Strona głównaUżytkownik

psz750 | użytkownik

psz750
psz750
13 018,14
3554 dni, 9 godzin, 33 minuty temu
21 kwietnia, 2012
dotnetomaniak.pl

W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem śledzenia zmian i kontroli danych w obiekcie DataTable. Jest to możliwe dzięki temu, że wiersze tabeli będące obiektami typu DataRow przechowują informacje o swoich wersjach. Obiekty DataRow posiadają także szereg metod związanych z modyfikacją danych, a co za tym idzie ze zmianą ich wersji.

Dziel się z innymi:
Śledzenie i kontrola zmian danych w obiekcie DataTable « Developer notes

Inne 4574 dni, 5 godzin, 7 minut temu psz750 241 źrodło rozwiń

W SQL Server 2012 polecenie EXECUTE rozszerzone zostało o dodatkową opcję WITH RESULT SETS. Pozwala ona na określenie oczekiwanej struktury danych zwracanych przez zapytanie lub procedurę składowaną. Jeżeli zwrócony wynik nie będzie zgodny z określoną definicją wygenerowany zostanie wyjątek. Omawiana opcja umożliwia także nadanie własnych nazw kolumnom wynikowego zbioru danych.

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – WITH RESULT SETS « Developer notes

Bazy danych i XML 4578 dni, 22 godziny, 3 minuty temu psz750 188 źrodło rozwiń

Ponad dwa lata temu, popełniłem wpis na temat operacji na kolekcjach w C#. Post ten ku mej uciesze, wciąż cieszy się sporą popularnością, dlatego też postanowiłem napisać niejako jego kontynuację. Gdy dwa lata temu pisałem tamten wpis, wciąż dominującą wersją frameworka .Net, była ta oznaczona wersją 2.0. Dziś sytuacja się trochę zmieniła i przynajmniej w moim odczuciu, coraz więcej osób korzysta z wersji 3.5 i 4.0, a na horyzoncie jest już .Net 4.5, który pojawi się w pełni wraz z Windowsem 8 i Visual ...

Dziel się z innymi:
Operacje na kolekcjach w C# z użyciem LINQ - Alt Control Delete

Architektura 4580 dni, 11 godzin, 30 minut temu Yuras 296 źrodło rozwiń

W najnowszej wersji SQL Server pojawił się mechanizm sekwencji. Sekwencje w swoim działaniu przypominają Identity z tą różnicą, że ich działanie nie ogranicza się do pojedynczej tabeli. Utworzona sekwencja jest globalnym obiektem bazy danych i może być wykorzystywana w wielu tabelach, ponadto można w łatwy sposób zarządzać nią z poziomu języka T-SQL.

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – sekwencje « Developer notes

Bazy danych i XML 4585 dni, 10 godzin, 15 minut temu psz750 198 źrodło rozwiń

Na platformie .NET od wersji 3.5 dostępna jest technologia LINQ oferująca uniwersalny mechanizm zadawania zapytań do obiektów. W tym wpisie pokażę w jaki sposób przy użyciu LINQ to XML przenieść dane z kolekcji obiektów do dokumentu XML, wczytać dane z pliku XML do kolekcji oraz zmodyfikować zawartość XML-a.

Tagi: .Net, C#, Linq, xml
Dziel się z innymi:
Kolekcja obiektów i plik XML – zapis, odczyt i modyfikacja danych przy użyciu LINQ to XML « Developer notes

Inne 4590 dni, 17 godzin, 7 minut temu psz750 753 źrodło rozwiń

Jedną z nowości w SQL Server 2012 jest polecenie THROW służące do wywoływania wyjątków. Działa ono podobnie do znanej wcześniej funkcji RAISERROR. Zgodnie z MSDN w najnowszej wersji języka T-SQL zalecane jest stosowanie THROW zamiast RAISERROR. Omawiane polecenie ma dwa zastosowania...

