dotnetomaniak.pl - Najnowsze artykuły o .NET - Strona 462

Jednym z najpopularniejszych zastosowań arkuszy XSLT jest transformacja danych zapisanych w formacie XML do dokumentów HTML. Otrzymane w ten sposób wyniki mogą być później wyświetlane za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Przetwarzanie takie umożliwia swobodną prezentację danych i jest szczególnie przydatne w aplikacjach internetowych, w których pozwala oddzielić interfejs użytkownika od logiki aplikacji. Transformacje używane w tego typu zastosowaniach nie są zwykle zbyt skomplikowane i z reguły...

Tagi: .Net, xml, XSLT
Źródło: www.xmlguru.net
Dziel się z innymi:
Zaawansowane Techniki Transformacji Dokumentow Xmlowych Za Pomoca Arkuszy Xslt Na Platformie Net

Inne 5721 dni, 8 godzin, 58 minut temu Paweł Łukasik 56 źrodło rozwiń

Ktokolwiek tworzył edytory kontrolek w Windows Forms, wie że jest to droga przez mękę. Jednak to co go czeka w Compact Framework można tylko nazwać drogą przez piekło ;-) O ile w standardowych Form-sach designer może być zawarty w bibliotece kontrolki w CF jest to niewykonalne. Wynika to z błahej przyczyny - braku implementacji edytorów w bibliotekach CF. A więc jak to zrobić?

Jakub Florczyk » Designery kontrolek w .NET Compact Framework

Na Polskich forach nie znajdziesz pytań ogólnych związanych z programowaniem. Dlaczego tak się dzieje? Czy Polscy programiści boją się dzielić wiedzą w obawie przed zawodową konkurencją? Że ktoś odbierze im pracę? A może po prostu nie są ekstrawertyczni?

Gdzie są polscy, ekstrowertyczni programiści?

Inne 5723 dni, 9 godzin, 24 minuty temu tomaszs 115 źrodło rozwiń

Gutek o CodeContracts w .NET 4.0.

Źródło: zine.net.pl
Dziel się z innymi:
.neting in the free world : Code Contracts - {P} C {Q}

Inne 5723 dni, 9 godzin, 24 minuty temu Procent 50 źrodło rozwiń

Pierwsza zasada programisty: nigdy nie ufaj danym wejściowym. Sama walidacja tych danych może zostać przeprowadzona na wiele sposobów, przekazując odpowiedzialność od warstwy najwyższej do najniższej. Takie podejście pozwala na eliminowanie zagrożenia w wielu przypadkach jeszcze bez przesłania danych do serwera. (Jeśli ktoś nie lubi czytać przydługich wstępów, może przejść od razu do punktu: "Dlaczego xVal?").

Tagi: mvc, walidacja, xVal
Dziel się z innymi:
Dariusz Tarczyński blog: Walidacja danych w ASP.NET MVC za pomocą xVal

Web 5723 dni, 9 godzin, 24 minuty temu Paweł Łukasik 113 źrodło rozwiń

W jednym z poprzednich artykułów opisywałem sposób wyrysowywania grafik z użyciem ColorKey aby uzyskać efekt przezroczystości. W tym artykule chciałbym poruszyć temat grafik o stałym ustalonym przez nas kanale alfa.

Jakub Florczyk » Półprzezroczyste grafiki .NET Compact Framework

Każdy kto kiedykolwiek stworzył choćby jedną kontrolkę w Compact Framework zauważył, że ilość atrybutów właściwości / klas jest bardzo ograniczona. Praktycznie .NET CF implementuje tylko następujące atrybuty: - DefaultValueAttribute (tylko w wersji jedno parametrowej gdzie można podać wartość) - DesignTimeVisibleAttribute - EditorBrowsableAttribute Brak ten wynika z faktu, iż .NET Compact Framework nie wspiera automatycznie Visual Studio designerów. Aby zapewnić sobie pełen wachlarz atrybutów trzeba...

Atrybuty designerów w kontrolkach .NET Compact Framework «  Jakub Florczyk

Pisząc własny moduł często zmuszony jestem korzystać z API innych modułów. Wszystko jest pięknie, dopóki nie zaczynają się pojawiać tzw. unhandled exceptions. W Javie mamy checked exceptions. Dzieki nim mamy pewność, ze żadnego wyjątku nie przegapiliśmy. Stwierdziłem, że R# będzie dobrą podstawą do zaimplementowania takiego mechanizmu dla C#. Co więcej pozwoli zaimplementować także rozwiązania pojawiających się problemów.

Tagi: r#, Resharper
Źródło: zine.net.pl
Dziel się z innymi:
Wtyczka do R# ułatwiająca stosowanie dobrych praktyk dla wyjątków

Architektura 5725 dni, 7 godzin, 5 minut temu http://bartekszafko.pl/ 54 źrodło rozwiń

Usuwanie skutku błędu przed jego przyczyną jest kwintesencją obsługi błędów. Jeżeli jeszcze nie rozumiesz dlaczego try catch jest Twoim przyjacielem albo uważasz, że "ostatni błąd" ma sens tak samo jak "ostatni Mohikanin" (x2) to ten post jest dla Ciebie. Dziwisz się, czemu użytkownicy się denerwują? W tym poście dowiesz się wszystkiego na ten temat i jeszcze więcej, a może znajdziesz parę literuwek.

