Długo się zanosiłem z wrapperem na RIL-a i zawsze mi brakowało czasu, ale może od początku… Dla niezorientowanych Radio Interface Layer jest warstwą łączącą hardware telefonu z oprogramowaniem. Pisząc hardware mam na myśli część telefonu Windows Mobile odpowiedzialną za wykonywanie połączeń i transfer danych do stacji komórkowych (Radio). Z punktu widzenia programisty nic poniżej RIL-a już nie ma poza samym sprzętem. Więcej o samym systemie można poczytać na http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa920...
Strona głównaUżytkownik
http://qurylack.wordpress.com/ | użytkownik
Mobile development 5630 dni, 9 godzin, 50 minut temu 64 źrodło rozwiń
Postanowiłem rozpocząć serię krótkich notek dotyczących Domain Drvien Design. Prosto z "pola bitwy", ponieważ mam to szczęście być architektem w projekcie, w którym wykorzystujemy DDD jako sposób projektowania poszczególnych modułów. Uparłem się na to DDD, to teraz mam.
Architektura 5632 dni, 18 godzin, 35 minut temu 59 źrodło rozwiń
Jak podaje pda.pl pewne osoby wydostały z nieoficjalnego Windows Mobile 6.5 nową wersję .NET – 3.7. Niestety wersja 3.7 nie jest jeszcze oficjalna, ale będzie dostępna na pewno w Windows Mobile 6.5. Trudno powiedzieć, czy pojawi się ona w oddzielnej postaci tak, by każdy mógł sobie ją zainstalować.
Mobile development 5634 dni, 10 godzin, 2 minuty temu 56 źrodło rozwiń
Jakiś czas temu Gutek opublikował posta z poradami dotyczącymi pisania CV. Teraz będą refleksje na temat rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko programisty. Przedstawione tu porady mogą komuś pomóc, ale jednocześnie nie należy ich traktować jak biblijnych wytycznych. Po prostu "mi tak się wydaje", i tyle. Mam jednocześnie nadzieję, że jak zwykle w takich sytuacjach pod postami pojawią się komentarze prezentujące doświadczenia i wskazówki innych osób, podnosząc wartość owych wypocin.
Testy jednostkowe nie od dziś są narzędziem, które chętnie wykorzystują programiści i testerzy. Piszemy je po to by być pewnym tego, że funkcjonalności, które powstają w projekcie na pewno spełniają zasady, które są opisane w analizie czy to podane przez klienta. Testy jednostkowe zakorzeniły się dzięki popularyzacji metodologii TDD (Test Driven Development) i XP (Extreme Programming) oraz łatwości wykorzystania Frameworków, takich jak NUnit, XUnit...
Dziś trochę o jakości kodu. Oczywiście jasne jest, że powinna być jak najwyższa. Tylko nie jest już tak jasne jak to osiągnąć. Zwinne techniki, głównie pochodzące z XP zalecają TDD jako mechanizm wspierający jakość kodu. I faktycznie tak rozwijany kod ma dużo większe szanse na powodzenie (poprawność, utrzymywalność, itp) m.in. ze względu na jego refaktoryzację, a więc wielokrotne myślenie o tym samym kodzie (często przez wiele osób przy programowaniu w parach i współwłasności kodu) i poprawianie jego ja...
Wydaje mi się, że była to najlepsza sesja na TechEd 2009, w jakiej miałem przyjemność brać udział, dlatego postanowiłem poświęcić jej osobną notkę. Wcześniej coś tam słyszałem o MEFie, ale na tyle mało, że chciałem dowiedzieć się więcej, szczególnie, że ta technologia znajduje się na liście moich “TODO” [ostatnio mam wrażenie, że ta lista raczej będzie się wydłużać niż skracać – przyp. autora]. O samej technologii dowiedziałem się, że jest to framework, który największy nacisk kładzie na rozszerzalność i...
Architektura 5630 dni, 4 godziny, 7 minut temu 81 źrodło rozwiń
Glenn Block (.Net FX Program Manager) pojawi się pod koniec czerwca (22-26.06) w Polsce i będzie uczestniczyć w 5 spotkaniach. Rejestracja darmowa.
Ostatnio zamieszczony był link do podcastu związanego z CI. Dzisiaj proponuje wam artykuł (początek całego cyklu artykułów?) o automatyzacji buildów przy pomocy MSBuilda, organizacji projektu itp.
Michał Żyliński w ostatnią sobotę wziął udział w warszawskiej edycji konferencji Code Camp 2009. Prezentował przy tej okazji bieżący stan prac nad IronPythonem, .NET-ową implementacją kochanego przez wielu języka. Nas swoim blogu odpisał na część komentarzy jakie pojawiły się po prezentacji.
