Strona głównaUżytkownik

lkurzyniec | użytkownik

lkurzyniec
lkurzyniec
2 979,49
452 dni, 6 godzin, 56 minut temu
25 stycznia, 2010
dotnetomaniak.pl

Dependabot to narzędzie do wykrywania aktualizacji zależności. Jeśli korzystasz z niego w swoim repozytorium GitHub, to poniższy GitHub Action jest dla ciebie, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas. Akcja automatycznie akceptacje oraz scala Pull Request utworzony przez Dependabot bazując na zdefiniowanych typach aktualizacji opartych na Semantic Versioning.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Auto-merge, czyli automatyczne scalanie PR Dependabota | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 482 dni, 9 godzin, 4 minuty temu lkurzyniec 58 źrodło rozwiń

To prawda, istnieje komenda terraform graph, która w połączniku z narzędziem graphviz daje możliwość wygenerowania grafu. Notabene, jest to zalecane podejście. Niestety to podejście było dla mnie niewystarczające, ponieważ mój graf był dość duży, co za tym idzie, poruszanie się po nim było naprawdę trudne/irytujące. Potrzebowałem czegoś więcej.

Tagi: docker, Terraform
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Zwizualizuj kod Terraform | Łukasz Kurzyniec

Cloud 489 dni, 8 godzin, 22 minuty temu lkurzyniec 95 źrodło rozwiń

Boilerplate to kawałek kodu, który w szybki sposób pomaga wystartować pisanie kodu. Pewnego rodzaju szablon. Zamiast startować z pustym projektem i dodawać za każdym razem od nowa te same cegiełki, możemy posłużyć się boilerplatem, który te cegiełki już zawiera. Ostatnimi czasy kilka razy tworzyłem od początku aplikację w .NET Core, a w ramach tej aplikacji odpowiedni zestaw projektów oraz komponentów. Za każdym razem schemat postępowania był bardzo podobny – w jednym projekcie API, w kolejnym projekcie...

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
.NET Core boilerplate, czyli mój projekt wzorcowy | Łukasz Kurzyniec

Architektura 1552 dni, 11 godzin, 38 minut temu lkurzyniec 246 źrodło rozwiń

Ngrok to mała aplikacja, która umożliwia tunelowanie ruchu. Przydatne wtedy, kiedy istnieje potrzeba wystawienia “czegoś” publicznie na świat. Tym “czymś” może być strona www, aplikacja, serwer. Działa to w następujący sposób: uruchomiona aplikacja ngrok.exe łączy się z chmurą ngrok, która akceptuje ruch na publicznym adresie. Otrzymany ruch z publicznego adresu przekazuje do procesu ngrok.exe uruchomionego na naszym komputerze, który dalej przekazuje owy ruch do lokalnej aplikacji/serwera.

Tagi: API, tunel, WebHooks
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
ngrok, czyli tunelowanie ruchu | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 1552 dni, 11 godzin, 38 minut temu lkurzyniec 84 źrodło rozwiń

Pisząc oprogramowanie w .NET Core, które z założenia ma być uruchamiane w chmurze, na pewno będzie podlegało konteneryzacji. Niniejszy wpis nie będzie o tym jak tworzyć kontenery, lecz o tym jak szybko je budować oraz uruchamiać, a w razie konieczności wyłączać i czyścić.

Tagi: bat, cmd, docker, scriptcs
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Docker tip & scripts, czyli jak ja pracuję z kontenerami | Łukasz Kurzyniec

Inne 2056 dni, 10 godzin, 26 minut temu lkurzyniec 149 źrodło rozwiń

Oryginalnie Dangling Commas (lub comma-dangle) to reguła pozwalająca na pozostawienie przecinka przy ostatnim elemencie typu wyliczeniowego, tablicy, czy też obiektu (podczas inicjalizacji). W związku z tym kompilatory oraz lintery w dobrej wierze zezwalają na ten niepoprawny znak przy ostatnim elemencie umożliwiając nam...

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Dyndające przecinki, czyli notacja przecinkowa | Łukasz Kurzyniec

Sztuka programowania 2081 dni, 10 godzin, 20 minut temu lkurzyniec 136 źrodło rozwiń

System nad którym obecnie pracuję wykonuje wiele zapytań do zewnętrznych systemów. Każde zapytanie generuje nie tylko opóźnienie w działaniu aplikacji, ale również dodatkowe koszty. Postanowiliśmy zaimplementować rodzaj cache’u po naszej stronie. Do tego celu potrzebowaliśmy obliczać hash z modelu który przychodził do systemu. Niniejsza notka pokazuje przykładową implementację komponentu do wyliczania hash’a z obiektu.

