Zapraszam do przeczytania czwartego z serii artykułów o nieco bardziej zaawansowanych kwestiach związanych z GIT. W tym artykule: 📕Przegląd narzędzi graficznych do obsługi systemu GIT 🔍Przegląd narzędzi do rozwiązywania konfliktów 🐧Jak w Windowsie korzystać z Linuxowej linii komend ➕Inne przydatne informacje - jak ułatwić sobie pracę z GITem
Strona głównaUżytkownik
art511 | użytkownik
Kolejny z serii artykułów o GIT. Dzisiaj sporo wiedzy o liniowej historii zmian w GIT. Szczególnie przyjrzymy się poleceniu REBASE. Często pracując nad projektem chcemy mieć czystą historię zmian, niezaśmieconą merge comitami i niepoprzeplataną mieszaniną commitów naszych i innych programistów. Możemy to zrealizować na kilka sposobów. Omówimy je w tym artykule.
[GIT] Zaawansowane funkcje - cz. 1 - HEAD i utrata głowy - www.Arturnet.pl - Programowanie by Art511
Cykl artykułów o nieco bardzoej zaawansowanym użyciu GITa Czym właściwie jest HEAD w GIT? Co to utrata głowy (detached HEAD), czy to niepoprawny stan, jak sobie z nim radzić i do czego może się przydać. Pierwszy artykuł z serii "GIT ZAAWANSOWANY".
Dzisiaj artykuł o wstrzykiwaniu zależności. Każda poważniejsza aplikacja w obiektowym języku programowania powinna implementować zasadę odwróconego sterowania (IoC), a jej poszczególne modułu powinny być luźno powiązane (loose coupling).
Sztuka programowania 3173 dni, 2 godziny, 55 minut temu 872 źrodło rozwiń
Programując w ASP .NET MVC często mamy potrzebę zmapować jeden obiekt na inny, może to być np. encja pobrana z bazy danych, którą trzeba pozbawić niektórych właściwości i przekazać do dalszych warstw naszej aplikacji, lub – w prostszy ujęciu – konwersja modelu na View Model, którym napełnimy widok naszej aplikacji.
Sztuka programowania 3175 dni, 19 godzin, 25 minut temu 222 źrodło rozwiń
Częstym problemem – szczególnie podczas tworzenia aplikacji typu Proof of Concept jest szybkie generowanie danych testowych. W tym artykule przedstawiam jak zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie.
Daj się poznać 2016 3184 dni, 19 godzin, 37 minut temu 135 źrodło rozwiń
Web Deploy umożliwia m. in. szybkie – z poziomu Visual Studio – publikowanie aplikacji na serwerze internetowym (IIS). Jest bardzo wygodnym, w miarę bezpiecznym i szalenie przydatnym narzędziem.