Tym razem troche o Memory Profilingu.
Strona głównaUżytkownik
turek | użytkownik
Niniejszy artykuł ma przedstawić absolutne minimum na temat zachowania Garbage Collectora i kasowania nieużywanych obiektów z pamięci za pomocą metody Dispose().
Metoda SQL CLR, która potrafi zweryfikować czy użytkownik podaje właściwe dane logowania Google. Przydatne jeżeli chcesz umożliwić swoim użytkownikom zalogowanie się poprzez konto Google.
Bazy danych i XML 5316 dni, 3 godziny, 40 minut temu 87 źrodło rozwiń
Jakiś czas temu Gutek opublikował posta z poradami dotyczącymi pisania CV. Teraz będą refleksje na temat rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko programisty. Przedstawione tu porady mogą komuś pomóc, ale jednocześnie nie należy ich traktować jak biblijnych wytycznych. Po prostu "mi tak się wydaje", i tyle. Mam jednocześnie nadzieję, że jak zwykle w takich sytuacjach pod postami pojawią się komentarze prezentujące doświadczenia i wskazówki innych osób, podnosząc wartość owych wypocin.
Sesję pod tym kontrowersyjnym tytułem poprowadził na TechEd 200 Juval Lowy. Ponieważ była to jedna z tych sesji, które najbardziej zapadły mi w pamięć, chciałbym poświęcić jej osobną notkę. Juval, jako główny powód zmiany miłościwie nam panującego paradygmatu obiektowego, na zorientowany na usługi podaje konieczność zrównoleglania obliczeń wymuszoną przez nowe, wielordzeniowe procesory. Słusznie zauważa, że model tradycyjny, czyli programowanie w oparciu o obiekty posiadające stan, źle się skaluje. OK, ...
Programowanie rozproszone 5643 dni, 14 godzin, 13 minut temu 74 źrodło rozwiń
Autor opisuje w jaki sposób wykorzystać klasę ProtectedData do zapmiętania hasła potrzebnego do zalogowania.
Jeśli testujecie Windows 7 i chcielibyście zobaczyć jak w praktyce można zintegrować waszą aplikację z desktopem systemu to polecam poniższą bibliotekę: http://code.msdn.microsoft.com/WindowsAPICodePack Windows API Codepack to szereg wrapperów .NETowych pozwalających na odwołanie się do bibliotek natywnych umożliwiających takie rzeczy jak: * Integracja z Shellem * Wykorzystanie bibliotek systemowych * Integracja z paskiem zadań
Użycie 'partial classes' w scenariuszu innym niż generacja kodu Kilka miesięcy temu spod krzywej ręki mojej wydostał się post o "klasach i metodach częściowych" ("Partial classes & partial methods - explained"). Wniosek z niego można było wysnuć jeden: trzymaj się z dala od tych mechanizmów, jeśli nie generujesz kodu. Muszę jednak przyznać, że ostatnio natknąłem się na kolejny scenariusz, gdzie klasy częściowe są... przydatne. Weźmy za przykład standardową aplikację www. Zdarza się, że strony przekaz...
Trochę o Silverlight i VisualStateManager. Gdy kompletnie zmieniamy wygląd kontrolki, wraz z możliwością zaprojektowania jej na nowo tracimy niestety wszelkie efekty związane ze stanami w jakich ona się znajduje. Tak więc przycisk nie podświetli się ładnie, gdy kursor znajdzie się nad nim ani gdy przycisk zostanie naciśnięty. Jednak jest na to rozwiązanie. Wspomniany na początku VisualStateManager. Możemy go zdefiniować jako część ControlTemplate i za jego pomocą dodać interakcję do naszej nowo udekorow...
Przekonanie, że SharePoint musi wyglądać mało atrakcyjnie odchodzi powoli do lamusa i pojawia się coraz więcej materiałów jak zmienić jego wygląd. SharePoint od wersji 3.0 zawiera 18 motywów witryn, które można ustawiać w zależności od gustu plus do tego można tworzyć własne.
Jedna z pierwszych prezentacji o SL3 po polsku. Paweł w bardzo przystępny sposób krok po kroku opisuje co i jak zrobić, żeby uzyskać wyskakujące okienka potomne.
Dosyć często spotykamy się z problemem uwierzytelniania użytkowników w aplikacjach deskopowych. W przeciwieństwie do ASP.NET WinForms nie mają wbudowanego mechanizmu zarządzania użytkownikami który odwalał by za nas całą robotę. Nasuwa się więc pytania jak to zrobić w WinForms? Bardzo prosto można użyć wbudowanego mechanizmu dla ASP.NET. Artykuł opisuje jak to zrobić.
Ściągawka z wyrażeń regularnych
Autor opisuje proste sposoby na przekazywanie danych między oknami. Temat powinnien zainteresować początkujących programistów aplikacji okienkowych :)
CodeGuru.pl zapraszama do pobrania specjalnej edycji Internet Explorer 8 przygotowanej z myślą o polskich programistach .NET.Treść wiadomości: Jesteś programistą .NET? Korzystasz z najnowszych i najwygodniejszych rozwiązań w IT? To mamy specjalnie dla Ciebie Windows Internet Explorer 8, który zawiera innowacyjne nowe funkcje, dzięki którym przeglądanie sieci web jest szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Snippety jako narzędzie ułatiające pracę. Niestety podstawowe funkcje to troszkę za mało, więc artykuł opisuje jak zwiększyć sobie ich ilość dodając kolejne.
Wyrażenia lambda w praktyce - MethodWrappers Kiedyś już wspominałem o fajnym wykorzystaniu wyrażeń lambda w poście Wyrażenia lambda i extension methods - aspektejszyn. Dzisiaj przytoczę kolejne przykłady takiego ich zastosowania, które potrafią znacząco ograniczyć ilość powtarzalnego kodu w kodzie (badaniem ilości cukru w cukrze zajął się kto inny). Całość wrzuciłem sobie do statycznej klasy MethodWrappers, przyjrzyjmy się jej zawartości...IgnoreExceptions() Celem tej metody jest maksymalne skrócenie tak...
Usługi sieciowe to obecnie dosyć popularny sposób na integracje oprogramowania opartego na różnych platformach. Aby w aplikacji napisanej w .NET skorzystać z usługi sieciowej napisanej np. w PHP musimy dodać sobie referencje do takiej usługi. Jako pole do popisu wykorzystanie zostanie usługa sieciowa udostępnioną przez Allegro.pl.
Programowanie rozproszone 5690 dni, 5 godzin, 48 minut temu 206 źrodło rozwiń
Artykuł o atrybucie "DebuggerVisualizer" i co za jego pomocą możemy uczynić. Często debuggujemy nasze aplikacje i często używamy możliwości 'podejrzenia' co dana zmienna zawiera. Niestety w przypadku bardziej skomplikowanych typów to co oferuje nam domyślnie VS nie jest wystarczające.
Zdarzenia nie są tak proste, jak się wydają. Do "autopromocji" skłoniła mnie beztroska w wywoływaniu zdarzeń, jaką zauważyłem w jednym z tutejszych artykułów.