Strona głównaUżytkownik

Damian | użytkownik

Damian
Damian
9 820,28
1144 dni, 4 godziny, 33 minuty temu
16 kwietnia, 2009
dotnetomaniak.pl

Microsoft w ramach ‘Patterns & Practices’ opublikował – ‘Mobile Architecture Pocket Guide’ – przegląd zalecanych praktyk i wskazówek przy projektowaniu aplikacji mobilnych. Przewodnik wcale nie nie wydaje się ‘pocket’ gdyż porusza wszystkie ważne tematy, od architektury aplikacji mobilnych poprzez poszczególne warstwy aplikacji (presentation, business, data access, service) po wskazówki dotyczące komunikacji ze światem zewnętrznym i schematy rozpowszechniania aplikacji.

Mobile Architecture Pocket Guide

Mobile development czwartek, 29 października 2009 17:31:42 GMT Damian 13 spam? źrodło rozwiń

Pojawiła się nowa wersja biblioteki OpenNetCF, rozszerzającej możliwości .NET Compact Framework. Nosi ona numerek 2.3 i oprócz zmian w samej bibliotece została ona przystosowana do pracy z Visual Studio 2008 (niestety nie w pełni). Zmianie uległo również nazewnictwo, obecnie mamy następujące wersje:Community Edition (darmowa)Standard EditionProfessional Edition Porównanie wersji można znaleźć tutaj, natomiast wersję Community można pobrać z tego adresu.

Tagi: OpenNetCF
Dziel się z innymi:
OpenNetCF dla Visual Studio 2008

Mobile development 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 52 źrodło rozwiń

Zauważyłem iż w końcu prowadzone są prace nad programowaniem równoległym dla platformy .NET, wcześniej dostępne tylko w rozważaniach akademickich (czytałem kiedyś bodajże o jakiś rosyjskim projekcie). Paradygmat dobrze już znany programistom C++ (np. implementacja OpenMP).

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Programowanie równoległe w C# ?

Inne 5501 dni, 4 godziny, 48 minut temu Damian 144 źrodło rozwiń

Macie problem z różnych wersjami swoich bibliotek ? Chcielibyście porównać ich API ? Skorzystajcie z Framework Design Studio. Oczywiście to nie wszystkie możliwości narzędzia. Narzędzie wyszło spod ręki Krzysztofa Cwaliny – przeczytajcie notkę na jego blogu.

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Framework Design Studio

Narzędzia 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 19 źrodło rozwiń

Dawno nie przyglądałem się rozwojowi Phalanger-a, ale dziś zobaczywszy na stronę projektu naprawdę jestem pod wrażeniem. Na szybko napiszę tylko tyle – środowisko programistyczne dla PHP (działającego pod .NET Framework) w oparciu o Visual Studio 2008 ! Co więcej – Silverlight :O To tyle na szybko, niedługo postaram się opisać co się działo ostatnio w projekcie i czy można bez problemu migrować z LAMPa na WISN (Windows+IIS+Sql Server+.NET Framework :) ) i oczywiście jakie zalety.

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
PHP dla .NET zintegrowane z VS 2008

Narzędzia 5492 dni, 10 godzin, 14 minut temu Damian 49 źrodło rozwiń

Ilość informacji związanych z telefonem GSM które można uzyskać poprzez .NET Compact Framework jest spora, ale też ograniczona. Jedną z rzeczy których mi brakuje to pokazywanie w telefonie informacji z najbliższego nadajnika – żebym wiedział że jestem w Szczecinie, albo nawet w jakiej dzielnicy, czyli to co normalnie jest w telefonach dostępne. W przypadku mojego smartphone’a (LS KS20) który posiada Windows Mobile 6.0 Pro, jedyna informacja to nazwa operatora (czyli to co .NET Compact Framework udostępni...

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Windows Mobile i lokalizacja z GSM

Mobile development 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 39 źrodło rozwiń

Każdy napewno chciałby zabezpieczyć kod swojego produktu przed wścibskimi oczami. Kod aplikacji napisanej dla platformy .NET można bardzo prosto zdekompilować. Aby się przed tym uchronić można zastosować oprogramowanie który stworzy zdekompilowany kod niemożliwym do odczytania lub wręcz nie pozwoli go zdekompilować (np. dodając jakieś błędne metainformacje, oczywiście tak że aplikacja będzie nadal działać).

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Tani obfuscator dla .NET ?

