W końcu jest⚠️⚠️⚠️ Drugi odcinek #StandardowePytaniaRekrutacyjne właśnie wjechał na Youtube. Tym razem cała masa mięcha. Czy wiesz czym jest SOLID? Rozumiesz czym jest Zasada podstawienia Liskov? Wiesz jak zastosować te wszystkie zasady w praktyce? Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to zapraszam. Wszystko wyjaśnione na przykładach. Doświadczonych kolegów też bardzo zapraszam do dyskusji. Chętnie poznam Wasze zdanie na temat przykładów.
Strona głównaUżytkownik
wildcat89 | użytkownik
Sztuka programowania 1808 dni, 7 godzin, 49 minut temu 153 źrodło rozwiń
Czyli pierwsze pytanie z serii #StandardowePytaniaRekrutacyjne. Jaka jest różnica pomiędzy interfejsem, a klasą abstrakcyjną. Obejrzyj i zwiększ swoje szanse na zmianę pracy.
Sztuka programowania 1820 dni, 7 godzin, 16 minut temu 208 źrodło rozwiń
Kilka już lat temu pomyślałem sobie o tym, że dobrze byłoby się dokształcać w czasie wolnym. Oprócz doświadczenia w kodzie chciałem poznać dobre praktyki, zasady które pozwolą mi być lepszym programistą. Szukałem wtedy jakie książki powinien przeczytać każdy programista. Były tam pozycje takie jak Clean Code, Clean Coder, czy Head First Design Patterns. Różne źródła podawały różne pozycje. Oprócz jednej… Pragmatyczny programista Od czeladnika do mistrza. Ta książka była wszędzie.
Sztuka programowania 2607 dni, 10 godzin, 2 minuty temu 198 źrodło rozwiń
JavaScript varami żyje. Zmienne tam są wszędzie i są niemal wszystkim. Jako zmienną możemy zadeklarować liczbę, napis, a nawet funkcję. Do tego oczywiście dojdziemy (i wtedy będzie naprawdę ciekawie), ale dobrze by było poznać podstawy deklaracji, czasu i zakresu życia takich zmiennych.
Dzisiaj kilka słów na temat HTMLowych API, które swego czasu szumnie były opisywane, a dzisiaj już widać, że nie do końca się to wszystko sprawdziło i z trzech które dzisiaj opiszę właściwie tylko jedno jest regularnie przez programistów używane.
Aplikacje mobilne mają to do siebie, że używane są na smartfonach albo tabletach, które nie zawsze mają dostęp do Internetu. Kiedy tworzymy strony internetowe to zakładamy, że użytkownik ma połączenie sieciowe i nie musimy się martwić za bardzo utratą takiego połączenia. Przy urządzeniach mobilnych sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie lokalnej bazy danych na urządzeniu w której możemy trzymać dane które później się synchronizują, albo są specyficzne dla konkre...
Daj się poznać 2017 2790 dni, 8 godzin, 9 minut temu 32 źrodło rozwiń
Po kilku postach związanych z grafiką i mediami pora na trochę CSSa. Cieszę się, że w końcu do tego dochodzę, bo tak jak canvasa, svg czy nawet video i audio zdarza się używać niezwykle rzadko tak dzisiejszy temat jest dla większości web developerów chlebem powszednim i mam wrażenie, że nie zawsze wszyscy używają atrybutów czy metod tutaj opisanych w sposób świadomy i przemyślany.
Daj się poznać 2017 2795 dni, 20 godzin, 13 minut temu 27 źrodło rozwiń
Plan na ten tydzień był prosty. Podszkolić się z Commandów, dołożyć kolejną cegiełkę do funkcjonalności pod tytułem wyświetl zadania konkretnego projektu, więc trzeba było też ogarnąć nawigację pomiędzy stronami w Xamarinie. Brzmi całkiem przyjemnie. Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że wszystkie plany trzeba zredefiniować. Wszystko zaczęło się w poniedziałek (bo jakby inaczej). ...
Daj się poznać 2017 2797 dni, 5 godzin, 35 minut temu 41 źrodło rozwiń
Rysowanie – canvas i SVGKajetan Duszyński Rysowanie na stronach internetowych jest często bardzo przydatne. Możemy chcieć wyświetlić wykresy, które będą renderowane na podstawie danych ze strony, albo tworzyć dodatkowe animacje, które mają uatrakcyjnić wygląd strony. Oczywistym jest, że dla większości problemów powstały już odpowiednie biblioteki, które robią większość rzeczy za nas. Warto jednak wiedzieć co może siedzieć w środku takiej biblioteki ...
