Strona głównaUżytkownik

eko1495 | użytkownik

eko1495
eko1495
7
4119 dni, 21 godzin, 24 minuty temu
1 grudnia, 2012
dotnetomaniak.pl

Ignorancja to słabość Ostatnio przeglądałem T-SQL kod w którym została użyta pewna siermiężna acz użyteczna konstrukcja (użyteczna w poprzednich wersjach SQL Server'a, tak od 2005 w dół). Zapytałem się autora kodu, czy przypadkiem nie używają MS SQL Server 2008, otrzymałem pozytywną odpowiedź "nawet w wersji R2". Kod który prezentuje ogólny zarys problemu znajduje się poniżej. Przykłądowa implementacja wstawia rekord do tabeli jeśli jeszcze on nie istnieje, w innym wypadku aktualizuje wartości wybranych...

Tagi: merge, T-SQL
Dziel się z innymi:
Blog Maksymiliana Mulawy: Wymienię IF/EXISTS/SELECT/UPDATE/INSERT na MERGE

Bazy danych i XML 4554 dni, 6 godzin, 8 minut temu Paweł Łukasik 256 źrodło rozwiń

W SQL Server aż do najnowszej wersji brakowało mechanizmu pozwalającego na stronicowanie wyników zapytań. W najnowszej wersji języka T-SQL pojawiły się polecenia OFFSET i FETCH, które umożliwiają wygodne stronicowanie danych zwracanych przez zapytanie.

Tagi: sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – stronicowanie wyników (OFFSET, FETCH) « Developer notes

Bazy danych i XML 4377 dni, 6 godzin temu psz750 148 źrodło rozwiń

Od .NET 2.0 dostępna jest klasa SqlBulkCopy, która pozwala na efektywne ładowanie dużych zbiorów danych do bazy SQL Server. Główną zaletą tej klasy jest wydajność operacji kopiowania danych...

Tagi: .Net, C#
Dziel się z innymi:
Efektywne ładowanie danych do bazy – klasa SqlBulkCopy « Developer notes

Bazy danych i XML 4373 dni, 20 godzin, 11 minut temu psz750 198 źrodło rozwiń

Jedną z nowości w SQL Server 2012 jest polecenie THROW służące do wywoływania wyjątków. Działa ono podobnie do znanej wcześniej funkcji RAISERROR. Zgodnie z MSDN w najnowszej wersji języka T-SQL zalecane jest stosowanie THROW zamiast RAISERROR. Omawiane polecenie ma dwa zastosowania...

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – obsługa błędów i polecenie THROW « Developer notes

Bazy danych i XML 4355 dni, 6 godzin, 18 minut temu psz750 293 źrodło rozwiń

W najnowszej wersji SQL Server pojawił się mechanizm sekwencji. Sekwencje w swoim działaniu przypominają Identity z tą różnicą, że ich działanie nie ogranicza się do pojedynczej tabeli. Utworzona sekwencja jest globalnym obiektem bazy danych i może być wykorzystywana w wielu tabelach, ponadto można w łatwy sposób zarządzać nią z poziomu języka T-SQL.

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – sekwencje « Developer notes

Bazy danych i XML 4346 dni, 13 godzin, 25 minut temu psz750 195 źrodło rozwiń

W SQL Server 2012 polecenie EXECUTE rozszerzone zostało o dodatkową opcję WITH RESULT SETS. Pozwala ona na określenie oczekiwanej struktury danych zwracanych przez zapytanie lub procedurę składowaną. Jeżeli zwrócony wynik nie będzie zgodny z określoną definicją wygenerowany zostanie wyjątek. Omawiana opcja umożliwia także nadanie własnych nazw kolumnom wynikowego zbioru danych.

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – WITH RESULT SETS « Developer notes

Bazy danych i XML 4340 dni, 1 godzinę, 13 minut temu psz750 183 źrodło rozwiń

W najnowszej wersji SQL Server język T-SQL wzbogacony został o kilka nowych funkcji analitycznych. Są to tzw. funkcje okienkowe operujące na podzbiorach (oknach danych tworzonych klauzulą OVER) głównego zbioru zwróconego przez zapytanie. Zanim przejdę do omówienia wspomnianych funkcji pokażę co zmieniło się w samym poleceniu OVER.

Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – funkcje analityczne « Developer notes

Bazy danych i XML 4315 dni, 13 godzin, 20 minut temu psz750 246 źrodło rozwiń

Od wersji SQL Server 2005 w języku T-SQL dostępne jest polecenie output. Możemy dołączyć je do instrukcji insert, update, delete lub merge w celu uzyskania informacji o rekordach przetworzonych w wyniku ich działania. Informacje te udostępniane są przez dwa zbiory danych: inserted oraz deleted – ich struktura odpowiada tabeli, na której wykonywana jest dana operacja.

Dziel się z innymi:
T-SQL: Polecenie output – odczyt informacji o przetworzonych rekordach « Developer notes

Bazy danych i XML 4246 dni, 8 godzin, 33 minuty temu psz750 106 źrodło rozwiń

W dzisiejszym temacie zajmę się omówieniem poleceń ROLLUP, CUBE oraz GROUPING SETS. Polecenia te umieszczane są w klauzuli GROUP BY i pozwalają na wygenerowanie odpowiednich grupowań w celu agregacji danych.

T-SQL: Grupowanie danych przy użyciu poleceń ROLLUP, CUBE oraz GROUPING SETS « Developer notes

Bazy danych i XML 4213 dni, 11 godzin, 56 minut temu psz750 319 źrodło rozwiń

Konferencja MTS 2012 już za nami. Jest co wspominać. Miło było być uczestnikiem tego wydarzenia. Jak co roku, również tym razem największą wartość dla mnie miały dwie rzeczy: możliwość spotkania ludzi dzielących podobne pasje i zainteresowania (a tym razem często także i interesy!) oraz merytoryka prezentacji.

Źródło: sqlgeek.pl
Dziel się z innymi:
MTS 2012 – Po konferencji + materiały z sesji o T-SQL «  SQLGeek.pl

Bazy danych i XML 4184 dni, 1 godzinę, 44 minuty temu PaSkol 110 źrodło rozwiń

In one of my companies on of the first tasks was to create appllication, that will show which ORM will be the best choice for my team ( in terms of performance, support and features). Main focus of this task was performance. My company has a online shop that is generating a huge ammout of queries. This was an important task, because we planned to redesign whole project with ORM in order to improve efficiency and get rid off all the complex stored procedures with business logic. I selected...

[EN] ORM Series : Performance Part I : NHibernate, EF, OpenAccess, XPO Devexpress | Pawel Sawicz .NET blog

Bazy danych i XML 4117 dni, 6 godzin, 2 minuty temu pawelsawicz 221 źrodło rozwiń

Najaktywniejsi w tym miesiącu