Inne 5496 dni, 15 godzin, 40 minut temu Damian 129 źrodło rozwiń

ClickOnce Microsoftu wydaje się fajnym pomysłem – zapewnia (teoretycznie) bezproblemową instalację i aktualizację oprogramowania. Ale czy ktoś widział wykorzystanie ClickOnce w jakiejś aplikacji ? Oczywiście mówię o aplikacji przeznaczonej na szersze grono odbiorców – tzn. gdzie w grę wchodzą różne konfiguracje systemów. A przypominam że ClickOnce został wprowadzony z .NET Framework 2.0, a mamy już prawie 4.0…

Tagi: ClickOnce
Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
ClickOnce – fajne, ale…

Inne 5494 dni, 14 godzin, 20 minut temu Damian 268 źrodło rozwiń

Jak ustawić dowolną wysokość wierszy w kontrolce ListView (WinForm, .NET 2.0) ? Najprostsze rozwiązanie – poprzez SmallImageList. Tworzymy obiekt ImageList, ustawiamy wymiary na 1×50 (aby uzyskać wiersze o wysokości 50px) i przypisujemy jako SmallImageList naszego obiektu ListView. Do obiektu ImageList nie musimy dodawać żadnego obrazka – wystarczą wymiary :)

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Wysokość wiersza w ListView

Inne 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 36 źrodło rozwiń

Ukazał się pakiet DTK dla Windows Mobile 6.5. Nie jest to SDK – zawiera m.in. obrazy do emulowania urządzeń opartych o WM 6.5. Z ciekawostek w API WM 6.5 wyróżnić można obsługę gestów dotykowych – wykonamy odpowiedni ruch palcem po ekranie i jakoś można to obsłużyć :)

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Windows Mobile 6.5 DTK

Mobile development 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 32 źrodło rozwiń

Ukazała się druga beta nowego IDE Microsoftu – pobierz VS 2010 beta 2. Na szybko można zauważyć takie zmiany jak nowa strona startowa (trochę bardziej przejrzysta niż w beta 1), nowy styl zaznaczania (w beta 1 można było zaznaczyć również “pustą przestrzeń”, ale kolor był ciekawszy niż taki jak teraz – zwykły niebieski :) ), czy też wizard tworzenia nowego projektu bardziej rozbudowany. Po instalacji VS2010 uruchamia się bardzo fajnie pomyślany Help Library Manager pozwalający ściągnąć dokumentację, czy ...

Źródło: www.zawartko.com
Dziel się z innymi:
Radoslaw Zawartko » Visual Studio 2010 beta 2

Narzędzia 5492 dni, 10 godzin, 14 minut temu Damian 23 źrodło rozwiń

Ostatnio wspomniałem o walidowaniu pól w formularzach, teraz pora przejść do jeszcze fajniejszej funkcjonalności :) a mianowicie wykonywaniu analizy określonej X rzeczy w SharePoint 2010. Dlaczego X? dlatego, że jest to ograniczone tylko do waszej kreatywności :)

Źródło: blog.gutek.pl
Dziel się z innymi:
Analizowanie serwerów SharePoint 2010 z kodu

Inne 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 13 źrodło rozwiń

No proszę. Nie było mnie trzy dni a w polskim Windows Marketplace for Mobile się “dużo” porobiło. Krzychu na PDA.pl ogłosił rewolucję, albo co najmniej mały pucz Marketplace w Polsce nabiera rozpędu – dostępne jest już 7 aplikacji a ja nic o tym nie wiem! No dobra, tak naprawdę to wiem, bo sprawdziłem w sobotę. I od razu jak zobaczyłem nowe programy to ceny mnie tak poraziły, że nie miałem ochoty do dalszego przeglądania. Ale postanowiłem przeczytać opis SPB Radio, bo tylko gdzieś, kiedyś otarłem się o ...

Źródło: jakubflorczyk.pl
Dziel się z innymi:
Jakub Florczyk – Blog o programowaniu .NET » Windows Marketplace dla mobilnych urządzeń – Ja mówić po polski. Ty mnie rozumieć?

Mobile development 5502 dni, 5 godzin, 55 minut temu http://poslinski.net 30 źrodło rozwiń

Już nie pierwszy raz dodawałem web referencję do projektu. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego w solucji nie widać “zawartości” dodanej referencji do usługi. Mówiąc “zawartość” mam na myśli plik z wygenerowaną klasą czy plik zawierający ścieżkę do WDSL’a. W sumie to sensowne posunięcie, bo po co programista ma grzebać we wnętrzu pliku (Reference.cs), skoro jest on wygenerowany wygenerowany “>wygenerowany “>automatycznie i powiązany z usługą. W przypadku zmian po stroni...