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – obsługa błędów i polecenie THROW « Developer notes

Bazy danych i XML 4594 dni, 3 godziny, 8 minut temu psz750 297 źrodło rozwiń

Często spotykanym wyzwaniem przy budowie systemów rozproszonych jest przesyłanie plików o znacznych rozmiarach. Tego typu rozwiązanie w łatwy sposób można zaimplementować w technologii WCF, która pozwala na tworzenie wszechstronnych i wydajnych usług sieciowych. Na przykładowym serwisie WCF pokażę w jaki sposób radzić sobie z wysyłaniem i odbieraniem dużych plików pomiędzy klientem a usługą.

Tagi: .Net, C#, stream, WCF
Dziel się z innymi:
Przesyłanie plików w systemach rozproszonych – streaming w WCF « Developer notes

Programowanie rozproszone 4599 dni, 8 godzin, 51 minut temu psz750 412 źrodło rozwiń

W obecnym czasie, z bardzo rozwiniętymi środowiskami programistycznymi, takimi jak choćby Visual Studio, czy też Eclipse, bardzo łatwo jest rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, które w tym przypadku czasem bardziej przypomina zabawę z klockami, niż rzeczywiste . Jednak nastawiając się na bezmyślne składanie klocków, szybko można obudzić się z przysłowiową , w sytuacji gdy zajdzie potrzeba modyfikacji lub rozszerzenia tak radośnie tworzonego kodu, a warto zaznaczyć, że nieumiejętnie sklejony kod mo...

Dziel się z innymi:
C# - Interfejsy które warto znać  - Alt Control Delete

Architektura 4601 dni, 22 godziny, 33 minuty temu Yuras 475 źrodło rozwiń

W tym wpisie omówię kolejne cztery funkcje, które pojawiły się w najnowszej wersji języka T-SQL. Będą to dwie funkcje logiczne (IIF i CHOOSE) oraz dwie funkcje operujące na ciągach znaków (CONCAT i FORMAT).

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – funkcje logiczne i tekstowe « Developer notes

Bazy danych i XML 4609 dni, 18 godzin, 43 minuty temu psz750 135 źrodło rozwiń

Wielu programistów i firm z branży IT często mówi, że potrafi wytwarzać oprogramowanie wysokiej jakości i że bardzo ważnym jest, aby o tą jakość zabiegać. Nie ma w tym nic dziwnego – wszyscy jesteśmy gotowi zgodzić się, że jakość powinna być możliwie wysoka. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy trzeba doprecyzować pojęcia.

Dziel się z innymi:
Czym jest jakość oprogramowania?

Architektura 4605 dni, 21 godzin temu houp 259 źrodło rozwiń

W SQL Server 2012 pojawiło się sześć nowych funkcji związanych z operacjami na typach daty i czasu. Są to funkcje: DateFromParts, SmallDateTimeFromParts, DateTimeFromParts, DateTime2FromParts, DateTimeOffsetFromParts, EOMonth.

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – funkcje daty i czasu « Developer notes

Bazy danych i XML 4606 dni, 20 godzin, 16 minut temu psz750 169 źrodło rozwiń

W c# 5.0 dodano dwa nowe atrybuty: CallerMemberName oraz CallerFilePath. Można je stosować do domyślnych parametrów metod:staticprivatevoid Print([CallerMemberName]string methodName =null, [CallerFilePath]string fileName =null) { Console.WriteLine(methodName); Console.WriteLine(fileName); } Wywołanie powyższej metody bez podania argumentów spowoduje przekazaniem nazwy metody, która wywołała Print oraz ścieżki pliku w którym znajduje się ta metoda:Print(); Jeśli Print został wywołany w metodzie ...

