Strona głównaUżytkownik

macko | użytkownik

macko
macko
32 816,53
4026 dni, 14 godzin, 22 minuty temu
28 lutego, 2009
dotnetomaniak.pl

Prosta aplikacja do pobierania PublicKeyToken.

Źródło: gasior.net.pl
Dziel się z innymi:
Jak pobrać PublicKeyToken – GetAssemblyDetails | Łukasz Gąsior - Blog

Narzędzia 5483 dni, 14 godzin, 45 minut temu macko 35 źrodło rozwiń

W jakis sposób użyć zdarzeń do obsługi logiki aplikacji z poziomu różnych, często niepowiązanych ze sobą modułów.

Dziel się z innymi:
Maciej Aniserowicz | Application Events

Inne 5484 dni, 14 godzin, 48 minut temu Paweł Łukasik 78 źrodło rozwiń

W ramach kontynuacji tematyki związanej z Open XML Format SDK, chciałbym dzisiaj zwrócić uwagę kolejną funkcjonalność tego pakietu SDK, a mianowicie możliwość modyfikacji (edycji, dodawania komentarzy, itp. …) istniejących dokumentów. W tym przykładzie załóżmy, że chcemy dodać na końcu istniejącego dokumentu docx nowy paragraf (zawierający znany tekst: "Hello World! ").Przykładowa funkcja, która może wytworzyć taki paragraf może wyglądać następująco: private Paragraph ...

Dziel się z innymi:
Maciej Zbrzezny: Programowanie i Technologie: Modyfikacja zawartości dokumentów DOCX (Część 1.: Wprowadzenie)[PL]

Office 5485 dni, 5 godzin, 38 minut temu Paweł Łukasik 76 źrodło rozwiń

Chcąc wczytać stronę www do naszej aplikacji w WPF'ie mamy trzy możliwości (pod warunkiem posiadania .net 3.5 SP1)wykorzystać kontrolkę WebBrowser (System.Windows.Controls.WebBrowser) wykorzystać kontrolkę Frame (System.Windows.Controls.Frame) oraz skorzystać w kontrolki WebBrowser z winforms (System.Windows.Forms.WebBrowser) Dzisiejszy wpis będzie porównaniem tych trzech sposobów w kontekście pobierania i przetworznia kodu wczytanej strony. Zacznijmy od stworzenia projektu (lub ściągnięcia gotowego kod...

Tagi: frame, webbrowser, WPF
Źródło: eastgroup.pl
Dziel się z innymi:
WPF Webbrowser, Frame i WebBrowser w WinForms - porównanie | Eastgroup.pl

Windows 5486 dni, 5 godzin, 57 minut temu danielplawgo 77 źrodło rozwiń

Zbiór linków do ciekawych tekstów na temat WPF.

Tagi: linki, WPF
Dziel się z innymi:
Dawid Pośliński    » WPF: 90+ Miejsc które warto znać

Windows 5484 dni, 14 godzin, 48 minut temu macko 126 źrodło rozwiń

Wiadomo, że możemy tworzyć style dla wszystkich elementów naszego UI. Jednak WPF daje nam jeszcze większą możliwość dostosowania wyglądu - w tym przypadku tylko kontrolek, które są kontenerami dla innych. Jak to uzyskać? Wystarczy skorzystać z klasy StyleSelector.

Dziel się z innymi:
.NET blog: WPF - StyleSelector

Windows 5486 dni, 5 godzin, 57 minut temu macko 47 źrodło rozwiń

Wzorzec Interpreter, będący właściwie kompozytem, z tą drobną różnicą, że stosowany jest on do intepretowania/przetwarzania danych zapisanych w jakimś konkretnym języku/składni. Zbierając informacje na jego temat kilkukrotnie natknąłem się na wzmiankę, że przy bardziej skomplikowanym ‘języku’(czymkolwiek, co jest do interpretowania) nie jest on najlepszym wyjściem, ponieważ wydajnościowo troszeczkę kuleje.

