Maciej Aniserowicz: Drugi raz w ciągu kilku dni przytrafiły mi się kłopoty podczas wykorzystania metody Convert.ChangeType(). Scenariusz jest bardzo prostu: mam wartość pobraną skądś-tam (baza danych, http request czy cokolwiek innego) reprezentującą znany mi typ, jednak przechowywaną w postaci stringa. Wszystko śmigało jak trzeba dopóki traktowałem w ten sposób zwykłe liczby i daty. Jakiś czas temu wpadł mi tam Guid, co skończyło się wyjątkiem InvalidCastException. Teraz z kolei to samo p...
Strona głównaUżytkownik
http://laskowskimichal.pl | użytkownik
Nie wiem jak Wy, ale ja podczas tworzenia aplikacji ASP.NET przeważnie korzystam z jednej przeglądarki (Firefox v. 3.0). Ponieważ w projekcie w którym obecnie pracuje zbliżamy się do testów CAT postanowiłem przeklikać aplikację na kilku innych przeglądarkach. W pierwszej kolejności było IE 7. Wszystko fajnie śmiga, część layoutu musiałem poprawić ale to normalka. Potem było IE 8. I tutaj zaczęły się problemy z częścią walidatorów, które znajdowały się na stronie.
“Reference in the manifest does not match the identity of the downloaded assembly MójProgram.exe.” no i klops. Zaczynając jednak od początku, projekt nad którym pracuję obecnie to solution z blisko 30-toma projektami, część w C# a część w VB.NET. Po podniesieniu VS2005 do VS2008 okazało się, że nie można opublikować nowej wersji za pomocą ClickOnce (używając programu MageUI). Jedyna rzecz, która się zmieniła to struktura plików sln i proj ponieważ Framework został bez zmiany (2.0) zatem gdzie leży proble...
Jakiś czas temu Gutek opublikował posta z poradami dotyczącymi pisania CV. Teraz będą refleksje na temat rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko programisty. Przedstawione tu porady mogą komuś pomóc, ale jednocześnie nie należy ich traktować jak biblijnych wytycznych. Po prostu "mi tak się wydaje", i tyle. Mam jednocześnie nadzieję, że jak zwykle w takich sytuacjach pod postami pojawią się komentarze prezentujące doświadczenia i wskazówki innych osób, podnosząc wartość owych wypocin.
[PL] Wprowadzenie do F# – podstawowe elementy składni W nowym Visual Studio 2010 widoczne są projekty w nowym języku programowania F#. Jeśli nie mieliście okazji się nim pobawić to polecam rozpocząć naukę jeszcze nie od samego Visual Studio, lecz od interpretera dołączonego do VS2010. Aby go uruchomić należy wybrać z Menu Start Visual Studio 2010 Command Prompt i w konsoli wpisać polecenie fsi.exe: Wynik powinien być następujący: Setting environment for using Microsoft Visual Studio 2010 ...
Chciałbym przybliżyć Wam dwa interfejsy związane z AJAX-em i ASP.NET a mianowicie IPostBackEventHandler oraz ICallbackEventHandler. W skrócie opiszę do czego możemy je wykorzystać i w jaki sposób.
Dostępność równoległej pętli For była już dostępna w CTP. Jednak ze względu, iż była to wirtualna maszyna użycie jej było bardzo ograniczone (bez wirtualizacji VPC ma jeden wątek). Skoro teraz jest już Beta postanowiłem się temu przyjrzeć ponownie.Parallel Nowy Framework daje nam do dyspozycji trzy warianty: For,For oraz ForEach.
Artykuł omawia czynności, które pozwalają na przyspieszenie generowania dokumentacji przy użyciu Sandcastle.
Glenn Block (.Net FX Program Manager) pojawi się pod koniec czerwca (22-26.06) w Polsce i będzie uczestniczyć w 5 spotkaniach. Rejestracja darmowa.
Dzień dobry! Dzisiaj kończymy dyskusję rozpoczęta w poprzednim odcinku, czyli przechodzimy przez pozostałe cztery poziomy planowania i wymieniamy praktyki z nimi związane. Mamy nadzieję, że te dwa podcasty pozwolą spojrzeć na Agile jako spójny metamodel rozwoju oprogramowania.
Sesję pod tym kontrowersyjnym tytułem poprowadził na TechEd 200 Juval Lowy. Ponieważ była to jedna z tych sesji, które najbardziej zapadły mi w pamięć, chciałbym poświęcić jej osobną notkę. Juval, jako główny powód zmiany miłościwie nam panującego paradygmatu obiektowego, na zorientowany na usługi podaje konieczność zrównoleglania obliczeń wymuszoną przez nowe, wielordzeniowe procesory. Słusznie zauważa, że model tradycyjny, czyli programowanie w oparciu o obiekty posiadające stan, źle się skaluje. OK, ...