Tagi: atrybuty, C#
Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » C# 5.0: Atrybuty CallerMemberName, CallerFilePath oraz implementacja interfejsu INotifyPropertyChanged

Inne 4608 dni, 47 minut temu pzielinski 209 źrodło rozwiń

Często widzę następujący kod. Oczywiście jeśli mamy pewność, że zawsze jest klucz nie ma z tym problemu. Czasami jednak takiej pewności nie ma i należy zwrócić NULL albo stworzyć dany element w słowniku. Wtedy zaczynają się problemy bo najczęściej jest to dokonywane za pomocą:

Tagi: C#, data-access
Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Code review: bezpieczny dostęp do danych

Inne 4611 dni, 2 godziny, 55 minut temu pzielinski 192 źrodło rozwiń

Od .NET 2.0 dostępna jest klasa SqlBulkCopy, która pozwala na efektywne ładowanie dużych zbiorów danych do bazy SQL Server. Główną zaletą tej klasy jest wydajność operacji kopiowania danych...

Tagi: .Net, C#
Dziel się z innymi:
Efektywne ładowanie danych do bazy – klasa SqlBulkCopy « Developer notes

Bazy danych i XML 4612 dni, 17 godzin temu psz750 199 źrodło rozwiń

W SQL Server aż do najnowszej wersji brakowało mechanizmu pozwalającego na stronicowanie wyników zapytań. W najnowszej wersji języka T-SQL pojawiły się polecenia OFFSET i FETCH, które umożliwiają wygodne stronicowanie danych zwracanych przez zapytanie.

Tagi: sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – stronicowanie wyników (OFFSET, FETCH) « Developer notes

Bazy danych i XML 4616 dni, 2 godziny, 50 minut temu psz750 148 źrodło rozwiń

W c# słowo kluczowe nie służy wyłącznie do alokacji zasobów. W klasach istnieje koncepcja wirtualnych metod, które deklaruje się za pomocą słowa virtual. Są to podstawy polimorfizmu więc w tym poście nie będę opisywał już słówka virtual a wyłącznie new, które używa się również w połączeniu z metodą. Metoda oznaczona new po prostu przykrywa metodę bazową. Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie 2 klas:class Cat:Animal { publicvoid Print() { Console.WriteLine("Cat"); } } class Animal { pub...

Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Method hiding w c# – kiedy używać?

Inne 4621 dni, 10 godzin, 4 minuty temu pzielinski 253 źrodło rozwiń

Tytułowa funkcjonalność pozwala wrzucić do kodu komentarze, które kiedyś trzymałbym w jakimś dokumencie tekstowym. Warto utworzyć własny token. Ustawienia znajdują się w Tools->Options->Environment->Task List.

Task List Tokens | Show me the code

Narzędzia 4619 dni, 9 godzin, 48 minut temu http://krzysztofmorcinek.wo... 139 źrodło rozwiń

Rozważmy następujący. Co jest największym problemem tego kodu? Wszystkie przykłady wymyślam na bieżąco dlatego oprócz głównego problemu, który chce zaprezentować w poście, istnieje kilka pobocznych.

Tagi: C#
Dziel się z innymi:
Piotr Zieliński » Code review: lista danych

Inne 4618 dni, 43 minuty temu pzielinski 273 źrodło rozwiń

Posted by mndevnotes W .NET 4 pojawiła się nowa klasa System.Lazy. Opakowuje ona obiekt danego typu, dzięki czemu jego inicjalizacja następuje dopiero w momencie pierwszego użycia.

Tagi: .NET 4.0, C#
Dziel się z innymi:
Leniwa inicjalizacja obiektów – klasa Lazy « Developer notes

Windows 4617 dni, 7 godzin, 30 minut temu psz750 391 źrodło rozwiń

Posted by mndevnotes Język T-SQL w najnowszej wersji SQL Server został wzbogacony o szereg nowych funkcji. W tym wpisie zajmę się trzema funkcjami służącymi do konwersji typów danych: PARSE, TRYPARSE, TRYCONVERT.

Tagi: SQL, sql server, T-SQL
Dziel się z innymi:
Nowości w SQL Server 2012 – funkcje konwertujące « Developer notes

Bazy danych i XML 4617 dni, 7 godzin, 30 minut temu psz750 143 źrodło rozwiń

1 2... 8 9 10 11 12

Najaktywniejsi w tym miesiącu