Obiekty w pamięci tworzą całkiem rozbudowany graf. Mają pomiędzy sobą referencje, są też poukładane w segmenty w ramach pamięci procesu, które to możemy potraktować również jako kolejny węzeł w grafie. W tym sensie segment może być rodzicem wielu obiektów, które zawiera ...
Strona głównaUżytkownik
KonradKokosa | użytkownik
Daj się poznać 2016 3173 dni, 17 godzin, 48 minut temu 79 źrodło rozwiń
Powoli zbliżają się matury. A co za tym idzie, jeśli noga się nie podwinie, raczej poważne życiowe decyzje - jakie studia, gdzie, w jakim trybie? Pomyślałem, że to dobry moment, by dodać do tego tematu swoje trzy grosze.
To będzie tutorialowy wpis dla początkujących, ale mam nadzieję, że komuś się przyda. Mimo że nie dotyczy wprost projektu MemoryVisualizera, od początku istnienia konkursu obiecywałem sobie przygotować taki mini poradnik n.t. jak rozpocząć nowy projekt na GitHub.
Daj się poznać 2016 3176 dni, 18 godzin, 40 minut temu 185 źrodło rozwiń
Kilka godzin pracy z F# w Visual Studio i kilka niespodzianek już za mną. Zainstalowanie Visual F# Tools (pozwalające tworzyć projekty F# w Visual Studio) jak się okazuje to był dopiero początek.
Daj się poznać 2016 3189 dni, 4 godziny, 50 minut temu 72 źrodło rozwiń
Po trzech pierwszych, wprowadzających postach pora wreszcie przejść do konkretów - kodu! MemoryVisualizer ma być aplikacją desktopową, napisaną w WPF. Nie mam jeszcze ani jednej linijki kodu, zacznę zatem od pustej aplikacji z jakiegoś szablonu. Gdybym zdecydował się na C#, sprawa byłaby prosta - startuję z pustego szablonu WPF Desktop Application i już.
Daj się poznać 2016 3190 dni, 20 godzin, 52 minuty temu 110 źrodło rozwiń
Udało mi się zorganizować społecznościowego combosa. W środę 09 marca Azure Day Poland w siedzibie Microsoftu w Warszawie, potem szybko w pociąg by zdążyć na końcówkę Wroc.NET we Wrocławiu. A w czwartek 10 marca Wroc#. Nie byłbym sobą, gdybym tego wszystkiego nie opisał.
W poprzedniej części opisałem wymagania wobec projektu MemoryVisualizer. Teraz pora przejść do konkretów, czyli technologii. Dla przypomnienia, piszę narzędzie, które pozwoli za pomocą jakiegoś języka zapytań wizualizować pamięć procesu .NETowego.
Daj się poznać 2016 3210 dni, 11 godzin, 40 minut temu 95 źrodło rozwiń
Projekt w ramach konkursu 'Daj się poznać' czas zacząć! Siedzę w temacie analizy pamięci w .NET już jakiś czas. Zaczęło się od potrzeby, kilka lat temu - produkcyjne systemy miały jakiś wyciek i trzeba było namierzyć dziada. Złapałem bakcyla. No to napiszę narzędzie!
Daj się poznać 2016 3212 dni, 19 godzin, 30 minut temu 169 źrodło rozwiń
Tytułowy temat chodzi mi po głowie od lat. Zresztą nie tylko mi, co jakiś czas przewija się w rozmowach z kolegami i innymi developerami np. na konferencjach. Jest to wydaje mi się realny problem, nad którym nikt nie musiał się jeszcze specjalnie pochylić, bo rynek IT jest jeszcze młody. Czy wyobrażacie sobie...
W ostatni czwartek udało się być na kolejnym, 95 spotkaniu Warszawskiej Grupie .NET. Najpierw Marcin Malinowski wprowadził wszystkich w tajniki monad. Jest to jeden z tych mistycznych tematów, które wydają się nieodgadnione i nie do ogarnięcia. (...)
Ten post nie jest śmiertelnie poważny ani merytoryczny. Jednak nosi znamiona użyteczności i bycia ciekawostką zarazem. Otóż istnieje taki dodatek do Firefoxa o nazwie Tilt, który za pomocą WebGL rysuje strukturę dowolnej strony WWW. I coś ciekawego dzięki temu możemy poobserwować.
Do napisania tego posta wprost umotywował mnie wpis Oskara Dudycza na podobny temat - nauki uczenia się. Jest to temat bardzo ciekawy i od dawna na mojej liście "to do". Zatem napisałem, w końcu! Pytanie, na które chciałbym odpowiedzieć jest proste - jak się właściwie uczyć technologii w naszym dev-świecie?
Pierwszy miesiąc roku 2016 za nami, śniegi zaczynają topnieć, organizatorzy konferencji zaczynają budzić się z letargu. Zatem można zacząć rozglądać się co ciekawego na tym polu zapowiada się w tym roku.
Zarządzanie czasem i dobra organizacja to temat rzeka. Napisano o nim miliony książek i wypowiedziano miliardy słów. Nie zamierzam obejmować go całościowo, ale wskazać jeden drobny element, który osobiście uważam za genialną pomoc w codziennej pracy.
... czyli jakim typem jesteś? Trochę lat już pracuję, zaliczyłem w tym okresie kilka firm, małych i dużych. Spotkałem na swojej drodze sporo developerów, byłem w kilku zespołach. Nie jest to może ogromne doświadczenie, ale pozwala już na pewne retrospekcje i analizy.
16 stycznia, godzina 20:24, na lotnisku im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu-Strachowice pustki i jedynie garstka ludzi czekających na ostatni dziś odlot, do Warszawy. Muzyczka sączy się cicho z powoli zamykanych sklepów, a ja siedzę sobie wygodnie i jestem wciąż pod wrażeniem konferencji BoilingFrogs
Uwaga: wpis kontrowersyjny, czytanie grozi trwałym kalectwem umysłowym. Zdarza mi się w pracy i poza nią obmyślać różne architektury, projekty itd., na niższym czy to wyższym poziomie. Na różnych etapach, szczególnie projektowania, trzeba sobie pomóc jakoś ogarnąć całość.
Architektura 3260 dni, 6 godzin, 44 minuty temu 170 źrodło rozwiń
Wiele, bardzo wiele się działo w roku 2015, w życiu prywatnym ale i pod względem moich zaangażowań IT. Ale ponieważ jest to blog o mojej "IT-twarzy", to na tym się skupmy. A jest na czym. W skrócie - uruchomiłem się.
Może to wpływ świątecznego nastroju i kolęd podśpiewywanych z korytarza - najwyraźniej MiNI miało tego wieczora "opłatek" - ale 98 spotkanie WG.NET było naprawdę fajne. Podoba mi się też zmiana z ankietami - od teraz ankiety są zarządzane przez grupę.
TL;DR; - Opis jest długi bo sesji wiele, ale w skrócie podobało mi się i daję wydarzeniu 4.5/5. Czemu nie max? Żeby za rok było więcej głębszych technicznie sesji i większy klub na after-party.