Pomiędzy wrześniem a pierwszymi tygodniami grudnia chcę poświęcić czas, na prace z jedną lub dwoma osobami.
Strona głównaUżytkownik
Łukasz Kałużny | użytkownik
Architektura 837 dni, 19 godzin, 13 minut temu 151 źrodło rozwiń
Ostatnio z na Clubhouse prowadziliśmy ciekawą dyskusję na temat Cloud native, agnostic, multi-cloud. Jedną z ciekawych rzeczy z tej dyskusji jest to, jak szeroko rozumiemy pojęcie Cloud native. Jeżeli chodzi o mnie, to pod pojęciem Cloud native rozumiem dwie rzeczy...
Tym razem rozmawiamy z Pawłem Potasińskim o analityce. Przewijają się różne zagadnienia - od klasycznych hurtowni po uczenie maszynowe, kompetencje zespołów data science, co powinni wiedzieć programiści na temat analityki i czego ludzi od danych mogą się nauczyć od programistów.
Architektura 1340 dni, 18 godzin, 18 minut temu 33 źrodło rozwiń
Kilka przydatnych narzędzi do pracy z Docker, w tym jedno które rozwala wszystko a które umożliwia nam programowanie w dowolnym języku niezależnie od tego co mamy zainstalowane na naszym komputerze 🤯
Starcie na żywo (09.10 20:30) z Azure Bicep, czyli nowym DSL i alternatywą dla szablonów ARM do powoływania i automatyzacji zasobów w Azure :-)
Kolejny odcinek o mikroserwisach albo …patologii w mikroserwisach? Teraz luźne gadki nad elementem o nazwie platforma, czyli tam, gdzie prawie wszyscy pchają Kubernetes… Czy tak musi być? Niekoniecznie!
Architektura 1627 dni, 20 godzin, 19 minut temu 116 źrodło rozwiń
Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności pracy z chmurą Microsoft Azure, jako członkowie społeczności Microsoft Azure User Group Poland przygotowaliśmy dedykowany program mentoringowy. Zgłoś się do udziału w projekcie i rozwiń swoje umiejętności pod okiem doświadczonych mentorów!
Service Discovery — czym jest automatyczne wykrywanie usług i z czego się składa? Czy w czasach PaaS, Serveless i Kubernetes ma sens?
Architektura 1684 dni, 19 godzin, 29 minut temu 75 źrodło rozwiń
Jeden z najnudniejszych, najmniej seksownych, najczęściej odsuwanych w czasie tematów w projektach? Dokumentacja! W tym odcinku rozmawiamy właśnie o niej…
Architektura 1690 dni, 18 godzin, 48 minut temu 68 źrodło rozwiń
Kontenery… kontenery… kontenery…, czyli co słychać w Docker na 2020?
Architektura 1712 dni, 20 godzin temu 168 źrodło rozwiń
Od jakiegoś czasu Observability staje się widocznym trendem. W tym odcinku rozmawiamy o jednym z filarów Observability – logach!
Architektura 1726 dni, 19 godzin, 13 minut temu 112 źrodło rozwiń
Kolejnym z filarów observability są metryki, na których skupimy się w tym odcinku. Jest to najbardziej potrzebny element do proaktywnego monitoringu i baza do tworzenia ulubionych przez wszystkich alertów ;-)
Architektura 1726 dni, 19 godzin, 13 minut temu 50 źrodło rozwiń
Distributed tracing, czyli ostatni filar observability. Niektórzy uważają to za crème de la crème całego observability.
Architektura 1726 dni, 19 godzin, 13 minut temu 53 źrodło rozwiń
Github dorobił się dwóch istotnych produktów: Actions oraz Package Registry. Actions to wbudowany w Github CI/CD na bazie Azure DevOps. Package Registry to za to rejestr paczek JavaScript (dla npm), Java (Maven), Ruby (RubyGems), .NET (NuGet) oraz Docker images Do nauki ten zestaw jest przydatny, a do pobocznych projektów wręcz idealny!
Azure Storage - Blob po raz pierwszy. Czemu po raz pierwszy? Miał być prosty odcinek o cały Azure Storage. Szymon pierwszy zaczął się przygotowywać. Pierwsza wiadomość będzie nuda, druga będzie super! Wspólne przejście przez ...
Architektura 1866 dni, 19 godzin, 31 minut temu 47 źrodło rozwiń
Temat odcinka to Kubernetes z dwóch punktów widzenia – osoby piszącej aplikacji oraz osoby dostarczającej Kuberentes jako platformę.
Architektura 1894 dni, 20 godzin, 23 minuty temu 87 źrodło rozwiń
Razem z Jakub Gutkowski i Piotrkiem Stappem przygotowaliśmy dokument o tym Jak zacząć pracę z Kubernetes.
Obok StackOverflow Driven Development czy Hype Driven Development ostatnio możemy wyróżnić też CV Driven Development oraz LinkedIn Driven Development. LinkedIn od CV Driven Development różni się tym, że jego efekty kończą jako artykuły na rzeczonym portalu z informacją co takiego fajnego zaprojektowałem/zrobiłem w pracy. Sam LinkedIn coraz częściej wygląda jak na poniższym obrazku, więc warto się zastanowić czy aby na pewno to co czytamy na sens.
Architektura 1908 dni, 19 godzin, 9 minut temu 83 źrodło rozwiń
Chmura jest cudownym wynalazkiem, szczególnie do testów. W moim przypadku bardzo często potrzebuję trzymać maszynę w subskrypcji, która wymaga wydajnych dysków, a jest uruchomiana parę godzin na dzień. Takim scenariuszem u mnie jest odpalanie Azure Stack na maszynie w Azure (tak, tak, incepcja…).
Rok temu miałem okazję organizować Letni warsztat z podstaw tworzenia szablonów ARM. Pora na kolejną edycję! W ramach kolejnych letnich inicjatyw szykujemy darmowy sobotni warsztat z Kubernetes dla chcących go zacząć poznawać.