GC, card table, brick table, finalizers, f-reachable queue and more. Ninth part of .NET Internals Cookbook with answers to various C#/.NET/CLR questions.
Strona głównaUżytkownik
TomekS | użytkownik
Stało się, zakończyłem właśnie konkurs na blogu, związany z całą serią postów dotyczących zasad SOLID i w ramach tego postu, publikuję odpowiedzi/komentarze które były warunkiem udziału w konkursie. Publikuję również moje przemyślenia względem tych właśnie komentarzy. Myślę, że to będ...
Sztuka programowania 2070 dni, 2 godziny, 18 minut temu 74 źrodło rozwiń
Threads, memory model, pumping COM messages, internals of Thread.Abort. Tenth part of .NET Internals Cookbook with answers to various C#/.NET/CLR questions.
W swojej pracy, każdy z nas musi podejmować szereg mniej lub bardziej ważnych decyzji. To właśnie umiejętność podejmowania decyzji jest czymś, co wg mnie definiuje dobrego programistę. W tym poście skupię się na tym, jak walczyć z błędami poznawczymi, aby podejmować lepsze decyzje i być lepszym programistą.
Marshal-by-bleed, DllMain in C#, timers and more. Eleventh part of .NET Internals Cookbook with answers to various C#/.NET/CLR questions.
Structures, handles, pointers and managed code in C++. Twelfth part of .NET Internals Cookbook with answers to various C#/.NET/CLR questions.
Lead Developer. Kim jest i za co jest odpowiedzialny w projekcie? Czy istnieje jedna definicja tej roli? Czy Lead Developer jest niezbędny w projekcie?
Projekty i namespace’y to niedoceniane elementy, które mogą znacząco poprawić czytelność naszego kodu. Warto stosować je w sposób przemyślany, a nie „jakkolwiek, bo to przecież nieistotne”. Kod czyta się co najmniej 10 razy częściej, niż się go modyfikuje. Warto więc zainwestować w jego czytelność i wymusić na poziomie kompilacji tak wiele sprawdzeń jak to tylko możliwe.
Sztuka programowania 2053 dni, 2 godziny, 36 minut temu 286 źrodło rozwiń
5 argumentów dlaczego popularność warsztatu Event Storming rośnie bardzo mocno, wśród osób technicznych i nie tylko.
Git jest najpopularniejszym systemem kontroli wersji używanym przez programistów. W tym wpisie chcę Ci pokazać jak doszło do powstania Gita oraz jak zdobył taką popularność. Zanim przejdziemy do tego jak powstał i kto go wymyślił, przedstawię różne systemy kontroli wersji, które istniały przed Gitem.
C# 8.0 został niedawno opublikowany, jednak w dzisiejszym poście chcę napisać o funkcjonalności z C# 2.0. Wtedy to właśnie firma Microsoft wprowadziła typy generyczne. Każdy wie, każdy używa, ale cz próbowałeś kiedykolwiek napisać coś takiego...
Sztuka programowania 2039 dni, 2 godziny, 27 minut temu 421 źrodło rozwiń
Slack – słyszał o nim chyba każdy programista. Jest to fantastyczne narzędzie do komunikacji. Dzisiaj chcę się podzielić moim doświadczeniem w zastosowaniu Slacka w komunikacji z biznesem!
W dzisiejszym wpisie prosty trik, który pozwoli Wam zobaczyć jakie były zmiany w projekcie od ostatniej wydanej wersji aplikacji. Posłuży Nam do tego znane wszystkim polecenie git log 🙂
Czy Twoja aplikacja na pewno będzie ostatecznie spójna ?
Architektura 2133 dni, 2 godziny, 13 minut temu 189 źrodło rozwiń
Sztuka programowania 2131 dni, 1 godzinę, 52 minuty temu 180 źrodło rozwiń
Sztuka programowania 2125 dni, 2 godziny, 1 minutę temu 153 źrodło rozwiń
Dzisiaj, bez oficjalnej definicji. Jedynie wspomnę o tym, o czym – w kontekście Interface Segregation Principle – należy wspomnieć. Zasadniczo ISP mówi o „rozczłonkowaniu” dużych, wielozadaniowych kontraktów i interfejsów na mniejsze, posiadające jedną konkretną odpowiedzialność. Dzięki czemu, każdy element który konsumuje taki interfejs, ma dostęp tylko do określonej funkcjonalnośći. Intencją ISP jest utrzymanie systemu luźnych powiązań między obiektami, ułatwienie konserwacji systemu, testowania, czy ...
Sztuka programowania 2124 dni, 2 godziny, 21 minut temu 138 źrodło rozwiń
Dobra architektura kojarzy się zwykle z bardzo dużym wysiłkiem przy starcie projektu. Czy jednak musi tak być? Czy nie da się tego zrobić lekko i rozwijać architektury wraz z rozwojem potrzeb projektu? Co tak naprawdę sprawia, że architektura kojarzy się z ogromem pracy? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, bo system nie może nie mieć architektury.
Architektura 2120 dni, 2 godziny, 10 minut temu 266 źrodło rozwiń
Dlaczego niedbanie o jakość kodu ma fatalny skutek dla planowania.
Sztuka programowania 2119 dni, 1 godzinę, 49 minut temu 207 źrodło rozwiń
Pisząc metody powinniśmy wyodrębniać niskopoziomowe operacje do osobnych metod. Krótka myśl po pewnym code review...
Sztuka programowania 2117 dni, 2 godziny, 14 minut temu 69 źrodło rozwiń