały wyłącznie na zmianie stanowiska w stopce i karmieniu swojego ego. W tym wpisie opisuję jak zaplanować swój awans z głową – kiedy warto, kiedy nie, a przede wszystkim w jaki sposób do tego podejść żeby nie zrobić falstartu. Każdemu awans kojarzy się raczej pozytywnie – zazwyczaj jest to wyższe wynagrodzenie, ale też dodatkowe obowiązki i wymagania względem nas. Spotkałem wielu p...

Źródło: wojciszko.com
Dziel się z innymi:
Jak uzyskać awans? – 4 wskazówki – Karol Wójciszko

Inne 2667 dni, 13 godzin, 30 minut temu mijagi 298 źrodło rozwiń

Atrybuty autoryzacji. Sporo czasu spędzam ostatnio przy systematyzacji procesu autoryzacji w aplikacji mvc. Plan jest taki, aby każda metoda była zabezpieczona, a dostęp był zweryfikowany rolą, którą ma zalogowany użytkownik. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą atrybuty, ja wykorzystałem dwa (te same, ale dwa) Atrybuty jako AOP Atrybuty służą do tego aby zdefiniować kod, który powinien się wykonać przed wykonaniem metody która została oznaczoną danym atrybutem. ...

Dziel się z innymi:
Atrybuty autoryzacji w asp mvc - jak to zaimplementować

Web 2661 dni, 21 godzin, 31 minut temu macabre13 265 źrodło rozwiń

Jako programista WP pewnie czujesz się opuszczony przez Microsoft? Nic dziwnego, od dłuższego czasu MS przestał się interesować swoim „dzieckiem” i skazał je na zapomnienie w świecie platform mobilnych. Możesz się czuć z tego powodu sfrustrowany i bezsilny, tak samo jak ja się czułem, albo możesz wziąć sprawy w swoje ręce i coś z tym zrobić. A co zrobić, to pewnie się już domyślasz – nauczyć się Xamarina.

Dziel się z innymi:
Jak przejść z Windows Phone na Xamarin? – Damian Antonowicz

Mobile development 2690 dni, 7 godzin, 39 minut temu Damian 119 źrodło rozwiń

Oprócz głównego IDE, z którego korzystamy każdego dnia istnieje masa pobocznych narzędzi, które pomagają nam w przeróżnych zadaniach. Dzisiaj prezentujemy Wam listę programów (większość z nich jest darmowa), które ułatwiają nam pracę oraz, o których istnieniu każdy web developer wiedzieć powinien.

Dziel się z innymi:
Narzędzia które powinien znać każdy web developer - PoznajProgramowanie.pl

Narzędzia 2740 dni, 20 godzin, 42 minuty temu AdrianBystrek 383 źrodło rozwiń

Każdy kto jest w branży IT jakiś czas na pewno dostaje zapytania na tzw „proste stronki/aplikacje”. Autor takiego zlecenia zapewnia o prostocie pomysłu i o tym, że da się ją zrealizować małym nakładem prac – programista wyrobi się w kilkadziesiąt minut, przecież jest zdolny 😉 Pewnie każdy z was miał co najmniej kilka tego rodzaju zapytań w swojej karierze.

Źródło: wojciszko.com
Dziel się z innymi:
Zlecenie na „prostą stronkę” – 10 minut roboty | Karol Wójciszko

Inne 2742 dni, 1 godzinę, 5 minut temu mijagi 396 źrodło rozwiń

Od drugiego roku studiów tworzę prezentacje związane z programowaniem i próbuje swoich sił w występach na żywo. Raz wychodzi lepiej, raz gorzej, jednak z każdym kolejnym wystąpieniem uczę się czegoś nowego. Czym dla mnie jest sztuka prezentacji i skąd w ogóle pomysł na prezentowanie swoich przemyśleń przed szerszą publicznością? Czy programista powinien szlifować umiejętność występowania na żywo? O tym w dzisiejszym wpisie.

Dziel się z innymi:
Tworzenie prezentacji i występy na żywo - poradnik dla programistów

Inne 2742 dni, 1 godzinę, 5 minut temu AdrianBystrek 74 źrodło rozwiń

1 2