Tagi: C#, web reference
Dziel się z innymi:
Web References – pokaż mi swą zawatrość

Inne 5501 dni, 15 godzin, 18 minut temu Damian 23 źrodło rozwiń

Wyrażenia regularne pozwalają także na podmianę tekstu na podstawie podanych wzorców. Klasa Regex posiada metodę Replace umożliwiającą podmianę tekstu. Najprostszy sposób to wywołanie metody, której argumentami są: ciąg wejściowy, wzorzec oraz ciąg, który zostanie użyty do podmiany.

Wyrażenia regularne w C# - podmiana

Inne środa, 28 października 2009 21:07:50 GMT Damian 66 spam? źrodło rozwiń

Otrzymanie sumy kontrolnej MD5 w .NET nie jest operacją trudna, ale na pewno nie tak trywialną jak wywołanie funkcji md5() z innych języków programowania. Najczęściej suma kontrolna przekazywana jest w postaci ciągu znaków liczby szesnastkowej. using System.Security.Cryptography; // :) string MD5Hash(string s) { return BitConverter.ToString( MD5.Create() .ComputeHash(Encoding.Default.GetBytes(s))) .Replace("-",string.Empty) .ToLower(); } Powyższ...

Tagi: C#, hashowanie, MD5
Źródło: blog.rychlik.eu
Dziel się z innymi:
Wyznaczanie MD5 w jednej linii kodu

Inne środa, 28 października 2009 21:07:17 GMT Damian 49 spam? źrodło rozwiń

Wyrażenia regularne to podstawowe narzędzie przy analizie i modyfikacji tekstu. C# też oferuje odpowiednią klasę do używania wyrażeń regularnych. Mowa tu o klasie Regex. Klasy można używać w dwojaki sposób, tworząc obiekty tej klasy lub też korzystać ze statycznych metod. W tych dwóch przypadkach, postępuje się w podobny sposób. Wyszukiwanie tekstu Klasa Regex posiada dwie metody posiadające kilka innych wariantów: Match i Matches. Pierwsza z nich zwraca jedynie pierwszy wynik wyszukiwania w postaci...

Wyrażenia regularne w C#

Inne środa, 28 października 2009 21:06:27 GMT Damian 178 spam? źrodło rozwiń

Jeśli programowałeś choć trochę w .NET-cie wiesz na pewno, jak wygląda Windows Forms. Nie wiem jednak, czy zwróciłeś uwagę na dwie niesamowicie potężne kontrolki - DataGridView i PropertyGrid. Ta pierwsza prezentuje dane tabelaryczne i pozwala je edytować. Można nadawać swoje formatowania kolumnom, wierszom i poszczególnym komórkom. Można też osadzać tam różne kontrolki i tworzyć własne typy komórek. Ta druga prezentuje listę różnego rodzaju właściwości obiektu i umożliwia ich zmienianie za pomocą edytor...

Źródło: regedit.i365.pl
Dziel się z innymi:
DataGridView i PropertyGrid

Inne 5494 dni, 2 godziny, 48 minut temu Damian 180 źrodło rozwiń

Żeby program był elegancki i działał dobrze (zwłaszcza pod Vista...), powinien swoje pliki konfiguracyjne i inne dane trzymać w katalogu C:\Dokuments and Settings\Login\Application Data..., a nie w podkatalogu Program Files, gdzie leży plik wykonywalny. Jak pobrać ścieżkę do tego katalogu w C#?

Źródło: regedit.i365.pl
Dziel się z innymi:
Ścieżka do Application Data w C#

Inne środa, 28 października 2009 21:01:50 GMT Damian 11 spam? źrodło rozwiń

Kiedy piszemy konsolę w postaci zwykłego systemowego okienka z kontrolką RichEdit, powstaje pytanie, czy podczas dodawania nowego komunikatu przewijać ją na dół. Jeśli nie, to będzie denerwujące dla użytkownika, który chciałby stale widzieć najnowsze komunikaty. Jeśli tak, to będzie denerwujące dla tego, kto chciałby przeczytać konkretny komunikat mimo pojawiania się nowych. Co więc zrobić? Przycisk, który pozwoli zablokować przewijanie konsoli?

Tagi: C#, przewijanie
Źródło: regedit.i365.pl
Dziel się z innymi:
Przewijanie konsoli

Inne środa, 28 października 2009 21:01:13 GMT Damian 9 spam? źrodło rozwiń

1 2... 16 17 18 19 20 21... 24 25