Tagi: hash, MD5, object
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
ObjectHasher, czyli jak wyliczyć hash z obiektu | Łukasz Kurzyniec

Sztuka programowania 2214 dni, 12 godzin, 10 minut temu lkurzyniec 121 źrodło rozwiń

Programiści .NET od zamierzchłych czasów używali podmiany wersji w pliku AssemblyInfo.cs do uaktualnienia wersji tworzonej aplikacji. To było oczywiste jak stawianie średnika na końcu linii. Jednak czasy się zmieniają, mamy nowe CLI i warto wiedzieć, że można łatwo zmienić numer wersji aplikacji bez dodatkowych narzędzi ani skryptów.

Ustawianie numeru wersji w .NET… i to bez AssemblyInfo.cs | chrisseroka

Sztuka programowania 2267 dni, 20 godzin, 49 minut temu lkurzyniec 303 źrodło rozwiń

Podczas pracy z systemem kontroli wersji czasem zdarza się, że nasz pull request ma konflikty. Konflikty powstają gdy ten sam plik został zmieniony w różny sposób w tym samym miejscu w obu scalanych ze sobą branchach. Wpis ten pokazuje jak ja radzę sobie z konfliktami w systemie Git. TL;DR: Na końcu wpisu znajduje się skrócona instrukcja.

Tagi: conflict, git, rebase
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Git jest git: Rozwiązywanie konfliktów | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2312 dni, 2 godziny, 25 minut temu lkurzyniec 162 źrodło rozwiń

Z LINQPad korzystam niemalże codziennie. Wykonuje w nim dowolny kod języka C#. Zdarza się, że zastępuje mi Visual Studio. Wyparł całkowicie SQL Server Management Studio we wszystkich rodzajach zapytań SQL do bazy danych. LINQPad jest lekki i szybki (w odróżnieniu od VS i SSMS). Jeśli chcesz przekonać się jak bardzo wartościowe jest to narzędzie, to zapraszam do lektury. ...

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
LINQPad – plac zabaw dla developera .NET | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2419 dni, 11 godzin, 21 minut temu lkurzyniec 316 źrodło rozwiń

Ostatnio w projekcie zdarzyło się, że musiałem debugować skomplikowany proces wyliczania, który był zrównoleglony przy pomocy metody Parallel.ForEach(). Moja konfiguracja sprzętowa pozwoliła na uruchomienie kilku wątków naraz co sprawiło, że proces debugowania stał się dość uciążliwy. W różnych, bliżej nieokreślonych momentach, byłem przerzucany pomiędzy różnymi wątkami, a co za tym idzie pomiędzy różnymi kontekstami i miejscami w kodzie.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Parallel debugging – jak sobie radzić | Łukasz Kurzyniec

Programowanie rozproszone 2482 dni, 6 godzin, 55 minut temu lkurzyniec 210 źrodło rozwiń

Jakiś czas temu miałem przyjemność prowadzić zajęcia z ASP.NET Web API w ramach spotkań akademickiej grupy EKA.NET. Na potrzeby tychże spotkań założyłem repozytorium, w którym umieściłem implementację podstawowych funkcjonalności Web API. Po zakończeniu cyklu 3 spotkań postanowiłem dalej rozwijać to repozytorium. Obecnie znajduje się tam cała moja wiedza na temat ASP.NET Web API.

Tagi: API, ASP .NET, web api
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Kompendium wiedzy o ASP.NET Web API | Łukasz Kurzyniec

Sztuka programowania 2514 dni, 20 godzin, 14 minut temu lkurzyniec 292 źrodło rozwiń

Jeśli na co dzień obsługujesz Gita z poziomu konsoli i nie korzystasz z aliasów to popełniasz duży błąd. Aliasy znacząco przyspieszają pracę z Gitem. Zachęcam do zdefiniowania kilku aliasów do najczęściej wykorzystywanych komend i przekonania się, że praca z Gitem może być jeszcze bardziej przyjemna i znacząco szybsza. Pomoże Ci w tym ten wpis, który krótko prezentuje podstawy oraz smaczki aliasów.

