Strona głównaUżytkownik

Admu | użytkownik

Admu
Admu
474,03
1241 dni, 2 godziny, 9 minut temu
30 marca, 2017
dotnetomaniak.pl

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że bot umie rozpoznać, że się z nim witacie i odpowiednio odpowiada? Bez względu na to, czy napiszecie „Hi”, „Hello” czy „Good morning”? W tym poście pokażę, co się dzieje w środku.

Tagi: bot, chatbot, qna, qnamaker
Dziel się z innymi:
Cykl chatboty #4: co to jest qnamaker.ai – programmer-girl

Inne 1564 dni, 1 godzinę, 13 minut temu Weronika Mularczyk 50 źrodło rozwiń

Już minęła połowa stycznia, wszelkie noworoczne postanowienia powinny już być wprowadzane w życie. U mnie noworoczną nowością jest redukcja etatu do 7/8. Dlaczego? Czy warto?

Dziel się z innymi:
Redukcja etatu – programmer-girl

Inne 1557 dni, 38 minut temu Weronika Mularczyk 222 źrodło rozwiń

Ostatnio opisałem jak dodać logowanie przy pomocy biblioteki Serilog do naszej aplikacji. W tym poście postaram się pokazać jak można je skonfigurować.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Konfiguracja logowania w C# – Serilog – ADMU Blog

Narzędzia 1597 dni, 11 minut temu Admu 134 źrodło rozwiń

Prezentujemy 52-ty drugi odcinek podcastu w którym to, z naszym gościem rozmawiamy na temat przyszłości programowania i przyszłości branży w ogóle. Miłego słuchania. Sponsor odcinka: Konrad Kokosa – http://blog.kokosa.net/

Źródło: ostrapila.pl
Dziel się z innymi:
Przyszłość programowania – Ostra Piła

Pięćdziesiąty trzeci odcinek to ten o liderowaniu. Siedzenie na kamyczku czy jego ciągnięcie. Styl wojskowy czy może bardziej stonowany? Rozkazywać czy prosić. To tylko niektóre z poruszanych tematów, które omawiamy z naszym gościem. Miłego słuchania.

Liderowanie – Ostra Piła

Inne 1602 dni, 29 minut temu macabre13 112 źrodło rozwiń

Chyba każdy z nas używa logowania w swojej aplikacji. Jeśli jednak ktoś tego nie robi, to zachęcam zacząć. W innym przypadku może być mu trudno zareagować, kiedy coś się wysypie. Postaram się w kilku prostych krokach pokazać, jak dodać logowanie do naszej aplikacji z wykorzystaniem Serilog.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Logowanie w C# – Serilog – ADMU Blog

Narzędzia 1604 dni, 15 minut temu Admu 168 źrodło rozwiń

Gdy tworzymy testy jednostkowe bardzo często musimy coś „zmockować” (czyli stworzyć sztuczny obiekt, którego będziemy używali w trakcie testów zamiast prawdziwej implementacji). Niestety czasem bywa tak, że nasza klasa ma dużo zależności, a do naszego testu potrzebujemy tylko niektórych z nich. Mimo to musimy stworzyć mock dla każdej z zależności, bo inaczej nie będziemy mogli wykonać testu. Czasem bywa też tak, że potrzebujemy dodać nową zależność do istniejącej klasy, a potem trzeba przerobić wszystkie...

Tagi: C#, Narzędzia, testy
Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Automatyczne tworzenie mocków – AutoMoq – ADMU Blog

Narzędzia 1618 dni, 11 minut temu Admu 125 źrodło rozwiń

Cykl chatboty #3: co to jest luis.ai odkrywa tajniki tego, jak bot "myśli" pod spodem.

Dziel się z innymi:
Cykl chatboty #3: co to jest luis.ai – programmer-girl

Inne 1620 dni, 16 minut temu Weronika Mularczyk 51 źrodło rozwiń

W ubiegłym miesiącu odbywała się w Warszawie dwudniowa międzynarodowa konferencja .NET Developer Days. Wraz z kilkoma osobami z mojej pracy otrzymaliśmy od firmy bilety i ruszyliśmy podbijać stolicę 🙂 Czy było warto?

