npm is the most popular package manager in JavaScript ecosystem. I’m sure that huge number of our readers may be familiar with this tool, because it’s probably your daily driver when it comes to adding new libraries and frameworks to your projects. Besides its heavily used ‘install’ command, npm also contains some equally important utilities which are especially useful for people creating and maintaining npm-based packages. In today’s post I want to show you how on...
Strona głównaUżytkownik
AdrianBystrek | użytkownik
Page Object pattern is well-known in the world of test automation. Fortunately the new version (v4) of webdriver.io test automation framework was designed with Page Object pattern in mind, so we can fully benefit from this approach. One of advanced concepts of Page Object pattern is components sharing – today we will take a closer look at this.
Jestem świeżo po lekturze książki Cala Newporta “So good they can’t ignore you”, dzięki której zrozumiałem z czego po części może się wywodzić przekonanie o wysokim progu wejścia do programowania. Tak naprawdę spostrzeżenie to może dotyczyć każdego innego obszaru którego dopiero poznajemy i zaczynamy się uczyć, jednak żeby nie było tak abstrakcyjnie to skupimy się na jednej konkretnej branży.
Jak zapewne zauważyliście, nasz konkurs (dostępny TUTAJ) dobiegł końca. Musimy przyznać, że długo zastanawialiśmy się nad jego formą. Pytanie brzmiało – co zrobić, aby poza trzema zwycięzcami przyniósł on wartość każdemu z naszych czytelników? Zamiast wyścigu na polubienia i udostępnienia zdecydowaliśmy więc, że zgłoszenie do konkursu będzie polegało na polecaniu sobie nawzajem książek wartych przeczytania. Przed wami podsumowanie tytułów które wymienialiście biorąc udział w naszy...
Paczka wartościowych materiałów, które możecie znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz zapoznać się z pozostałymi ciekawymi linkami możesz zrobić to tutaj.
Jest wiele prawd dotyczących szeroko rozumianej nauki. Jedna z nich jest taka, że początkujący zawsze mają pod górkę. Szczególnie, jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z tak rozległym tematem jakim jest nauka programowania. Jak ułatwić sobie cały proces nauki? Odrzucić stare skojarzenia! Już tłumaczę o co chodzi.
Miło nam poinformować Was, że PoznajProgramowanie.pl jest partnerem medialnym książki “Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6” wydanej przez Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Z tego względu mamy do rozdania trzy egzemplarze niniejszej książki! Aby wytypować osoby, które otrzymają nagrodę postanowiliśmy zorganizować mały konkurs. Zasady są proste, zachęcamy więc do udziału 🙂
Nikt nie uczy się programowania z czystej pasji do uczenia się programowania. Wszyscy chcielibyśmy wykorzystywać nasze umiejętności w praktyce. Często chcielibyśmy też, żeby ta praktyka równała się czemuś dużemu – może to być produkt który odniósł sukces, satysfakcja z nauczenia czegoś naszego znajomego który dopiero zaczyna, albo projekt który zmieni świat. Co jednak w momencie, kiedy nie mamy akurat możliwości pracować przy czymś “wielkim”, a chcielibyśmy robić c...
Sztuka programowania 2553 dni, 8 godzin, 9 minut temu 249 źrodło rozwiń
No właśnie.. W świecie programowania dzieje się DUŻO. Nowości pojawiają się z miesiąca na miesiąc. Jak nadążyć za tym wszystkim? Jak być na bieżąco z nowinkami technologicznymi i ogólnie pojętą wiedzą programistyczną? Wskazówek, jak poszerzać swoją wiedzę o programowaniu jest wiele. W tym poście nie chcę jednak zasypać Cię gotowymi, “złotymi” sposobami.
Półtora roku temu, kiedy zdecydowałem, że czas skupić się w pełni na front-endzie, zauważyłem wśród moich znajomych programistów dziwne poruszenie. Front-end? Kolorowe przyciski i zabawa w grafika? Przecież dopiero co zostałeś programistą, a teraz przeskakujesz na front-end? Tak – tej gałęzi programowania można zarzucić wiele. Niektórzy sprowadzą ją do kwiatków w JSie żeby pokazać, że na front-endzie nie ma miejsca na aplikacje z prawdziwego zdarzenia.
Jakie są wymagane kwalifikacje, kompetencje i umiejętności od programistów na rynku pracy?
Paczka wartościowych materiałów, które możecie znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz zapoznać się z pozostałymi ciekawymi linkami możesz zrobić to tutaj.
Każdego dnia staram się obserwować cały nasz świat programowania i wyciągać wnioski dotyczące tego, o co tak naprawdę tutaj chodzi. Po kilku latach w branży rozumiem, że to, co kiedyś wydawało mi się prawdą absolutną, w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Dzisiaj chciałbym wam przedstawić, jakimi błędnymi przekonaniami dotyczącymi programistów może się kierować każdy z nas bez dostatecznego doświadczenia.
W dniu dzisiejszym zajmiemy się instalacją SonarQube na Windows i MS SQL oraz pierwszą analizą projektów .Net, .Net Core 2.0 i JavaScript.
W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.
O kod trzeba dbać – z tym raczej wszyscy się zgodzimy. Wysoka jakość kodu ma nam pomóc między innymi w rozwoju i utrzymaniu projektów. Oczywiście wspomniana wysoka jakość kodu nie bierze się z niczego. Jest to efekt codziennej pracy i dbania o każdy szczegół. Na rynku istnieją narzędzia, które umożliwiają monitorowanie jakości kodu na bieżąco. Jeżeli nie chcesz wpaść w dług technologiczny na pewno warto się z nimi zapoznać!
Od pierwszego dnia istnienia bloga PoznajProgramowanie.pl stawialiśmy na budowanie społeczności i kontakt z Wami – naszymi czytelnikami. W ostatnich kilku miesiącach grono osób które śledzą nas nie tylko na blogu, ale też na Facebooku czy Twitterze znacząco się powiększyło. Doszliśmy więc do wniosku, że to doskonały moment na wcielenie w życie pomysłu który już od dawna chodził nam po głowach. Zapraszamy was do miejsca, w którym swobodnie pogadamy o programowaniu.
Jak wyobrażasz sobie programistę który odnosi sukcesy? Czy to pasjonat który lubi to co robi, czy profesjonalista skupiony na wyniku swojej pracy? A może jedno i drugie? Dzisiaj o tym, jak pasja i profesjonalizm mogą podświadomie wpływać na nasze działania.
Paczka wartościowych materiałów, które możecie znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz zapoznać się z pozostałymi ciekawymi linkami możesz zrobić to tutaj.
Nie mam talentu do programowania – to nie dla mnie. Chciałbym tworzyć bloga, ale brakuje mi motywacji. Nie wyjdę na scenę, bo nie czuję się pewnie. Moja samoocena jest zbyt niska, żeby zostać liderem zespołu. Czekam na przypływ inspiracji – wtedy zacznę działać… Tak się składa, że jestem świeżo po przeczytaniu dwóch książek które przyglądają się takim opiniom jak te, które właśnie wymieniłem. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam te książki oraz przekazać kilka najważ...