Tagi: alias, git
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Git jest git: Alias – co by było krócej, co by było szybciej | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2578 dni, 9 godzin, 26 minut temu lkurzyniec 94 źrodło rozwiń

Była już lista rozszerzeń dla Visual Studio. Teraz przyszła kolej na rozszerzenia dla Visual Studio Code.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Visual Studio Code power-ups | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2622 dni, 20 godzin, 38 minut temu lkurzyniec 277 źrodło rozwiń

Pracuję w strategii branch per feature. Co za tym idzie, na koniec każdego sprintu w lokalnym repozytorium mam sporo branchy, które stają się niepotrzebne. Wprowadza to niepożądany bałagan. Usuwanie każdego brancha z osobna to mozolna praca. Poniższa komenda pomaga mi usunąć niepotrzebne branche.

Tagi: branch, git
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
GIT jest git: Usuwanie wielu branchy | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2649 dni, 20 godzin, 40 minut temu lkurzyniec 187 źrodło rozwiń

W branży IT pracuje się nieustannie przy komputerze. “Blaszak” towarzyszy nam cały czas i wciąż. Co za tym idzie, przynajmniej 1/3 naszego dnia spędzamy wpatrując się w ekran. Zapewne każdy z nas ma własne sposoby na radzenie sobie z tym problemem. Ja mam dwa. Dwa programy, które pomagają mi (a przynajmniej tak mi się wydaje) utrzymać oczy w nie gorszej kondycji. Do zapoznania się z nimi zachęcam wszystkich tych, którzy na co dzień pracują dużo przy komputerze.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Ni szkiełkiem, lecz okiem, czyli o oczy trzeba dbać | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2714 dni, 18 godzin, 40 minut temu lkurzyniec 268 źrodło rozwiń

Sytuacja jest prosta – chcemy wycofać ostatni, już push’nięty commit z repozytorium. Aby tego dokonać należy...

Tagi: commit, git
Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
GIT jest git: Cofnięcie wypchniętego commita | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2729 dni, 6 godzin, 39 minut temu lkurzyniec 385 źrodło rozwiń

Zwiększ komfort pracy z Visual Studio! Oto kolejna lista przydatnych rozszerzeń dla tego IDE. .ignore to wsparcie dla wszystkich plików typu .ignore (.gitignore, .hgignore, .npmignore, .eslintignore, itd.). EditorConfig – wsparcie dla projektu EditorConfig w Visual Studio. Multi Select Mode pozwala edytować wiele miejsc w jednym ...

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Visual Studio pump up! (vol. 2) | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2739 dni, 3 godziny, 43 minuty temu lkurzyniec 364 źrodło rozwiń

Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy to Maksymilian i Augustyn pracowali nad NoteeFY (żółte karteczki w chmurze), postanowiłem również i w tym roku przyjąć pod swoje skrzydła praktykantów z Politechniki Wrocławskiej. Na początku, jak zawsze w takich sytuacjach, miałem niemałe obawy, czy na pewno dam radę stanąć na wysokości zadania i poprowadzić zespół do stworzenia dobrej aplikacji. Finalnie, po miesiącu czasu, mogę z czystym sumieniem powiedzieć – tak, daliśmy wszyscy świetnie radę!

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
Internship adventure, czyli moja przygoda z praktykami | Łukasz Kurzyniec

Inne 2752 dni, 7 godzin, 24 minuty temu lkurzyniec 114 źrodło rozwiń

SQL Server Management Studio (SSMS) to środowisko do zarządzania bazą danych Ms SQL. Niestety niewiedzieć czemu, IntelliSense w tym IDE działa bardzo, bardzo przeciętnie. Zmusiło mnie to do poszukiwań narzędzia, które wypełni tę lukę. Długo szukałem i w końcu znalazłem. Wreszcie mam rozwiązanie, które satysfakcjonuje mnie na tyle, że mogę go zaliczyć do grona Niezbędnika developera.

Źródło: kurzyniec.pl
Dziel się z innymi:
ApexSQL Complete – IntelliSense dla SSMS | Łukasz Kurzyniec

Narzędzia 2819 dni, 12 godzin, 44 minuty temu lkurzyniec 213 źrodło rozwiń

1 2 3

Najaktywniejsi w tym miesiącu