Strona głównaUżytkownik

paduda | użytkownik

paduda
paduda
20 336,33
4350 dni, 20 godzin, 8 minut temu
28 lutego, 2009
dotnetomaniak.pl

Dziś o animacjach. Chyba jednej z ciekawszych i rozbudowanej nowości, która pojawiła się w WPF'ie. Dzięki animacjom, nawet zieloni w tym temacie developerzy mogą stworzyć poruszające się interface'y. Animacje tworzy się w dosyć intuicyjny sposób, ale po kolei.

Dziel się z innymi:
.NET blog: 70-502 (WPF) Przygotowania...nr 19 - Animacje

Windows 5651 dni, 11 godzin, 7 minut temu paduda 151 źrodło rozwiń

Artykuł opisuje zagadnienia związane z równoczesnym dostępem do wspólnych elementów przez wiele wątków oraz możliwe konflikty - w języku C#. Nie znajdziecie tu natomiast podstaw wielowątkowości w C#, zakładam iż te są już znane. Przykłady napisane jako proste aplikacje konsolowe – krótkie i zwięzłe bez nadmiaru niepotrzebnych informacji (jednak na tyle samodzielne, że można je bez problemu odpalić przez zwykłe skopiowanie).

Źródło: 4programmers.net
Dziel się z innymi:
C sharp :: Bezpieczny dostęp do danych - 4programmers.net

Programowanie rozproszone 5651 dni, 11 godzin, 7 minut temu paduda 149 źrodło rozwiń

Artykuł omawia czynności, które pozwalają na przyspieszenie generowania dokumentacji przy użyciu Sandcastle.

Dziel się z innymi:
3 sposoby na przyśpieszanie wolnego Sandcastle | Polishwords Blog

Inne 5664 dni, 22 godziny, 30 minut temu paduda 44 źrodło rozwiń

Jest… super irytujące :) a dokładnie mówiąc IMO jest Bugiem. Normalnie jak macie pole tekstowe, na którym nie ma fokusu, i klikniecie zaznaczanie tekstu od końca to zaczniecie tekst zaznaczać od końca… w VS2010 przy deklaracji projektu jest na odwrót. Jak klikniecie na pole od końca to zaznacza się tekst od początku. To samo tyczy możliwości zmiany tekstu w połowie pola. Znów wasz kursor powędruje na początek.

Źródło: zine.net.pl
Dziel się z innymi:
.neting in the free world : VS2010 – Zaznaczanie tekstu

Narzędzia 5684 dni, 10 godzin, 29 minut temu paduda 23 źrodło rozwiń

Standard i powiązane z nim specyfikacje OPC Unified Architecture (OPC UA) powstawały przez pięć lat, w lutym tego roku zostały wreszcie opublikowane. Niemal od samego początku prac nad specyfikacjami trwały prace grupy "Early Adopters", której zadaniem było zaimplementowanie OPC UA w prawdziwym oprogramowaniu. Jako platforma, wybrana została platforma .NET, a język to C#. W ten sposób powstał pakiet SDK, który w zeszłym miesiącu (2009-03-22) udostępniony został na stronach OPC Foundation. Aby ułatwić im...

Maciej Zbrzezny: OPC Unified Architecture (OPC UA), pakiety SDK (.NET, java) i inne oprogramowanie

Programowanie rozproszone 5731 dni, 8 godzin, 3 minuty temu paduda 65 źrodło rozwiń

Maciej Zbrzezny omawia różnice pomiędzy kodem zarządzalnym i niezarządzalnym oraz sposoby komunikacji między nimi. Tekst jest podzielony na części i po teoretycznym wstępie przedstawione są przykłady wywołań między-platformowych. Artykuł opisuje również możliwości tworzenia i obsługi elementów COM/DCOM z poziomu platformy .NET, a kończy się przykładami opisującymi możliwości implementacji technologii OPC na platformie .NET.

Tagi:
Dziel się z innymi:
OPC, DCOM, .NET i C# w jednym stali domu

Inne 5766 dni, 9 godzin, 48 minut temu paduda 59 źrodło rozwiń

1 2... 13 14 15 16 17

Najaktywniejsi w tym miesiącu