Daj się poznać 2017 2802 dni, 20 godzin, 26 minut temu 24 źrodło rozwiń
Kolejny tydzień zmagań z Xamarinem i to przez wielkie Z. Czuję się pisząc ten projekt jak na samym początku mojej kariery. Wszystko jest nowe, wszystko inne, wszystko fascynujące. Nie sądziłem, że ten projekt będzie mi dawał tyle przyjemności. Dzisiaj trochę o zakładkach (tabach) i o problemach z API Nozbe. Celem na ten tydzień tak jak w ostatnio wspominałem było to żeby połączyć się ze swoim kontem na Nozbe
Daj się poznać 2017 środa, 15 marca 2017 14:47:38 GMT 31 spam? źrodło rozwiń
Umieszczanie mediów na stronach internetowych to temat śliski. Umieszczając plik dźwiękowy, albo wideo na stronie po pierwsze zwiększa nam czas ładowania strony, a po drugie to właściwie nie ma dużego sensu w związku z tym, że wszystko jest na YouTubie 🙂 Tak czy inaczej jest to część przygotowań do egzaminu więc trzeba to przerobić.
Daj się poznać 2017 2809 dni, 5 godzin, 43 minuty temu 41 źrodło rozwiń
Drugi tydzień konkursu więc wypadałoby zacząć na poważnie kodowanie. Problem tylko taki, że na stworzeniu projektu moja wiedza na temat Xamarina się kończy. Oj ten projekt nie będzie taki prosty jakby się mogło wydawać 🙂 Pora na poznanie MVVM i ogarnięcie jak się poruszać w Formsach.
Daj się poznać 2017 2812 dni, 6 godzin, 54 minuty temu 67 źrodło rozwiń
No i stało się. Daj Się Poznać 2017 wystartowało więc trzeba zacząć ostre kodzenie i pisanie. W końcu też chętnie podzielę się z Wami tym co planuję przygotować w tym roku. Od kilku lat mówię, że programistą jestem nie tylko po to żeby chodzić do pracy i zarabiać kasę, ale również dlatego, że dzięki temu mogę sam sobie stworzyć narzędzia które ułatwiałyby mi codzienne sprawy. W związku z tym plan jest taki, że powstanie na Androida i iOSa tzw. Time Tracker
Daj się poznać 2017 2819 dni, 7 godzin, 20 minut temu 32 źrodło rozwiń
Ostatnio poznaliśmy między innymi nowe znaczniki używane w HTML5. Dzisiaj w kolejnej części moich zapisków z nauki do egzaminu pobawimy się trochę więcej częścią z nich, spróbujemy użyć trochę JavaScriptu.
Daj się poznać 2017 2819 dni, 7 godzin, 20 minut temu 40 źrodło rozwiń
W dwóch dotychczasowych postach w tym roku zapewniłem, że będę się w tym roku przygotowywał do egzaminu 70-480 Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3. Słowo się rzekło, pora na konkrety. W dzisiejszym wpisie opiszę dokładnie Tworzenie struktury dokumentu HTML5, które jest częścią punktu Wdrożenie i edycja struktur i obiektów dokumentu. Zapraszam do wspólnej nauki 🙂 Wdrożenie i edycja struktur i obiek...
Pierwszy post z serii przygotowań do egzaminu 70-480 Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3. W poście informacje dotyczące nowej ścieżki certyfikacji i zbiór materiałów do nauki.
Kiedy zaczynałem prace nad Social Cooking myślałem, że wszystko mam w głowie i jak spiszę sobie tylko funkcjonalności, które chce dać użytkownikom to wystarczy do stworzenia całego systemu. Ostatnio jednak zacząłem implementować pierwsze widoki, pierwsze moduły i bardzo szybko okazało się, że jestem w błędzie.
Daj się poznać 2016 3132 dni, 10 godzin, 3 minuty temu 63 źrodło rozwiń
Pierwsze dwa to jedne z ulubionych (a może dla niektórych znienawidzonych) skrótów w świecie IT. Trzecie to zagadnienie, które jest trochę jak UFO wszyscy o nim mówią, ale mało kto widział. Dzisiaj krótko, ale istotnie na ten temat w Social Cooking.
Daj się poznać 2016 3129 dni, 8 godzin temu 287 źrodło rozwiń
Pierwszy funkcjonalny moduł w portalu SocialCooking tworzony na potrzeby konkursu Daj Się Poznać. Opis implementacji uploadu plików zarówno od strony AngularJS jak i WebAPI.
Daj się poznać 2016 3138 dni, 7 godzin, 33 minuty temu 82 źrodło rozwiń
Krótki artykuł o tym w jaki sposób organizować kod w projekcie Angularowym. Kilka rozwiązań na to w jaki sposób nazywać foldery i pliki tak aby projekt był lepiej zarządzany.
Daj się poznać 2016 3145 dni, 21 godzin, 59 minut temu 104 źrodło rozwiń