W poprzednim poście przedstawiłem różne alternatywne narzędzia jeśli chodzi o tworzenie przepływów pracy z poziomu przeglądarki internetowej. Narzędzia te mimo tego, że oferują możliwości znacznie większe niż SharePoint Designer czasami nie spełniają naszych oczekiwać. W dalszej części skupię się na Nintex WorkFlow 2007 i pokażę w jaki sposób można samemu tworzyć akcje, które wykorzystywane są później w przepływach pracy.
Strona głównaUżytkownik
mnikolajuk | użytkownik
Jako programista naturalne było dla mnie tworzenie przepływów pracy (ang. Workflow) z poziomu VisualStudio. SharePoint Designer w tym temacie udostępniał bardzo skromne funkcje. Miał jednak duży plus gdyż nie wymagał znajomości języka programowania przy tworzeniu prostych przepływów pracy. Daje to możliwość tworzenie przepływów pracy osobom, które nie są programistami. Jednak przepływy pracy tworzone z poziomu VisualStudio też mają jedną zasadniczą wadę. Naturalne jest, że każdy przepływ się zmienia - zm...
Klikając opcję w menu WebParta - "Modyfikuj udostępniony składnik WebPart" użytkownik w SharePoint ma możliwość jego skonfigurowania. W bardzo prosty sposób można też dodać dodatkowe opcje konfiguracyjne (tworzy się pole w klasie z odpowiednimi parametrami). Ten sposób ma jednak duże ograniczenie polegające na używaniu jedynie podstawowych typów danych: string, int, enum. Co zrobić jeśli chcemy udostępnić użytkownikowi listę wyboru tworzącą się dynamicznie, np.: na podstawie jakiejś listy w SharePoint ?
Oryginalny post: Who's Your Coding Buddy?Autor: Jeff Atwood Zdumiewa mnie, jak bardzo mój kod zyskuje na tym, że zostanie przejrzany przez kogoś innego. Nie mam tu na myśli formalnej recenzji kodu, wysyłania go do publicznej oceny w Internecie lub uciążliwego reżimu programowania w parach. Jedna szybka próba wyjaśnienia i pokazania mojego kodu koledze/koleżance z zespołu -- to zazwyczaj wystarcza, by wyłapać błędy. To oczywiście nie jest nic nowego. Doskonała książka autorstwa Karla Wiegersa Peer Revi...
Oryginalny post: The Large Display ParadoxAutor: Jeff Atwood W miarę jak monitory stają się większe i tańsze, coraz więcej użytkowników będzie miało względnie wielkie wyświetlacze. Nikt już nie kupuje 15- czy 17-calowych monitorów; niedługo, pod względem finansowym, nie będzie sensu kupowania wyświetlacza mniejszego niż 20-calowego. W końcu, jeśli ten trend się utrzyma, wszyscy będą mieli 30-calowe wyświetlacze na swoich biurkach. Oczywiście jest to dobra rzecz. Nigdy nie jest tak, że masz wystarczająco...
Często korzystając z komputera mamy swoje szybkie metody dostępu do aplikacji, danych lub innych rzeczy których używamy na co dzień. Zainspirowany książką autorstwa Deborah Kurata ".NET Najpilniej strzeżone tajemnice" postanowiłem spisać triki, które stosuje.
Operując na folderach, które tworzone były na listach w SharePoint stanąłem przed wyborem metody do ich pobierania. Miałem dostępne: GetItemById i GetFolder. Nie byłem w stanie ocenić, która jest lepsza więc przeprowadziłem testy. O rezultatach i wnioskach można przeczytać w tym poście.
Rozwiązanie problemu pojawiającego się gdy często kopiowane są biblioteki *.dll do katalogu $:\Windows\assembly (inaczej GAC)
Temat niby prosty ale podczas konfiguracji header host występują dwie rzeczy które trzeba wykonać, a rzadko się o nich pisze. W poście zaprezentowany jest sposób tworzenia aplikacji sieci web (ang. WebAplication), następnie zbioru witryn (ang. SiteCollection) w taki sposób żeby do witryny można było się odwołać za pomocą własnego zdefiniowanego adresu np.: mnikolajuk.moss.dev.pl na porcie 80.
Jestem zwolennikiem wszelakiej integracji SharePointa z innymi technologiami więc tym razem przyszedł czas na jQuery. W poście będzie pokazane jak zintegrować jQuery z SharePoint w najładniejszy według mnie sposób.
Google Maps, VirtualEarth, YahooMap, itp. - Internetowe mapy interaktywne, które dostarczają olbrzymich możliwości. Mało tego cała ich funkcjonalności dostępna jest przez stale rozwijane API. W tym poście postaram się pokazać jak je wykorzystać w aplikacjach windowsowych tworzonych w oparciu np.: o WPF.
Początki jak w każdej nowej technologii bywają trudne ale w przypadku SharePoint'a może to spowodować dużą niechęć. W tym poście postaram się opisać narzędzie przydatne każdemu programiście SharePoint. Tak aby i ta technologia stałą się przyjemna w użyciu, a deployment rozwiązań szybki.
Przekonanie, że SharePoint musi wyglądać mało atrakcyjnie odchodzi powoli do lamusa i pojawia się coraz więcej materiałów jak zmienić jego wygląd. SharePoint od wersji 3.0 zawiera 18 motywów witryn, które można ustawiać w zależności od gustu plus do tego można tworzyć własne.
Dużo ostatnio było słychać o nowej wersji Silverlight (3.0). Staje się on coraz popularniejszy więc myślę, że warto dowiedzieć w jaki sposób używać tej technologii w SharePoint. Godne uwagi jest to, że rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu dwóch lat doszedł do takiego poziomu, że może konkurować z Flash. Microsoft zapowiada również zastosowanie Silverlight w technologiach mobilnych, ma zostać przeniesiony jeden do jeden.
Silverlight 5726 dni, 21 godzin, 24 minuty temu 48 źrodło rozwiń