Źródło: www.bdamage.pl
Dziel się z innymi:
Wzorzec Interpreter na przykładzie ONP | .braindamage

Architektura 5489 dni, 14 godzin, 2 minuty temu macko 108 źrodło rozwiń

LINQ udostępnia metodę where, która umożliwia przeszukiwanie kolekcji tak jak foreach.

Tagi: foreach, Linq, where
Źródło: gasior.net.pl
Dziel się z innymi:
Quick Tip: 04. przeszukuj kolekcje z where zamiast foreach | Łukasz Gąsior - Blog

Bazy danych i XML 5489 dni, 14 godzin, 2 minuty temu macko 106 źrodło rozwiń

Ciekawe czy wszyscy znają tą funkcjonalność w VS?

Dziel się z innymi:
Copy/paste reference w Visual Studio

Narzędzia 5495 dni, 6 godzin, 12 minut temu macko 76 źrodło rozwiń

Name mangling, po polsku maglowanie nazw, to w kontekście stron wzorcowych (ang. master pages) proces podmieniania identyfikatorów kontrolek przy generowaniu strony wynikowej (ze strony wzorcowej i strony z właściwą zawartością), a celem tej operacji jest zapewnianie, że identyfikatory będą na pewno unikalne w obrębie strony. Technicznie operacja ta sprowadza się do połączenia identyfikatora kontrolki z identyfikatorem kontenera w jakiej kontrolka została umieszczona, a dokładniej jego UniqueID. Operacja...

Name mangling, UniqueID, ClientID oraz ID

Web 5492 dni, 8 godzin, 48 minut temu macko 43 źrodło rozwiń

W tym odcinku poopowiadamy sobie o rozwiązywaniu konfliktów przy okazji najnowszej wersji Visual Studio. Nie będę się za bardzo rozpisywał, chciałbym tylko króciutko przedstawić nową funkcjonalność, jaka została przygotowana w “dyszce”.

Dziel się z innymi:
Grzegorz Rycaj: Visual Studio Team System | Rozwiązywanie konfliktów z VS 2010

Narzędzia 5493 dni, 14 godzin, 45 minut temu macko 20 źrodło rozwiń

W artykule opisane są pewne fundamenty programowania w C#. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Początkujący programiści C# dowiedzą się jak działają obiekty w .NET, co to jest kod zarządzany i jak w tytule - jak działa Garbage Collector. Bardziej doświadczeni również nie powinni się zawieść i może dowiedzą się czegoś nowego.

Źródło: 4programmers.net
Dziel się z innymi:
C sharp :: Artykuły :: Garbage Collector - 4programmers.net

Inne 5496 dni, 6 godzin, 54 minuty temu macko 219 źrodło rozwiń

Może temat trochę na wyrost, ale już wyjaśniam o co chodzi. Czym jest że tak teoria spiskowa w .NET. Dla mnie jest to dziwne przeświadczenie dużej liczby programistów, że skoro w .NET istnieje Garbage Collector to pojęcie Memory Leaków nie istnieje. Nie chodzmi mi tu o zasoby rzadządzalne, które już znaczna część programistów wie, że należy zwalniać (wołając Dispose, bądź używając klauzuli using), ale o te zarządzalne. Jak to zatem możliwe, możesz spytać? Garbage Collector to bardzo użyteczne "stworzenie...

.NET blog: Teoria spiskowa w świecie .NET - Wycieki

Windows 5492 dni, 8 godzin, 48 minut temu macko 166 źrodło rozwiń

Na stronie http://msdn.microsoft.com/en-us/devlabs/ee334183.aspx można znaleźć bardzo ciekawy projekt implementujący transakcyjną pamięć w .NET.

Tagi: .Net, SDK
Dziel się z innymi:
TechArch | Transakcyjna pamięć w .NET (STM.NET)

Narzędzia 5496 dni, 6 godzin, 54 minuty temu macko 36 źrodło rozwiń

Wielu z Was zapewne kojarzy transakcje wyłącznie z bazami danych. Jest duża doza prawdopodobieństwa, że w codziennej pracy twórcy oprogramowania używacie ich nagminnie. Zapewne robicie też to w sposób jawny korzystając z metod BeginTransaction() i CommitTransaction() z klasy DbConnection oraz klasy DbTransaction i pochodnych, Część z was być może się spotkała z przestrzenią nazw System.Transactions, a część nie. Do czego więc się ona odnosi? Zapraszam do lektury.