Programowanie rozproszone 5643 dni, 15 godzin, 28 minut temu 74 źrodło rozwiń
Michał Żyliński w ostatnią sobotę wziął udział w warszawskiej edycji konferencji Code Camp 2009. Prezentował przy tej okazji bieżący stan prac nad IronPythonem, .NET-ową implementacją kochanego przez wielu języka. Nas swoim blogu odpisał na część komentarzy jakie pojawiły się po prezentacji.
Simon says... : Zdaję sobie sprawę, że postem tym mogę wywołać świętą wojnę religijną, ale - niech tam - zaryzykuje. Do napisania na ten temat skłoniła mnie notatka znaleziona przeze mnie ostatnio w sieci. Notatka ta zajmowała się porównywaniem wydajności EDM (Linq to Entities) z NHibernate. Temat ten był bardzo gorący jakiś czas temu. Teraz nieco ostygł, ale wciąż (teraz pewnie z racji zbliżającego się EDM 2.0) trzyma się nieźle.No więc do rzeczy: co jest szybsze - EDM czy NHibernate? A może wszyst...
Bazy danych i XML 5647 dni, 35 minut temu 158 źrodło rozwiń
Każdy kto kiedykolwiek stworzył choćby jedną kontrolkę w Compact Framework zauważył, że ilość atrybutów właściwości / klas jest bardzo ograniczona. Praktycznie .NET CF implementuje tylko następujące atrybuty: - DefaultValueAttribute (tylko w wersji jedno parametrowej gdzie można podać wartość) - DesignTimeVisibleAttribute - EditorBrowsableAttribute Brak ten wynika z faktu, iż .NET Compact Framework nie wspiera automatycznie Visual Studio designerów. Aby zapewnić sobie pełen wachlarz atrybutów trzeba...
Mobile development 5713 dni, 17 godzin, 38 minut temu 35 źrodło rozwiń
Trochę o Silverlight i VisualStateManager. Gdy kompletnie zmieniamy wygląd kontrolki, wraz z możliwością zaprojektowania jej na nowo tracimy niestety wszelkie efekty związane ze stanami w jakich ona się znajduje. Tak więc przycisk nie podświetli się ładnie, gdy kursor znajdzie się nad nim ani gdy przycisk zostanie naciśnięty. Jednak jest na to rozwiązanie. Wspomniany na początku VisualStateManager. Możemy go zdefiniować jako część ControlTemplate i za jego pomocą dodać interakcję do naszej nowo udekorow...
Artykuł o atrybucie "DebuggerVisualizer" i co za jego pomocą możemy uczynić. Często debuggujemy nasze aplikacje i często używamy możliwości 'podejrzenia' co dana zmienna zawiera. Niestety w przypadku bardziej skomplikowanych typów to co oferuje nam domyślnie VS nie jest wystarczające.
Artykuł opisuje aplikację mobilną, którą przedstawił Daniel Plawgo i Dawid Cieszyński na pierwszym spotkaniu OLMUG Dzięki wykorzystaniu klasy SMSInterceptionHelper i odpowiednio spreparowanego smsa aplikacja pozwalała na wykonywanie poleceń na drugim telefonie.
Mobile development 5689 dni, 21 godzin, 9 minut temu 161 źrodło rozwiń
Wcześniej prezentowane były już jakieś "extension methods" i w tym artykule znajdują się do nich linki. Okazało się, że istnieje serwis zawierający zbiór takich metod ułatwiających życie/kodowanie :) Mowa tu o www.extensionmethod.net .Metod w serwisie narazie nie jest wiele, ale może znajdziecie coś pożytecznego dla siebie.
Jeśli NIE pasjonują Cię nowe technologie i uważasz, że NIE należy się ich uczyć i lepiej skupić się wyłącznie na utrzymaniu tego, co już kiedyś ktoś przed Tobą napisał, poniższe video NIE jest z pewnością dla Ciebie. Jeśli interesują Cię tylko aplikacje biznesowe i NIE czujesz potrzeby zrobienia czasami czegoś zupełnie innego (tzn. nie związanego z bazą danych i formularzami) również lepiej NIE oglądaj tego. Osoby bojące się złamania panujących konwencji i chwili szaleństwa NIE mają tu czego szukać.
Silverlight 5675 dni, 16 godzin, 39 minut temu 59 źrodło rozwiń