Recenzja .NET Developer Days 2019 – programmer-girl

Inne 1626 dni, 12 minut temu Weronika Mularczyk 95 źrodło rozwiń

Podczas pisania testów (czy to jednostkowych, czy integracyjnych, czy e2e) prawie zawsze musimy stworzyć obiekt z danymi. Czasem jest to obiekt wejściowy, czasem wyjściowy. Z reguły nie interesuje nas większość pól danego obiektu, a jedynie kilka konkretnych. Mimo to musimy uzupełnić wszystkie pola, aby aplikacja zachowywała się poprawnie. Tu z pomocą może nam przyjść biblioteka AutoFixture.

Tagi: C#, Narzędzia, testy
Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Automatyczne tworzenie obiektów z danymi – AutoFixture – ADMU Blog

Narzędzia 1632 dni, 17 minut temu Admu 112 źrodło rozwiń

Minęło już trochę czasu od tej konferencji, czas na podsumowanie. To była pierwsza edycja, w której wzięłam udział. Konferencja w innym mieście i do tego dwudniowa to nie jest dla mnie codzienność. Czy było warto?

Dziel się z innymi:
Recenzja DevConf 2019 – programmer-girl

Inne 1641 dni, 15 minut temu Weronika Mularczyk 60 źrodło rozwiń

Czasem można usłyszeć rozmowy na temat tego czy warto pisać kod dobrej jakości. To nie jest tak, że są osoby, które uważają, że jakość jest nieważna. Zazwyczaj mówią one coś w stylu: "obecnie pędzimy z funkcjonalnościami, aby wyrobić się w czasie, więc piszemy oprogramowanie gorszej jakości". Istnieje jakoby przeświadczenie, że jakość można wymienić na szybkość...

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Jakość czy szybkość? – Design Stamina Hypothesis – ADMU Blog

Sztuka programowania 1652 dni, 1 godzinę, 19 minut temu Admu 114 źrodło rozwiń

Od zawsze trochę męczyło mnie to, że jak dodaję nowy interfejs wraz z klasą go implementującą, to muszę pamiętać jeszcze o rejestracji go w kontenerze wstrzykiwania zależności. Aż w pewnym momencie trafiłem na bibliotekę Scrutor i od razu programowanie stało się przyjemniejsze.

Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
Automatyczna rejestracja typów w C# – ADMU Blog

Narzędzia 1660 dni, 1 godzinę, 23 minuty temu Admu 311 źrodło rozwiń

Byłam ostatnio na konferencji BBQ4IT, gdzie uczestniłam w warsztatach Tomka Dubikowskiego „From Great Engineer to Great Leader”. Jednym z ważnych puntków tych warsztatów była inteligencja emocjonalna (EQ – emotional quotient). I o tym właśnie będzie wpis.

Dziel się z innymi:
Dlaczego jestem Hulkiem? O inteligencji emocjonalnej – programmer-girl

Inne 1662 dni, 1 godzinę, 26 minut temu Weronika Mularczyk 138 źrodło rozwiń

Skocz do treści ADMU Blog "Jakość wykonania jest równie ważna jak sam fakt wykonania"Strona głównaKsiążkiO mnie ADMU Blog "Jakość wykonania jest równie ważna jak sam fakt wykonania"Przełącznik nawigacji Przełącznik nawigacji Strona głównaKsiążkiO mnie Kilka lat temu Martin Fowler przedstawił coś takiego jak technical debt quadrant. Ten wykres jest wynikiem jego rozmyślań nad długiem technicznym – jakie nasze działania doprowadzają do jego powstania i co możemy z...

Tagi: inne
Źródło: www.admu.pl
Dziel się z innymi:
4 typy podejść do programowania – technical debt quadrant – ADMU Blog

Narzędzia 1682 dni, 2 godziny, 25 minut temu Piotr Stapp 163 źrodło rozwiń

Krótki opis jak połączyć CRUD i Angular w wersji 2.0. A wszystko to na przykładzie mojej aplikacji konkursowej BoardGamesNook dla planszówkomaniaków.

CRUD w Angularze – programmer-girl

Daj się poznać 2017 2580 dni, 23 godziny, 57 minut temu Weronika Mularczyk 112 źrodło rozwiń

1 2 3

Najaktywniejsi w tym miesiącu