Ostatnio napisałem kilka postów dotyczących wykorzystania biblioteki SignalR w moim projekcie. Opisywałem tam, jak dodać obsługę SignalR po stronie klienta napisanego we frameworku Angular. W tym celu wykorzystałem bibliotekę ng2-signalr. Podczas pracy z nią zauważyłem, że autor nie dodał jednej funkcjonalności, a dokładnie możliwości wyboru kanału transportu. Zagłębiłem się więc w kod źródłowy i zacząłem działać…
Strona głównaUżytkownik
norek | użytkownik
Michał SakwaDaj się poznać 2017 Dzisiaj pora na kolejny post dotyczący wykorzystania SignalR w ASP.NET Core. Ostatnim razem pisałem o implementacji po stronie serwera, tym razem zajmiemy się klientem aplikacji z wykorzystaniem frameworka Angular.
Daj się poznać 2017 2730 dni, 1 godzinę, 57 minut temu 140 źrodło rozwiń
What is a random number? Well, even if you have never read any definition, you can still answer that question pretty easy. It’s the unpredictable result of some action like throwing a dice. We just can’t predict what the next number will be. The Lucky shoot is all we’ve got. In a real world, randomness is kind of natural „thing”, but it starts to be more complicated when it comes to machines. Why? Simply because of their deterministic character...
Daj się poznać 2017 2730 dni, 23 godziny, 56 minut temu 141 źrodło rozwiń
In the previous post, I’ve briefly described part of a process of persisting state of our actor. I’ve told you about storing events and I’ve mentioned things called snapshots. This post is entirely about them.
Daj się poznać 2017 2733 dni, 8 godzin, 34 minuty temu 25 źrodło rozwiń
Welcome to the seventeenth episode of my course “Becoming a software developer” in which we will mostly talk about the boundaries and responsibilities of the application services. Eventually, we will implement some helper code to automatically assign the authenticated user id to the given command.
Niedawno opublikowałem wpis na temat instalacji biblioteki SignalR w projekcie ASP.NET Core z wykorzystaniem Angulara. Dzisiaj chciałem kontynuować ten temat na przykładzie z mojego projektu. Zademonstruję działającą implementację po stronie serwera.
Daj się poznać 2017 2733 dni, 8 godzin, 34 minuty temu 101 źrodło rozwiń
Wtyczka do Visual Studio monitorująca czas i zdrowie dewelopera już coś zaczyna sobą reprezentować. Postanowiłem zatem dodać rozszerzenie do marketu, aby każdy mógł zainstalować ją w swoim IDE i zgłosić wszelakie błędy i uwagi. W tym poradniku przedstawię sposób na umieszczenie wtyczki do Visual Studio w Markecie.
Daj się poznać 2017 2735 dni, 11 godzin, 52 minuty temu 17 źrodło rozwiń
In today's post, we look at how to create a simple reactive web app in F#, using WebSharper's UI.Next library and Bootstrap. Read on!
Daj się poznać 2017 2734 dni, 23 godziny, 4 minuty temu 32 źrodło rozwiń
Leniwy czy opóźniony? Po ostatnim wpisie pojawiły się pytania, dlaczego użyłem nazwy Deferred Execution a nie Lazy Loading. W tym wpisie wyjaśnię jak ja widzę te dwa koncepty. Aby zobrazować przedstawione zagadnienie, przygotowałem program, który pomoże pokazać co i kiedy się dzieje. Cały kod można znaleźć pod tym linkiem. Przedstawiłem tam trzy koncepty tworzenia danych. Jeden normalny, drugi na bazie Lazy Loading i trzeci, o którym mówiłem w poprzed...
Daj się poznać 2017 2734 dni, 23 godziny, 4 minuty temu 186 źrodło rozwiń
Welcome to the sixteenth episode of my course “Becoming a software developer” in which we will implement the login endpoint in our API, discuss the caching mechanism and how to initialize the application with basic data.
Dzisiaj postanowiłem podzielić się z Wami moim sposobem na pracę w Gicie. Jeżeli jeszcze nie wiecie to Git jest jednym z wielu narzędzi kontroli wersji. Wielu ludzi uważa, że najlepszym. Oprócz Gita osobiście korzystałem jeszcze z SVNa którym się sparzyłem(„ciężkie” gałęzie). Więc uznałem, że Git jest git i nic innego nie chcę testować. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej to zapraszam pod ten link. To co lecimy z moim sposobem na pracę z Gitem? N...
In the previous post, we explored Neo4j dataset containing actors and movies. We also got familiar with basics of Cypher – declarative query language created for graph databases. In today’s post, we’ll find out how to create a more complex query which will consist of many relationships and nodes. What are we going to retrieve? Let’s start with defining our task. Imagine that someone asked us to build a query which will answer the below question: I...
Daj się poznać 2017 2736 dni, 12 godzin, 46 minut temu 24 źrodło rozwiń
Dzisiaj chciałem podzielić się moimi doświadczeniami z użyciem biblioteki SignalR w projekcie .NET Core. Co prawda, nie mam jeszcze za dużo przykładów użycia w projekcie, ponieważ dopiero udało mi się zmusić ją do działania. Wydaje mi się jednak, że to co tutaj opiszę przyda się komuś, jeżeli napotka na podobne problemy co ja.
Architektura 2740 dni, 11 godzin, 35 minut temu 1284 źrodło rozwiń
We wpisie omówiona zostanie obecna implementacja metod Single oraz Last w pakiecie Linq. Zaproponowane zostaną również zoptymalizowana wersje obu metod.
Daj się poznać 2017 2736 dni, 12 godzin, 46 minut temu 270 źrodło rozwiń