I w ten właśnie sposób szykuje się pierwszy w historii bloga zgrany cykl postów :-) Ostatnio pomyślałem sobie, że fajnie by było, oprócz aplikacji internetowej, zrobić też aplikację mobilną. A jak już robić aplikację mobilną to na 3 najpopularniejsze systemy.
Strona głównaUżytkownik
emmetsa | użytkownik
Sztuka programowania 3653 dni, 9 godzin, 55 minut temu 188 źrodło rozwiń
Kompresja gZIP czyli najprostszy (chyba) sposób na odchudzenie strony. Wiadomo, że należy stosować odpowiednie podejście do tworzenia layoutów, jednak kiedy zdarzy się już tak rozbudowany widok, a nie można z niego po prostu wyrzucić danych czy podielić ich na kilka innych widoków to warto się tym rozwiązaniem zainteresować. W sumie warto się nim zainteresować tak czy tak.
Sztuka programowania 3739 dni, 4 godziny temu 169 źrodło rozwiń
Google Charts to świetne rozwiązanie, jeżeli potrzebujecie wykresów w swojej aplikacji. Właściwie spodobało mi się od razu po pierwszym użyciu i póki co nie szukam alternatywy (chociaż jeżeli korzystacie z jakiś przyjemnych bibliotek to chętnie poznam :-)). Integracja we własnym systemie jest w sumie prosta, chociaż trochę się nagimnastykowaliśmy, żeby odpowiednio do naszych potrzeb skonfigurować bardziej rozbudowane wykresy. Po przez bardziej rozbudowane mam na myśli np.. liniowy i kolumnowy na jednym ...
Sztuka programowania 3742 dni, 5 godzin, 51 minut temu 147 źrodło rozwiń
Siedzę sobie i integruję można by rzec. Integruję swoją aplikację z API serwisu furgonetka.pl. Ogólnie rozwiązanie zajebiste, żądania ładnie idą po http, odpowiedzi dostaję w pięknych jsonach. Wszystko idealnie. Tylko dlaczego dokumentacja do tego API jest tak ogólnikowa? Tak bardzo zrobiona po łebkach? Dlaczego za każdym razem trzeba się wszystkiego domyślać?
Sztuka programowania 3748 dni, 9 godzin, 33 minuty temu 250 źrodło rozwiń
Stało się! Stworzyłem swój własny schemat kolorów do Visual Studio. Niby nic takiego… a jadenak! Do tej pory korzystałem ze stylu Son of obsidian i najbardziej wkurzało mnie to, że zaznaczenie linii było prawie niewidoczne. I chyba to zdecydowało. Schemat stworzyłem przy użyciu StudioStyles (polecam).
Nie ma się nad czym zbytnio rozwodzić, ponieważ MoreLINQ jest biblioteką, która po prostu rozszerza podstawowe LINQ o dodatkowe operatory. Ja najczęściej korzystam z DistinctBy(), MinBy() oraz MaxBy(). Takie rozszerzenie nie tylko oszczędza mi czas, ale również sprawia, że kod jest „czystszy” i np. to co napisałbym w 3 linijkach mam w jednej – krótkiej i jasnej. Z pełnym przekonaniem polecam! Znacie coś podobnego, co rozszerza nam LINQ o jeszcze inne operatory?
Skróty klawiaturowe są często przez nas wykorzystywane. Chyba każdy z programistów wie jak to przyspiesza pracę i zwiększa produktywność. Dlaczego więc nie dać użytkownikom możliwości korzystania ze skrótów w aplikacjach internetowych.
Dzisiaj na ruszt wrzucimy integrację z systemem automatycznych płatności transferuj.pl. Sprawa wydaje się nie być trudna, ale spędziłem za pierwszym razem nad tym trochę czasu zanim wszystko odpowiednio skonfigurowałem, a w Internecie na ten temat materiałów brak. Dokumentacja do integracji jest i to jest dobra, jednak co na chłopski rozum opisane to łatwiej zrozumieć.
Sztuka programowania 3759 dni, 9 godzin, 42 minuty temu 285 źrodło rozwiń
Ile razy mieliście tak „Hej, komputer/drukarka/myszka/klawiatura/monitor/telewizor/radio/suszarka (niepotrzebne skreślić) nie działa! Zrób coś z tym!”, mówicie, kurde nie za bardzo wiem o co chodzi, nie znam się akurat na tym… A w odpowiedzi dostajecie „No jak to? Przecież jesteś INFORMATYKIEM!”.
Pomimo tego, że fanem Google Chrome nie jestem to przeglądarka Chrome Canary posiada funkcję z której ostatnio korzystam dość intensywnie – emulator urządzeń mobilnych, który jest niezastąpiony w momencie gdy projektujemy aplikację również pod tablety czy telefony.
Fajną sprawą jest wstawić link dla elementów w autocomplete np. jeżeli wykorzystuje się je w wyszukiwarce.
Chciałem Wam dzisiaj przedstawić fajną bibliotekę dla .net opartą na wkhtmltopdf do generowania dokumentów PDF z kodu HTML. Bardzo długo szukałem optymalnego dla mnie rozwiązania, aż w końcu trafiłem właśnie na Rotativę. Próbowałem wielu rozwiązań, ale każde miało swoje wady. Długi czas próbowałem walczyć z iTextSharp, ale składnia dokumentu PDF była mocno odpychająca, a licencja nie była zachęcająca. Później trafiłem właśnie na wkhtmltopdf, ale i ta biblioteka miała dwie zasadnicze wady, które mnie znie...