Strona głównaUżytkownik

wolan | użytkownik

wolan
wolan
436,03
5159 dni, 19 godzin, 25 minut temu
23 października, 2009
dotnetomaniak.pl

Przy okazji rozpoczęcia nowego projektu chciałem w prosty sposób umożliwić budowę projektu z linii komend. Do tej pory używałem do tego NAnta, ale tym razem chciałem dać szansę narzędziu, z którego korzysta wiele projektów open-source: Rake.

Dziel się z innymi:
Wykorzystanie Rake do budowy projektu .NET

Narzędzia 5155 dni, 7 godzin, 30 minut temu wolan 91 źrodło rozwiń

Próba zapisania obiektu naruszającego więzy integralności przy użyciu biblioteki NHibernate spowoduje wygenerowanie wyjątku GenericADOException. Dopiero sięgając do wartości właściwości InnerException możemy przekonać się, co jest przyczyną niepowodzenia. Istnieje jednak sposób na zastąpienie standardowego wyjątku własnym.

Tagi: NHibernate
Dziel się z innymi:
Marcin Wolański's blog: NHibernate i wyjątki ADO

Bazy danych i XML 5368 dni, 3 godziny, 46 minut temu wolan 58 źrodło rozwiń

Standardowe komunikaty w bibliotece NHibernate.Validator nie są zbyt przyjazne dla użytkownika. Można dostosować je do własnych potrzeb poprzez pliki zasobów.

Dziel się z innymi:
NHibernate.Validator - komunikaty przyjazne dla użytkownika

Inne 5418 dni, 23 godziny, 36 minut temu wolan 72 źrodło rozwiń

W Oracle nie ma możliwości przechowywania wartości typu bool. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest użycie kolumny typu CHAR(1) z wartościami 'Y' i 'N'. Autorzy NHibernate się na to przygotowali udostępniając typ YesNo. Mój przypadek był inny. Z bazy danych korzystała już aplikacja, która wartości typu bool zapisywała w kolumnach typu INT. Wartość true zdefiniowana była jako -1, wartość false - 0. Moja miała robić tak samo. Da radę. Tylko niestety trzeba się trochę napisać.

Tagi: NHibernate
Dziel się z innymi:
Marcin Wolański's blog: Mapowanie bool na...

Bazy danych i XML 5450 dni, 2 godziny, 57 minut temu wolan 62 źrodło rozwiń

Może czasem się zdarzyć, że chcemy użyć NHibernate, jednak aplikacja korzysta z jakiegoś frameworka, który ma już swoją definicję połączenia z bazą danych. Po co więc w NHibernate ponownie konfigurować to samo połączenie, skoro można wykorzystać już istniejące.

Dziel się z innymi:
Marcin Wolański's blog: Własne połączenie w NHibernate

Inne 5464 dni, 8 godzin, 20 minut temu wolan 92 źrodło rozwiń

Jednym z moich ulubionych narzędzi w systemie operacyjnym Linux jest apt. Aby zainstalować aplikację wystarczy w shellu wpisać apt-get install nazwa_aplikacji. Apt pobiera z repozytorium pakiet wraz z zależnościami i po krótkiej (lub dłuższej) chwili mamy aplikację gotową do uruchomienia. hornget jest takim apt dla programistów .NET. Dzięki niemu w prosty sposób można automatycznie uaktualnić binaria kilkunastu projektów używanych na codzień (m.in. NHibernate, NHContrib, MVCContrib, Rhino Tools).

Tagi: hornget
Dziel się z innymi:
Marcin Wolański's blog: apt-get dla programisty .NET

Narzędzia 5491 dni, 22 godziny, 10 minut temu wolan 55 źrodło rozwiń

Ostatnio przedstawiłem sposób konfiguracji i wykorzystania biblioteki NHibernate.Validator w aplikacji Windows.Forms. Po wypełnieniu formularza użytkownik otrzymywał jedynie informację, iż jest on wypełniony poprawnie/niepoprawnie. Warto byłoby oznaczyć błędnie wypełnione pola. W tym celu wykorzystam komponent ErrorProvider.

Dziel się z innymi:
Marcin Wolański's blog: NHibernate.Validator: Windows.Forms i ErrorProvider

Inne 5497 dni, 17 godzin, 45 minut temu wolan 39 źrodło rozwiń

Wykorzystując bibliotekę NHibernate.Validator można w łatwy sposób poradzić sobie z walidacją obiektów w aplikacji desktopowej. Artykuł przedstawia przykład użycia biblioteki w aplikacji Windows Forms.

Tagi:
Dziel się z innymi:
NHibernate.Validator i Windows Forms

Inne 5499 dni, 22 godziny, 18 minut temu wolan 28 źrodło rozwiń