Być może się komuś przyda. Ta darmowa biblioteka: http://www.carlosag.net/Tools/ExcelXmlWriter/ o nazwie CarlosAg Excel Xml Writer Library umożliwia tworzenie plików Excela w formacie XML (dokładniej jako: XML Spreadsheet). Nie wymaga ona zainstalowanego Excela. Wspiera formatowanie, wyrównania, formuły, tabele przestawne i inne rzeczy.
Strona głównaUżytkownik
mnikolajuk | użytkownik
Krótka ciekawostka, pewnie znana większości: wrzucając do katalogu głównego aplikacji ASP.NET plik o nazwie app_offline.htm spowodujemy, że będzie on serwowany jako odpowiedź na wszystkie żądania do tej aplikacji.
Wspomnę dzisiaj o dość dziwnej funkcji, która została dodana w wersji 3.0 języka C#. Polega ona na możliwości dodania nowych metod do istniejących klas bez zmiany ich definicji. Odbywa się to poprzez zdefiniowanie tych dodatkowych metod jako statycznych (w innych klasach) i użyciu specjalnej składni dla jej pierwszego parametru.
Architektura 5542 dni, 12 godzin, 45 minut temu 114 źrodło rozwiń
Zbiór linków do ciekawych tekstów na temat WPF.
Na dzisiaj wzorzec prosty i przyjemny: State(Stan). Jak sama nazwa wskazuje służy on do radzenia sobie z wszelkimi sytuacjami, gdzie występują pewne stany, od których zależy to, co zostanie wykonane w ramach operacji. Weźmy pod uwagę przykład znany wszystkim(aczkolwiek rozpaczliwie uproszczony): winda, a konkretnie jej drzwi.
Architektura 5545 dni, 20 godzin, 9 minut temu 125 źrodło rozwiń
Wiadomo, że możemy tworzyć style dla wszystkich elementów naszego UI. Jednak WPF daje nam jeszcze większą możliwość dostosowania wyglądu - w tym przypadku tylko kontrolek, które są kontenerami dla innych. Jak to uzyskać? Wystarczy skorzystać z klasy StyleSelector.
Rozwiązanie problemu pojawiającego się gdy często kopiowane są biblioteki *.dll do katalogu $:\Windows\assembly (inaczej GAC)
Temat niby prosty ale podczas konfiguracji header host występują dwie rzeczy które trzeba wykonać, a rzadko się o nich pisze. W poście zaprezentowany jest sposób tworzenia aplikacji sieci web (ang. WebAplication), następnie zbioru witryn (ang. SiteCollection) w taki sposób żeby do witryny można było się odwołać za pomocą własnego zdefiniowanego adresu np.: mnikolajuk.moss.dev.pl na porcie 80.
Witam w kolejnej odsłonie “Coding Standards”. Nadal nie mam czasu na skończenie kontrolki GoogleMaps, któa wygrała ankietę, dlatego proponuję wpis kontynuujący szumnie zapowiadaną serię ;-) W dzisiejszym odcinku zajmiemy się ogólnymi zasadami “dobrego” programowania. Mam nadzieję, że uda mi się ogrom informacji sensownie posegregować. Let’s go. 1. Wszystkie pola w klasach deklaruj jako prywatne Wyjątek: pola oznaczone jako readonly lub const. 2. Przeciążone metody powinny mieć podobne zachowanie i być w...
Ciekawe czy wszyscy znają tą funkcjonalność w VS?
Jestem zwolennikiem wszelakiej integracji SharePointa z innymi technologiami więc tym razem przyszedł czas na jQuery. W poście będzie pokazane jak zintegrować jQuery z SharePoint w najładniejszy według mnie sposób.
Google Maps, VirtualEarth, YahooMap, itp. - Internetowe mapy interaktywne, które dostarczają olbrzymich możliwości. Mało tego cała ich funkcjonalności dostępna jest przez stale rozwijane API. W tym poście postaram się pokazać jak je wykorzystać w aplikacjach windowsowych tworzonych w oparciu np.: o WPF.
