Recently I implemented a full working app using only functions. 4$, that was all that I needed to pay for the whole month after running some synthetic load through the app. I spent a few additional hours just to make it 3$ next month. You could ask, what’s the reason. Read along
Strona głównaUżytkownik
Scooletz | użytkownik
A więc chcesz użyć Service Fabric i od samego począku zastanawiasz się w jaki sposób uczynić Twój cluster bardziej wydajnym. Zauważasz opcję konfiguracji ListenOnSecondary i włączasz ją. Aplikacja zaczyna działać szybciej, ale po pewnym czasie pojawiają się błędy. Jakie? O tym w artykule.
Architektura 2628 dni, 18 godzin, 2 minuty temu 42 źrodło rozwiń
Czy Snapshot Isolation to idealny sposób na rozwiązanie wszystki problemów z Twoją bazą? Jakie anomalie możemy napotkać używając go i na co trzeba uważać? Zapraszam do lektury
Architektura 2641 dni, 18 godzin, 5 minut temu 59 źrodło rozwiń
Model async-await stał się już na tyle popularny, że zna go każdy developer. Co jednak, kiedy mamy przypadek, w którym kontynuację wykonania powinniśmy wykonać teraz albo nigdy. Czy możemy w jakiś sposób stworzyć lepsze rozwiązanie, które dalej będzie wspierało magię kompilatora schowaną za async-await? Zapraszam do lektury
Architektura 2741 dni, 6 godzin, 38 minut temu 202 źrodło rozwiń
Saga ma wiele nazw. Znana jest również jako process manager lub orkiestracja. O ile samodzielne wywołania serwisów nie są problemem, o tyle poprawne i sprawne zaimplementowanie operacji Delay, tak aby przetrwała restarty procesu i poprawnie obsłużyła upływający czas nie jest takie proste. Zachęcam do lektury i spojrzenia na opóźnienia pod nieco innym kątem.
Architektura 2747 dni, 4 godziny, 12 minut temu 52 źrodło rozwiń
A więc chcesz zamówić hotel i lot na wycieczkę. Wszystko odwleczone o jeden dzień (bo skoro można, to czemu nie zacząć jutro)? Jak opisać to w kodzie? W jaki sposób wyrazić połączenie tych wielu usług? Jak prosto, wykorzystując obecne w C# twory, ubrać to w zwięzły kawałek kodu.
Architektura 2752 dni, 4 godziny, 33 minuty temu 80 źrodło rozwiń
Niestety, pomimo coraz większej adopcji chmury publicznej, często zapominamy o jej pewnym aspekcie, związanym z tym, w jaki sposób naszą aplikację zaprojektowaliśmy. Co z tym zrobić i jak zadbać aby biznes nie smucił się po otrzymaniu rachunku za usługi? O tym, w poście poniżej.
A więc dalej modelujesz swoją domenę. Który agregat powinien odpowiadać za obsłużenie danego zdarzenia? Do którego agregatu przynależy dane zdarzenie? Zapraszam do lektury
Architektura 2781 dni, 17 godzin, 3 minuty temu 42 źrodło rozwiń
Kiedy szacujesz rozmiar danych przechowywanych w swoim klastrze Service Fabric, łatwo jest przekroczyć pojemność dysku, szczególnie jeśli mówimy o instancjach na Azure, gdzie D2 dostarcza zaledwie 100 GiB. 100 GiB to może niemało, ale co zrobić w przypadku, gdy chcemy uruchomić wiele aplikacji? W jaki sposób nie zderzyć się ze ścianą "braku miejsca"?
A więc modelujesz swoją domenę. W Twoim modelu masz agregat, który okresowo jest niezwykle obciążany przez użytkowników systemu. W jaki sposób do tego nie dopuścić? Jak przearanżować model tak, aby łatwiej obsługiwał takie sytuacje? Zapraszam do lektury #TopDomainModel
Architektura 2787 dni, 5 godzin, 15 minut temu 101 źrodło rozwiń
Podczas pracy nad moim nowym projektem SewingMachine zacząłem zastanawiać się, czy w szczególnych wypadkach, serializacja obiektów nie mogłaby zachodzić szybciej. Zachęcam do poznania podejścia, które pozwala na 10x (słownie: dziesięć razy) szybszą serializację, zgodną z formatem protobuf-net.
Tworzenie puli obiektów to częsta praktyka stosowana w bibliotekach serializujących. We wpisie sprawdzam, czy używanie takiego podejścia dla małego bloku pamięci jest efektywne i czy nie lepiej użyć niskopoziomowego słowa kluczowego stackalloc.
Sztuka programowania 2800 dni, 3 godziny, 50 minut temu 93 źrodło rozwiń
Service Fabric to uniwersalna platforma do hostowania i zarządzania usługami i aplikacjami, używana zarówno w Azure jak i "na premisach". Zachęcam do zapoznania się ze sposobem, w jaki hostowane są aplikacje napisane jako serwisy Service Fabric.
W jaki sposób tworzyć procesy, które nie zawodzą? Procesy, które odporne są na awarie, brak prądu. Procesy, które są w stanie wrócić do miejsca w którym zostały przerwane i dalej realizować przeznaczone im zadanie. O tym i o sprytnym budowaniu procesów przy wykorzystaniu async-await w artykule poniżej.
Architektura 2808 dni, 18 godzin, 6 minut temu 49 źrodło rozwiń
Jak przechowywany jest stan w serwisach Service Fabric? Czy aktorzy i serwisy stanowe to coś innego, czy może instnieje wspólny mianownik. O tym i kilku innych rzeczach w najnowszym wpisie.
Programowanie rozproszone 2816 dni, 17 godzin, 43 minuty temu 80 źrodło rozwiń
W poprzednim tygodniu uruchomiliśmy drugą edycję Unconference Warszawskiej Grupy .NET. Samo spotkanie dogrywaliśmy na podobnych jak ostatnio zasadach: kilka osób ze zgłoszonymi wcześniej tematami, moderatorzy w liczbie wystarczającej do obsłużenia wszystkich grup i flipboardy, po jednym na każdą grupę. Chwilkę, chwilkę. Flipboardy?
Króto i treściwie o tym, dlaczego Twój feedback dla prelegenta czy blogera to dla niej/niego tak ważna rzecz.
Niezależnie od tego czy słyszałaś/-eś o "Architekturze sprzedającej opcje na późniejszą zmianę" zapraszam do nieco innego spojrzenia na decyzje podejmowane przy tworzeniu fundamentów naszych systemów. Które z opcji są prawdziwą podporą naszej architektury, a które wyłącznie dodatkiem? Zachęcam do lektury
Architektura 2825 dni, 22 godziny, 42 minuty temu 108 źrodło rozwiń
Zapraszam do polemiki z zarzutami wobec event sourcingu. Jak w każdym podejściu, odpowiednio zastosowane, w otoczeniu dobrze dobranych komponentów pozwala na wiele. Złe wybory narzędzi powodują zupełnie odwrotny efekt.
Architektura 2833 dni, 15 godzin, 52 minuty temu 63 źrodło rozwiń
Być może pracujesz w firmie, w której nie wykorzystujecie chmury publicznej albo nie widzisz obecnie potrzeby uczenia się na temat chmury publicznej. Zapraszam do zapoznania się z artykułem, w którym pokażę Ci dlaczego powinieneś zmienić swoje podejście i dać chmurze szasnę.
Architektura 2836 dni, 16 godzin, 46 minut temu 62 źrodło rozwiń