Dzisiaj czas na kolejny wpis poświęcony wzorcom kreacyjnym, a konkretnie na omówienie wzorca projektowego Builder. Builder jest wzorcem, który dzieli implementację obiektu na etapy.
Strona głównaUżytkownik
igorzysko | użytkownik
Architektura 2281 dni, 5 godzin, 11 minut temu 105 źrodło rozwiń
Web service jest usługą sieciową, czyli usługą udostępnioną w ramach sieci www w celu odbierania i dostarczania określonych danych, w określony sposób, przez określony protokół. Najczęściej stosowanymi web service’ami są te wykorzystujące SOAP i REST.
Z MongoDB pierwszy raz zetknąłem się kilka miesięcy temu, kiedy to zacząłem projekt właśnie osadzony w klimacie tej bazy danych. Jako .NET-owiec pracowałem wcześniej tylko z relacyjnymi bazami danych SQL, był to głównie MSSQL wraz ze środowiskiem SMS, czyli Server Management Studio. MongoDB zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, a o tym
Bazy danych i XML 2301 dni, 5 godzin, 6 minut temu 113 źrodło rozwiń
Powershell to, zgodnie z definicją znajdującą się w dokumentacji na stronie Microsoft, open-source owe, czyli ogólnodostępne narzędzie – interpretator komend lub też powłoka linii komend oraz dodatkowo język skryptowy. Powershell to taka alternatywa dla klasycznego windows’owego cmd, czyli command line, natomiast też zgodnie z powyżej podaną definicją, jest znacznie bardziej rozbudowany.
Na każdym etapie swojej kariery programista patrzy na interfejsy zupełnie inaczej. Programista rozpoczynający przygodę z programowaniem nawet jeśli zrozumie technikę działania interfejsów, to prawdopodobnie w perspektywie całej architektury aplikacji nie będzie do końca przekonany o sensie ich używania. Starszy programista z kolei dostrzeże wiele ich zalet, a wręcz konieczność ich stosowania..
Sztuka programowania 2312 dni, 4 godziny, 29 minut temu 242 źrodło rozwiń
Chmura Azure ma dwa podstawowe oblicza, a właściwie sposoby na tworzenie rozwiązań. Ci, którzy mieli okazję tworzyć chmurowe aplikacje, zapewne mają świadomość tego, że po wejściu na strony z tutorialami na MSDN, wiele z nich ma kilka różnych sposobów na implementację jednego rozwiązania.
Dzisiaj przeskakuję na ścieżkę front-end. Powiem Wam o TypeScript, czyli mówiąc ogólnie języku programowania leżącym u podstaw Angular 2.0. Wspomnę tylko, że TypeScript poznawałem w środowisku Visual Studio Code.
Czym jest Angular? Kiedy programista styka się z tą technologią w swojej pracy? Czy Angular jest wyłącznie frameworkiem front-end’owym? Jaki związek ma Angular z popularnym już frameworkiem i wzorcem architektonicznym MVC? Zapraszam Was do przeczytania artykułu opublikowanego na blogu firmy, w której pracuję. Postaram się w nim odpowiedzieć na pytanie, dlaczego programista back-end’owy może żyć w zgodzie właśnie z Angular.
W tym wpisie, kolejnym z serii dotyczącej kreacyjnych wzorców projektowych, omówię wzorzec projektowy Prototype – Prototyp. Prototyp, zgodnie z intuicją, ma za zadanie dostarczyć jakiś pierwotny obiekt, który potem wykorzystamy do konkretnych celów. Tym celem będzie tworzenie obiektów interesujących klienta.
Architektura 2360 dni, 5 godzin, 12 minut temu 99 źrodło rozwiń
Wprowadzenie Dzisiaj przedstawię Wam temat wzorców projektowych, a głównie pierwszy wzorzec projektowy, który wybrałem jakim jest Metoda fabryczna – Factory Method. Powiem, czemu je stosować, jakie istnieją rodzaje wzorców projektowych, jakie istnieją poszczególne wzorce projektowe, a na samym końcu wpisu zamieszczę przykładową implementację danego wzorca w języku C#. Wzorzec projektowy jest pewnym schematem, ogólnym rozwiązaniem pewnego problemu, na podstawie którego powstaje potem konkretna implementa...
Architektura 2362 dni, 4 godziny, 59 minut temu 131 źrodło rozwiń