NULL vs. Exception, a może alternatywa? filed in .NET, Programowanie on Aug.13, 2009 Czasem tak się dzieje, że czytając swój własny kod pierwszy raz od kilku miesięcy mamy problem z jego zrozumieniem, zwłaszcza jeżeli nie komentujemy go w odpowiedni sposób. Ale nie jest to jedyna przyczyna problemu. Ostatnio analizując stare projekty doszedłem do wniosku, że istnieje w nich mnóstwo kodu zaciemniającego rzeczywistą logikę działania. Mam tu na myśli dziesiątki wyrażeń postaci if (something != null) i podo...
Architektura 5561 dni, 20 godzin, 57 minut temu 112 źrodło rozwiń
Zapraszam na pierwszą część zapowiedzianego cyklu “coding standards”. Będzie ona poświęcona konwencji nadawania nazw. Pamiętacie PHP? Niemal każdy z nas przez to przechodził. Nie ma chyba drugiego języka programowania, który oferuje taką ilość gotowych funkcji, realizujących najdziwniejsze nawet zadania. Nie ma też niestety drugiego języka, który ma tak niekonsekwentne nazewnictwo[1]. Jak się przed tym uchronić w naszym kodzie? Bez zbędnych szczegółow – oto zasady, które pozwolą na łatwiejsze zrozumieni...
Postaram się przeprowadzić małą analizę jednego z mechanizmów przechowywania stanów, jakie dostarcza ASP.NET. Mam nadzieję, że poniższy opis ViewState – jego konstrukcji, sposobu przechowywania i zadań jakie spełnia – pozwoli uniknąć kilku problemów podczas programowania. Starałem się wybrać rzeczy najbardziej istotne, zbudować zwarty “przekrój przez ViewState”. Oczywiście wyczerpanie tematu jest niemożliwe, jednak opis ten stanowić może punkt zaczepienia do dalszych rozważań czy poszukiwań.
Często zdarza się, iż wrzucamy na naszą WebForm kontrolkę TextBox, a zaraz obok niej przycisk, który wywołuje jakąś akcję związaną z treścią wpisaną do kontrolki, np. pole wyszukiwania. Co zrobić, żeby użytkownik zamiast klikania w przycisk wcisnął Enter po wpisaniu treści do pola TextBox ?
Chyba każdy, kto pisał kiedykolwiek aplikacje wielowątkowe, które swoje wyniki prezentowały na kontrolkach WinForms spotkał się z następującym wyjątkiem: System.InvalidOperationException occurred, Message="Cross-thread operation not valid: Control 'MainForm' accessed from a thread other than the thread it was created on.", Source="System.Windows.Forms" Powyższy wyjątek pojawia się, gdy chcemy zmodyfikować zawartość kontrolki z innego wątku, niż ona została wytworzona. W prostszych słowach można powiedz...
Chyba każdy kto próbował tworzyć "programistycznie" dokumenty docx (z wykorzystaniem OpenXML Format SDK lub bez SDK) na pewno spotkał się z problemem, że nie wiadomo jakich elementów użyć i jak je poustawiać, by uzyskać oczekiwany efekt. Niestety w dokumentacji opisane są co oznaczają poszczególne elementy, ale brakuje przykładów lub dokładniejszych opisów ich wykorzystania. Na szczęście jest pewna pomoc, którą można wykorzystać. Przypomnijmy sobie jak zbudowany jest oparty o format Open XML? ...
Regiony w Visual Studio to byt bardzo przydatny. Biorąc je za pewnik – bardzo łatwo lekceważyć ich wkład w organizację i przejrzystość kodu. Szczególnie mocno docenia się je, gdy przyjdzie korzystać z IDE które ich nie oferuje. Kilka lat temu musiałem napisać projekt w Javie i, nie interesując się zbytnio milionem dodatków do Eclipse, po prostu odpaliłem środowisko i zacząłem pisać. Staram się nie nadużywać regionów, bo często są one oznaką złego designu aplikacji, ale...
Chciałbym przybliżyć Wam dwa interfejsy związane z AJAX-em i ASP.NET a mianowicie IPostBackEventHandler oraz ICallbackEventHandler. W skrócie opiszę do czego możemy je wykorzystać i w jaki sposób.