Dziel się z innymi:
Nawet drużyna A miała plan B

Inne 5725 dni, 7 godzin, 5 minut temu tomaszs 53 źrodło rozwiń

WixEdit czyli narzędzie umożliwiające wizualne edytowanie projektu instalatora.

Tagi: instalator, WiX
Źródło: bartekszafko.pl
Dziel się z innymi:
Bartek Szafko  » Blog Archive   » WixEdit – łatwe edytowanie WxS

Inne 5725 dni, 7 godzin, 5 minut temu Paweł Łukasik 38 źrodło rozwiń

Intellisense dla jQuery i innych bibliotek javascript. W Visual Studio 2008 mamy możliwość korzystania z intellisense dla różnych bibliotek javascript.

Źródło: gasior.net.pl
Dziel się z innymi:
Intellisense dla jQuery i innych bibliotek javascript | Łukasz Gąsior - Blog

Web 5726 dni, 18 godzin, 57 minut temu SarmaX 68 źrodło rozwiń

W 10, jubileuszowym odcinku podcastu programisty o tym dlaczego systemu operacyjne nie są już gorącym tematem oraz jak wygląda sytuacja środowisk programistycznych desktopowych i webowych. Czy warto programować aplikacje webowe w tak niewygodnych narzędziach jakie istnieją na rynku?

Czy Steve Ballmer jest ostatnim mohikaninem systemów operacyjnych aka czy programista desktopowy ma jescze sens istnienia?

Inne 5728 dni, 11 godzin, 4 minuty temu tomaszs 106 źrodło rozwiń

Przyszłość języków. Wypowiedź Bruce’a Eckela, a .NET Framework Przeczytałem sobie całkiem ciekawy artykuł jednej z osób, którą kiedyś uważałem za personę świata C++/Java. Piszę, że uważałem, ponieważ z tego świata dawno wypadłem w związku z tym trudno mi jakkolwiek oceniać. Mowa o Bruce Eckel’u, autorze takich książek jak Thinking in C++ czy Thinking in Java. Autor tego artykułu wywnioskował, że podobnie jak C++ także i Java jako język programowania przejdzie do historii i będzie musiał u...

Źródło: blogs.msdn.com
Dziel się z innymi:
Only Human | Devoted to technology v.2.0 : [PL] Przyszłość języków. Wypowiedź Bruce’a Eckela, a .NET Framework

Inne 5729 dni, 14 godzin, 13 minut temu Paweł Łukasik 56 źrodło rozwiń

W podkaście o tym jakie projekty programistyczne warto realizować podczas studiów i dlaczego.

Dziel się z innymi:
Jakie projekty programistyczne podczas studiów?

Inne 5729 dni, 14 godzin, 13 minut temu tomaszs 139 źrodło rozwiń

Interesująca notka o domknięciach w C#, czym są i jak działają.

Tagi:
Dziel się z innymi:
Blog Michała Komorowskiego: Domknięcie - Jak to działa?

Inne 5729 dni, 14 godzin, 13 minut temu unodgs 100 źrodło rozwiń

Microsoft ostro bierze się za SOA. Od jakiegoś czasu funkcjonuje witryna SOA & Business Process, gdzie gigant z Redmond prezentuje swoje rozwiązania w dziedzinie wspierania SOA i procesów  biznesowych, czyli : Visual Studio, BizTalk Server, Sharepoint, Visio, Dynamics etc. Dodatkowo informacja o tym, że dział R&D będzie miał w tym roku 3000 nowych miejsc pracy i jego budżet wynosi bagatela $9 bilionów. Microsoft zbroi się, ponieważ widzi że na tym polu jest lekko w tyle w stosunku do swojej najwi...

Tagi: BizTalk, SOA
Źródło: www.soablog.pl
Dziel się z innymi:
Microsoft i SOA | soablog.pl - Service Oriented Architecture Blog

Architektura 5729 dni, 14 godzin, 13 minut temu wobst 46 źrodło rozwiń

Velocity czyli rozproszony cache - rozproszona pamięć podręczna. Celem Velocity, jest zwiększyć niezawodność i wydajność działania aplikacji poprzez replikację, rozproszenie oraz zapewnienie szybkiego dostępu do danych.

Tagi: .Net, cache, velocity
Dziel się z innymi:
Blog Michała Komorowskiego: Velocity (cz. 2)

Architektura 5730 dni, 13 godzin, 20 minut temu Paweł Łukasik 41 źrodło rozwiń

CUDA.NET czyli opis użycia zarządzanej wersji biblioteki CUDA - stworzonego przez nVidia pakietu do tworzenia złożonych obliczeniowo programów.

Tagi: .Net, CUDA, nVidia
Źródło: dabroz.scythe.pl
Dziel się z innymi:
dabroz.scythe.pl » CUDA.net

Inne 5730 dni, 13 godzin, 20 minut temu Paweł Łukasik 197 źrodło rozwiń

Relacja z C2C (Communities to Communities) 2009 Dzień: 14 marca 2009. Miejsce: Wydział Biologii UW. Wydarzenie: druga edycja konferencji Communities 2 Communities, czyli od społeczności dla społeczności.

Tagi:
Źródło: zine.net.pl
Dziel się z innymi:
. jak .NET by Maciej Aniserowicz : Relacja z C2C (Communities to Communities) 2009

Inne 5732 dni, 7 godzin, 20 minut temu nuwanda 25 źrodło rozwiń

1 2... 460 461 462 463 464 465

Najaktywniejsi w tym miesiącu