Jeżeli ta książka nie sprawi, że odniesiesz sukces ze swoim przedsięwzięciem to co najmniej pomoże Ci nie zmarnować mnóstwa czasu, sił i pieniędzy – a to już coś, dobra baza pod kolejną próbę.
Strona głównaUżytkownik
AdrianBystrek | użytkownik
Gorączka złota trwa. Na rynku brakuje tysięcy inżynierów IT, firmy wyłapują nowych pracowników jak tylko mogą, różnego typu akademie kodu pojawiają się jak grzyby po deszczu. Siedzę w branży, obserwuję to wszystko i ciężko jest mi nie próbować zachęcać innych do nauki programowania. Chodźcie i korzystajcie póki można, przecież to wiecznie trwać nie będzie.
Jeśli czytasz PoznajProgramowanie.pl i śledzisz newsy z naszej branży to pewnie wiesz, że programowanie opanowała istna gorączka złota jeśli chodzi o oferty pracy. Nowoczesne technologie docierają do każdego zakątka świata który znamy, przez co programistów potrzebuje… prawie każdy. Firmy prześcigają się w pomysłach na skuszenie cię do pracy właśnie dla nich.
Programowanie współbieżne – jeden z najbardziej zaawansowanych tematów programistycznych. Z jednej strony programowanie równoległe jest już standardem, z którym mają styczność (może w pewnym stopniu nieświadomie) nawet początkujący programiści. Z drugiej strony nadal tylko niewielu programistów potrafi pisać poprawny oraz efektywny kod współbieżny.
Sztuka programowania 2865 dni, 10 godzin, 2 minuty temu 270 źrodło rozwiń
“Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce.” – znajome zdanie? 😉 Książka wyjaśnia, że taka opinia nie jest jednak do końca sprawiedliwa. Klient zawsze wie, czego chce, jednak nie zawsze wie, czego potrzebuje oraz nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich oczekiwań.
W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy.
Sztuka programowania 2872 dni, 9 godzin, 3 minuty temu 182 źrodło rozwiń
W której części aplikacji webowej swoją rolę odgrywa JavaScript? Pierwsza poprawna odpowiedź brzmi – w części aplikacji uruchamianej po stronie klienta – w końcu zajmuje się nim przeglądarka internetowa. To prawda, współczesna przeglądarka musi zawierać w sobie silnik do obsługi tego języka. Jest jednak druga, dla niektórych mniej oczywista odpowiedź – w części uruchamianej po stronie serwera bądź też uruchamianej jako odrębna usługa bez przeglądarki.
Myślę, że w każdym biurze/teamie można wyróżnić “specjalistę”. Gościa, który zawsze jest na bieżąco. Wie co nowego na rynku, jaki nowy framework, jaki update, jakie nowe narzędzia. No właśnie tylko, jak on to robi?
Sztuka programowania 2887 dni, 16 godzin, 29 minut temu 576 źrodło rozwiń
Jeśli dopiero zaczynasz swoją walkę z JavaScriptem, to przeskok pomiędzy “nie wiem o co chodzi” a “używam Angulara” może się odbyć nie do końca świadomie. Mając za sobą kilka tygodni stażu trudno wywnioskować, że dany framework jest właśnie tym czego potrzebujesz. Internet huczy, nie chcesz zostać w tyle więc po prostu próbujesz – konsekwencje przyjdą później.
Sztuka programowania 2896 dni, 7 godzin, 24 minuty temu 152 źrodło rozwiń
Czy warto czytać książki programistyczne?
Sztuka programowania 2900 dni, 17 godzin, 59 minut temu 228 źrodło rozwiń
Today I’ll show you a quite nice example of the Strategy pattern from a real project I was working on some time ago.
Sztuka programowania 2904 dni, 14 godzin, 4 minuty temu 197 źrodło rozwiń
Zastanawiasz się o co chodzi z całym tym hałasem dotyczącym języka JavaScript? Czemu powstają o nim dziesiątki memów i żartów? Dlaczego ludzi poświęcają tysiące godzin na prelekcje dotyczące tej właśnie technologii? W dzisiejszym poście przedstawię Ci 10 powodów przez które język JavaScript jest w dzisiejszych czasach tak popularny.
Konferencje i meetupy programistyczne to jedna z najprzyjemniejszych części życia programisty. W ich trakcie możesz nie tylko poznać najnowsze technologie i rozwiązania z obszaru który cię pasjonuje, ale co zdecydowanie ważniejsze – możesz porozmawiać na żywo z programistami z innych firm, państw a nawet kontynentów.
Załóżmy, że stoi przed nami zadanie wykonania aplikacji mobilnej. Klient nalega oczywiście, żeby zrobić to szybko, dobrze i tanio. Jak podejdziemy do tematu? Na rynku dostępnych mamy wiele narzędzi, które można wykorzystać w tym celu. Które wybrać?
Mobile development 2921 dni, 7 godzin, 2 minuty temu 316 źrodło rozwiń
Zaczynając naukę programowania stoi przed Tobą wiele wyborów. Ten, który najbardziej wszystkich trapi to wybór języka programowania. Decyzja ta jest mocno związana ze specyfiką projektów w jakich będziesz chciał brać udział. Chcesz pisać aplikacje webowe? Desktopowe? A może, no właśnie, mobilne? Dziś przedstawię Ci co trzeba wiedzieć, aby zacząć pisać aplikacje mobilne.
Mobile development 2928 dni, 14 godzin, 32 minuty temu 171 źrodło rozwiń
Poszedłeś na studia informatyczne, żeby nauczyć się programowania? Chcemy przedstawić Ci zalety studiów. Pokazać, że jeżeli masz taką możliwość to na pewno warto ją wykorzystać oraz podsunąć parę porad, które pomogą Ci wycisnąć ze studiów 120%!
Przedstawiam Ci przygotowany przeze mnie krótki Git tutorial. Skierowany jest on głównie do osób początkujących. Zapraszam do zapoznania się z tematem! System kontroli wersji jest na dzień dzisiejszy standardowym narzędziem pracy każdego programisty. Rzeczą wymaganą jest biegła znajomość posługiwania się tym narzędziem, więc czym prędzej zapoznaj się z tym tematem!