Strona głównaUżytkownik

pszczyg | użytkownik

pszczyg
pszczyg
65,05
1934 dni, 17 godzin, 22 minuty temu
9 maja, 2018
dotnetomaniak.pl

Jestem na świeżo po konferencji 4Developers Gdańsk. Już po raz drugi byłem tam opienkunem ścieżki .Net i o ile w ubiegłym roku miałem tam coś do roboty, to w tym niestety mój udział sprowadził się do przyklepania wszystkich nadesłanych zgłoszeń. To niestety było widać i po przesłuchaniu ostatniego odcinka podcastu Grześka Kotfisa postanowiłem wrzucić trochę obszrniejszy komentarz do jego przemyśleń. Nie jest to wpis techniczny, ale raczej własna opinia niepoparta żadnymi badaniami. Mam nadzieję, że mój w...

Dziel się z innymi:
Po co komu konferencje?

Inne 2032 dni, 1 godzinę, 57 minut temu pszczyg 87 źrodło rozwiń

Jakiś czas temu kolega pracujący po sąsiedzku podszedł do mnie z informacją, że natknął się na ciekawe zachowanie C#. Chodziło o niechciane wywoływanie przeładowania metody. Co prawda bieżący problem udało nam się rozwiązać, ale sam mechanizm pozostał dla mnie zagadką. Próbowałem szukać rozwiązania w książkach, które wcześniej czytałem, ale dopiero odpowiedź na maila, którego wysłałem do samego Erica Lipperta pozwoliła definitywnie stwierdzić co w trawie piszczy. Dziwne enumy – ot co :)

Tagi: C# .NET, Enum
Dziel się z innymi:
Meandry C#: dziwne enumy

Sztuka programowania 2044 dni, 2 godziny, 1 minutę temu pszczyg 239 źrodło rozwiń

„Senior to stan umysłu”. Odrobinę przewrotny tytuł, bo oczywiście nie chodzi mi o seniora w standardowo rozumianym znaczeniu tego słowa, a o tzw. „senior software engineer”, czyli kogoś, kim staram się być. Staram, ponieważ dopiero stosunkowo niedawno zrozumiałem, że najczęściej używane do definicji tego stanowiska kryteria – lata doświadczenia, znajomość wielu technologii, realizacja projektów od A do Z itp., nie do końca pokrywają się z życiem.

Dziel się z innymi:
Senior to stan umysłu

Inne 2108 dni, 1 godzinę, 52 minuty temu pszczyg 211 źrodło rozwiń

Jeden z poprzednich artykułów poświęciłem na podkreślenie ogromnej roli, jaką pełnią hasła w naszym życiu. Starałem się tam pokrótce opowiedzieć jak zarządzać hasłami i wspomniałem, że sam używam programu LastPass do przechowywania przynajmniej części swoich poufnych danych. Dziś chciałbym pokazać podstawowe sposoby pracy z LastPass i możliwości które oferuje ten manager oraz oczywiście zachęcić do jego używania.

Dziel się z innymi:
Manager haseł LastPass: podręcznik użytkownika

Narzędzia 2121 dni, 1 godzinę, 50 minut temu pszczyg 69 źrodło rozwiń

Najaktywniejsi w tym miesiącu