Tagi: Transactions
Dziel się z innymi:
Michał Jaskólski » Uogólnione transakcje z System.Transactions

Bazy danych i XML 5496 dni, 6 godzin, 54 minuty temu macko 51 źrodło rozwiń

Dzisiaj napotkałem problem z załadowaniem przez IDE Microsoftu, biblioteki odpowiedzialnej za interpretacje plików *.xaml, co skutkowało, wyrzucaniem błędu i sugestią jak można go naprawić, a także brakiem możliwości podglądu wyglądu aplikacji w designerze i co gorsza, brakiem kolorowania składni, jak i podpowiedzi intelliSense.

Dziel się z innymi:
Dawid Pośliński    » Visual Studio 2008: Problem z *.xaml?

Narzędzia 5498 dni, 1 godzinę, 47 minut temu macko 29 źrodło rozwiń

Aplikacje napisane w WPF (a zwłaszcza animacje) często są postrzegane jako powolne a fakt ten jest przypisany powolności samego silnika WPF. Oczywiście, w pewnym stopniu jest to prawda, ale czasem jest to spowodowane niezrozumieniem WPF'a.

Dziel się z innymi:
.NET blog: WPF - Tips & Trics - Freezable

Windows 5495 dni, 6 godzin, 12 minut temu macko 92 źrodło rozwiń

Zapraszam na pierwszą część zapowiedzianego cyklu “coding standards”. Będzie ona poświęcona konwencji nadawania nazw. Pamiętacie PHP? Niemal każdy z nas przez to przechodził. Nie ma chyba drugiego języka programowania, który oferuje taką ilość gotowych funkcji, realizujących najdziwniejsze nawet zadania. Nie ma też niestety drugiego języka, który ma tak niekonsekwentne nazewnictwo[1]. Jak się przed tym uchronić w naszym kodzie? Bez zbędnych szczegółow – oto zasady, które pozwolą na łatwiejsze zrozumieni...

Źródło: andrzej.net.pl
Dziel się z innymi:
Coding standards, cz. 1 – konwencje nazewnictwa |  Blog o programowaniu C#, ASP.NET

Inne 5503 dni, 14 godzin, 36 minut temu Paweł Łukasik 455 źrodło rozwiń

NULL vs. Exception, a może alternatywa? filed in .NET, Programowanie on Aug.13, 2009 Czasem tak się dzieje, że czytając swój własny kod pierwszy raz od kilku miesięcy mamy problem z jego zrozumieniem, zwłaszcza jeżeli nie komentujemy go w odpowiedni sposób. Ale nie jest to jedyna przyczyna problemu. Ostatnio analizując stare projekty doszedłem do wniosku, że istnieje w nich mnóstwo kodu zaciemniającego rzeczywistą logikę działania. Mam tu na myśli dziesiątki wyrażeń postaci if (something != null) i podo...

Dziel się z innymi:
NULL vs. Exception, a może alternatywa? - DM’s blog

Architektura 5501 dni, 6 godzin, 27 minut temu Paweł Łukasik 112 źrodło rozwiń

Google Maps, VirtualEarth, YahooMap, itp. - Internetowe mapy interaktywne, które dostarczają olbrzymich możliwości. Mało tego cała ich funkcjonalności dostępna jest przez stale rozwijane API. W tym poście postaram się pokazać jak je wykorzystać w aplikacjach windowsowych tworzonych w oparciu np.: o WPF.

Tagi:
Dziel się z innymi:
Interaktywne mapy internetowe w aplikacjach windowsowych

Windows 5499 dni, 41 minut temu mnikolajuk 69 źrodło rozwiń

1 2... 30 31 32 33 34 35... 41 42

Najaktywniejsi w tym miesiącu