Moje pierwsze zetkniecie z Sandcastle nie było najszczęśliwsze – help file – potrzebny był ‘na wczoraj’ a tu, dostępną miałem linie poleceń i masę parametrów, których ilość nie nastrajała optymistycznie. Mówiąc krótko byłem zawiedzony. Minęło trochę czasu i znów zmuszony byłem stworzyć plik pomocy – postanowiłem ponownie spróbować Sandcastl’a. Cóż, jeśli chodzi o sam pakiet to niewiele sie w nim zmieniło – inny numerek, ale cały czas mało przyjazny dla użytkownika. To że ktoś zajmuje sie programowaniem n...
Architektura 5639 dni, 16 godzin, 29 minut temu 85 źrodło rozwiń
Chcesz korzystać z TortoiseSVN z visualStudio? Cóż, teraz możesz! Storzymy mały pasek z poleceniami Update, Log, Check, Revert, and Commit.
Czy spotkaliście się z takim błędem pomimo, że byliście pewni, że poprawnie zasilacie kontrolkę lub powiązane z nią źródło danych? Jeśli tak to problem był związany z użytymi strukturami danych. Przykładowy kod, który spowoduje powyższy błąd został przedstawiony poniżej. Zacznijmy od prostej klasy, którą chcemy zaprezentować na kontrolce G...
Dzisiaj kiedy podejścia do tworzenia oprogramowania opatrzone tajemniczymi literkami typu SOA, S+S i SaaS są na TOPie trudno sobie wyobrazić brak zastanowienia nad tym jak można wystawić swoją bazę danych w serwisie web. Okazuje się, że Microsoft w najnowszym wydaniu Visual Studio 2008 z SP1 podarował nam prosty kreator do tworzenia właśnie takiego cuda. ADO.NET Data Service to często jedyna metoda by udostępnić aplikacji Silverlight dostęp do danych. Jak to działa? Tutaj ...
Architektura 5683 dni, 8 godzin, 22 minuty temu 47 źrodło rozwiń
Artykuł opisuje metody optymalizacji z wykorzystaniem mechanizmu FileStream. Na potrzeby tego przykładu załóżmy, że budujemy witrynę, która będzie przechowywać dużą liczbę obrazów. Aby zoptymalizować przechowywanie danych, wykorzystany będzie mechanizm FileStream, który pozwala by dane przechowywane w polach typu varbinary(max) były fizycznie zapisywane w postaci pliku na dysku. Warto dodać, że jest to chyba najwygodniejszy sposób przechowywania danych binarnych w SQL Server.
Bazy danych i XML 5687 dni, 10 godzin, 16 minut temu 62 źrodło rozwiń
Każdy z nas uczy się cały życie, ja zaś nauczyłem się czegoś dzisiaj ;) było to na tyle ciekawe dla mnie, że stwierdziłem iż to opiszę :) A morał całej historii podam na końcu ;) Większość z nas zna wyrażenie w C# using, które powoduje wywołanie metody Dispose na obiekcie implementującym interfejs IDisposable. Przykład prostego wykorzystania using, podczas tworzenia pliku i go odczytywania:
Prezentacja Marcina Najdera z 43. spotkania KGD.NET odnośnie Zaawansowanych zastosowań LINQ.
Różne materiały ze świata .NET z Częstochowskiej grupy .NET. Lista ostatnio dodanych zawiera m.in.: Testy jednostkowe w nUnit oraz technologia nHibernate - Marcel Czok Fraktale w .NET - Maciej Grzybek High Level Shader Language w XNA 3.0 - Piotr Matyja Windows Comunication Foundation - Kamil Kemus Szczególnie godna polecenia jest prezentacja o HLSL.
Ktokolwiek tworzył edytory kontrolek w Windows Forms, wie że jest to droga przez mękę. Jednak to co go czeka w Compact Framework można tylko nazwać drogą przez piekło ;-) O ile w standardowych Form-sach designer może być zawarty w bibliotece kontrolki w CF jest to niewykonalne. Wynika to z błahej przyczyny - braku implementacji edytorów w bibliotekach CF. A więc jak to zrobić?
Mobile development 5711 dni, 22 godziny, 52 minuty temu 74 źrodło rozwiń
Omówienie Wzorców projektowych. Obecnie omówione zostały wzorce takie jak - Strategia, Dekorator, Metoda Szablonowa, Adapter, Stan, Pośrednik, Polecenie oraz Parametr zbiorczy wraz z przykładami w C#.
Architektura 5707 dni, 9 godzin, 50 minut temu 271 źrodło rozwiń